200 lat dla pani Marianny Kurek

W dniu 25 maja 2016r. mieszkanka Unina (gmina Górzno) pani Marianna Kurek obchodziła 100 urodziny. Z okazji tak pięknego jubileuszu członkowie rodziny zorganizowali dostojnej jubilatce wspaniałą uroczystość. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz gminy, USC oraz KRUS i ZUS.
Straciła panowanie nad poazdem i auto wypadło z drogi. 3 osoby w szpitalu

W poniedziałkowy wieczór w Borowiu kobieta prowadząca volkswagena straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia 3 pasażerki auta trafiły do szpitala.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 - 29 maja 2016 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
90 lat OSP w Woli Władysławowskiej

Strażacy z OSP Wola Władysławowska oprócz działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców biorą liczny udział w akcjach honorowego krwiodawstwa, uczestniczą w zawodach i manewrach strażackich, aktywnie współpracują z miejscową Szkołą Podstawową. Dziś bez strażaków nie odbędzie się żadna lokalna uroczystość. Wczoraj obchodzili 90-lecie istnienia jednostki.
8 kolizji i 5 kierujących na "podwójnym gazie" - podsumowanie akcji "Bezpieczny Weekend-Boże Ciało 2016"

Zakończył się kolejny długi majowy weekend, a wraz z nim działania "Bezpieczny Weekend-Boże Ciało 2016", w których w powiecie garwolińskim wzięło udział ponad 500 policjantów.
Chciał popełnić samobójstwo, odnaleźli go policjanci

W sobotę 28 maja po godzinie 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymał zgłoszenie o próbie samobójczej 34 -letniego mieszkańca gminy Łaskarzew. Mężczyzna chciał w domu odebrać sobie życie.
3 - letni chłopiec najechany przez volvo

W sobotę 28 maja w Goździku 55-letni mężczyzna podczas manewru cofania osobowym volvo najechał na wnuczka. Chłopiec trafił do szpitala w Warszawie.
Ukradł paliwo, wpadli z narkotykami

W Garwolinie policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie i udział w obrocie narkotykami. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.
W Szkole Podstawowej w Górznie dbają o bezpieczeństwo

W dniach 16-24 maja w Szkole Podstawowej w Górznie zorganizowany został „Tydzień bezpieczeństwa” w ramach projektu „Bezpieczne dziecko”. Celem projektu i wszystkich podejmowanych przez kadrę nauczycielską działań było wyposażenie uczniów w umiejętności bezpiecznego zachowania się w wielu sytuacjach życia codziennego a w szczególności bezpiecznego zachowania się na drodze. Podsumowaniem akcji był szkolny apel w dniu 24 maja i akcja „Jabłko-Cytryna”.
Grzegorz Górny odwiedził Szkołę Podstawową w Górznie

,,Kiedyś o Jezu chodził po świecie…’’ taką dziecięcą, śpiewaną z wielką z ufnością pieśnią ku czci Jezusa można by było zatytułować temat spotkania, które miało miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej w Górznie. Jeśli Jezus chodził, jeśli był- to musiał pozostawić po sobie jakieś ślady. Czy dowody Jego życia istnieją naprawdę? A może są jedynie bezwartościowymi falsyfikatami powstałymi dla potrzeb religii? Te i inne wątpliwości próbował tłumaczyć i rozwiać znawca tematu, pasjonat – Grzegorz
Szóste miejsce w finale olimpiady BHP

Zakończyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu” zorganizowana przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwową Inspekcję Pracy. Szóste miejsce w finale zajął Marcin Tobiasz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.
Strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie obchodzili Dzień Strażaka

- To wy funkcjonariusze i funkcjonariuszki czuwacie w gotowości by nieść pomoc w przypadku zagrożeń, by ratować życie ludzkie, mienie, niwelować skutki tragicznych klęsk i wypadków – mówił do strażaków st. bryg. Dariusz Sadkowski podczas Dnia Strażaka obchodzonego przez strażaków z PSP.
Policjanci z Garwolina będą mieli zmodernizowaną strzelnicę!

Siedziba Komendy Powiatowej w Garwolinie od 2003 r. mieści się przy ulicy Stacyjnej 23. W podziemiach budynku jest również strzelnica, ale po zmianie przepisów dotyczących bezpieczeństwa w 2007 r., policjanci nie mogą z niej korzystać.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Górznie wzięły udział w akcji "Jabłko-Cytryna"

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Garwolińskiej Komendy Powiatowej Policji udali się do Górzna, gdzie wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Górznie wzięli udział w akcji "Jabłko-Cytryna" prowadzonej w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego – „Bezpieczne dziecko”.
Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie pomogła maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Uczelnia przeprowadziła w tym roku bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. Ponad 20 osób wzięło udział w zajęciach odbywających się w Garwolinie, natomiast ponad 100 osób uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja będzie oczywiście kontynuowana w kolejnych latach.
Zablokowany wjazd na obwodnicę

Awaria samochodu ciężarowego przy wjeździe na obwodnice od strony Warszawy. Wjazd na obwodnice od tej strony jest niemożliwy. Samochód oczekuje na holownik.

Informacje asp. szt. Marek Kapusta, specjalista ds. prasowo-informacyjnych KPP w Garwolinie
Strażacy uratowali kobietę na Kościuszki

Wczoraj w Garwolinie na ulicy Kościuszki przed godziną 10.00 strażacy wezwani na miejsce zdarzenia udzielili pomocy starszej pani.
Nożem zaatakował 59-letniego mężczyznę. Zatrzymali go policjanci

Policjanci z Garwolina zatrzymali 37-letniego mężczyznę pod zarzutem uszkodzenia ciała 59-latka. Napastnik zadał swojej ofierze dwa ciosy nożem i uciekł. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego.
Michał Jaworski nowym kierownikiem KRUS

Michał Jaworski (na zdjęciu z lewej) w najbliższych dniach obejmie stanowisko kierownika Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na stanowisku zastąpi Teresę Orowiecką.
90 lat OSP w Izdebnie

W niedzielę strażacy ochotnicy z gminy Łaskarzew obchodzili Dzień Strażaka. Obchody były w tym roku szczególne dla strażaków z Izdebna, ponieważ świętowali oni również 90-lecie istnienia jednostki. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia im nowego sztandaru. Medale i wyróżnienia otrzymali strażacy z gminnych jednostek OSP.
Chcą zapełnić parkingi przy Garwolance

Od 1 stycznia 2016 r. parkingi przy Pływalni Miejskiej są płatne. Za bilety parkingowe nie płacą tylko osoby korzystające z obiektu. Niestety zyski ze sprzedaży biletów parkingowych nie satysfakcjonują Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a parking świeci pustkami. W związku z zaistniałą sytuacją dyrektor CSiK Jarosław Kargol podjął decyzję, że wjazd na parking będzie opłacany ryczałtowo – będzie można zostawić samochód pod Garwolanką na cały dzień za kilka zł.
Garwolińscy kryminalni zlikwidowali profesjonalną plantację marihuany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Garwolinie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Znajdowała się ona w specjalnie przygotowanych i przystosowanych pomieszczeniach w jednym z domków letniskowych w miejscowości Wilga. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego mężczyznę.
Po służbie zatrzymał złodzieja

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie będąc po służbie zatrzymał 33-latka, który dokonał kradzieży sklepowej.
4 tys. papierosów z przemytu na łaskarzewskiej posesji

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją garwolińskiej komendy zatrzymali 56-latka. Mundurowi na jego posesji odnaleźli 1960 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej.
Dlaczego PSP nie przyjechała do pożaru przy ulicy Targowej?

W sobotę 21 maja po godzinie 22.00 zapaliły się tuje przy ul. Sikorskiego (osiedle Targowa). Sytuacja zdaniem Czytelniczki Kuriera Garwolińskiego była bardzo niebezpieczna, a na miejsce pożaru przybyła tylko Ochotnicza Straż z Garwolina. Nie pojawiła się natomiast Państwowa Straż Pożarna, która ma swoją siedzibę kilkaset metrów od miejsca sobotniego pożaru. Dlaczego?
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 maja 2016 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego do dnia 22 maja 2016 r.
Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Były utrudnienia w ruchu

Dziś około godziny 14.00 na drodze krajowej nr 17, w miejscowości Gąsów gm. Górzno kierowca volkswagena zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Były utrudnienia w ruchu.
Wypadek w m. Gózd (gm. Borowie). 2 osoby w szpitalu

Dziś rano w miejscowości Gózd (gm. Borowie) dachował pojazd osobowy.
Wypadek na dk 17. Droga była zablokowana


Dziś rano na dk 17 w Gocławiu doszło do wypadku z udziałem dwóch aut: fiata i lancii. Droga była zablokowana.
Kolejna rozprawa przeciwko policjantce 29 czerwca

19 maja odbyła się rozprawa przeciwko byłej policjantce oskarżonej o kradzież kosmetyków. Podczas rozprawy został przesłuchany świadek. Drugi świadek nie stawił się w sądzie.
Obóz/ kolonia w Ośrodku „Uroczysko” w Bieszczadach

W dniach 9-20 lipca w Ośrodku „Uroczysko w miejscowości Zwierzyń w Bieszczadach odbędzie się obóz przygotowany przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, trenerów i opiekunów. Wydarzenie organizowane jest co roku od 25 lat i cieszy się dużą popularnością. Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje!
Powiat: 45 mandatów za przekroczenie prędkości

15 maja policjanci z wydziałów ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych z Mazowsza przeprowadzili działania „Prędkość”. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.
Przebadali 103 kierowców

W dniu 16 maja 2016r. na terenie garnizonu mazowieckiego Policji zostały przeprowadzone działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.
Kryminalni z Garwolina wygrali wojewódzkie eliminacje konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2016"

W kwietniu tego roku w miejscowości Garbatka Zbyczyn w powiecie kozienickim odbyły się eliminacje zespołów kryminalistycznych do konkursu "Policjant Służby Kryminalnej 2016" pomiędzy miejskimi i powiatowymi jednostkami Policji garnizonu mazowieckiego. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się reprezentacja z KPP w Garwolinie. Policjanci z naszej jednostki będą reprezentować garnizon mazowiecki w zmaganiach podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2016.
Obóz/ kolonia w Ośrodku „Uroczysko” w Bieszczadach

W dniach 9-20 lipca w Ośrodku „Uroczysko w miejscowości Zwierzyń w Bieszczadach odbędzie się obóz przygotowany przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, trenerów i opiekunów. Wydarzenie organizowane jest co roku od 25 lat i cieszy się dużą popularnością. Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje!
Wójt gminy Wilga w ciężkim stanie szpitalu

Wójt gminy Wilga Łukasz Szychowski trafił wczoraj wieczorem do Szpitala Powiatowego. Obecnie jego stan jest ciężki.200 lat dla pani Marianny Kurek

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 - 29 maja 2016 r.)

8 kolizji i 5 kierujących na "podwójnym gazie" - podsumowanie akcji "Bezpieczny Weekend-Boże Ciało 2016"

3 - letni chłopiec najechany przez volvo

W Szkole Podstawowej w Górznie dbają o bezpieczeństwo

Szóste miejsce w finale olimpiady BHP

Policjanci z Garwolina będą mieli zmodernizowaną strzelnicę!

Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie pomogła maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Strażacy uratowali kobietę na Kościuszki

Michał Jaworski nowym kierownikiem KRUS

Chcą zapełnić parkingi przy Garwolance

Po służbie zatrzymał złodzieja

Dlaczego PSP nie przyjechała do pożaru przy ulicy Targowej?

Zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Były utrudnienia w ruchu

Wypadek na dk 17. Droga była zablokowana

Obóz/ kolonia w Ośrodku „Uroczysko” w Bieszczadach

Przebadali 103 kierowców

Obóz/ kolonia w Ośrodku „Uroczysko” w Bieszczadach


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego
>