Policyjna akcja „Wielkanoc 2014”

Od jutra, od godziny 14-ej trwać będzie akcja „Wielkanoc 2014” - w akcję zaangażowani będą funkcjonariusze wszystkich pionów naszej jednostki. Działania obejmą teren całego powiatu garwolińskiego.
Pilawa: Jest porozumienie w sprawie przejazdu kolejowego, ale czy zostanie zrealizowane?

Mieszkańcy Pilawy spotkali się w poniedziałek z burmistrz miasta Albiną Łubian i Krystianem Dubińskim kierownikiem Ref. Inwestycji Budownictwa i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta i Gminy w Pilawie. Spotkanie poprowadził Zdzisław Podsiadły, przewodniczący Rady Mieszkańców.
... radości, spokoju i zdrowia

Brakuje pół miliona, kto zawinił?

Z miesiąca na miesiąc opłaty naliczane przez firmę, która wygrała przetarg na odbiór śmieci w Garwolinie były wyższe. Rezultat jest taki, że na pokrycie faktur brakuje ok. 500 tys. zł.
KATOLICKIE LO, CZYLI STRZAŁ W ZŁOTĄ TARCZĘ

Nadchodzi czas poważnych decyzji. Dla kogo? Dla gimnazjalistów. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Garwolinie może być sposobem na szybkie podjęcie decyzji i wyznaczenie dobrej ścieżki edukacji.
270 wolnych miejsc w policji. Przystąp do rekrutacji

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji w 2014 roku na terenie województwa mazowieckiego.
Małgorzata Gosiewska odwiedziła Parysów

W niedzielę 13 kwietnia w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie odbyło się spotkanie z posłanką Małgorzatą Gosiewską, kandydatką do Parlamentu Europejskiego. Na spotkanie z politykiem przyszło około 20 osób.
Zablokowana droga w Wildze - ranne dziecko

Godzinę temu doszło do wypadku w miejscowości Wilga.
Spotkanie z posłem Przemysławem Wiplerem (zmiana miejsca spotkania)

W dniu 22 kwietnia o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej na basenie "Garwolanka" odbędzie się spotkanie z Przemysławem Wiplerem.
Gdy wyjeżdżał za granicę remontu jeszcze nie było...

Dziś po północy strażacy wyjechali do zdarzenia drogowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że kierowca wjechał w usypaną górę tłucznia w centrum miasta.

Z wizytą u prezydenta

- Polska konsekwentnie wspiera Mołdawię na jej drodze ku integrowaniu się z Europą, mając nadzieję, że dobry przykład będzie oddziaływał na wyobraźnię całego regionu. Dobry przykład daje powiat garwoliński – powiedział prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu ze starostą garwolińskim, Markiem Chciałowskim.
Pięciu nowych policjantów w Garwolinie

39 nowo przyjętych do służby na terenie objętym działaniem Komendy Wojewódzkiej w Radomiu funkcjonariuszy, oficjalnie wypowiedziało słowa roty ślubowania.
IV Rajd rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz 94 ofiar katastrofy smoleńskiej

Trzeci raz ziemia garwolińska gościła uczestników rajdu rowerowego, którzy podążają z Warszawy na Wawel do Krakowa (ponad 500km), aby dotrzeć na rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej. Rowerzyści pokonują dziennie od 80 do 100 km.
Zapłacił za telefon, ale go nie otrzymał

Mieszkaniec powiatu garwolińskiego oszukany przez Łukasza M.
Pamiętacie rodzinę Misiaków ? Szczęście zaczyna się do nich uśmiechać

Tragiczne zdarzenia kilku ostatnich lat odbierały stopniowo nadzieję na normalne życie rodzinie Misiaków z gminy Maciejowice. Dziś wreszcie przekazujemy dobre informacje.
3-latka straciła mamę, sama walczy o życie (nowe informacje, zmarli kolejni uczestnicy wypadku)

Ubranka trzylatki zostały rozrzucone w miejscu wypadku. Różowy bezrękawnik, różowa czepeczka – wszystko zostało tam, gdzie zginęła jej matka. Ciężko rannego malucha zabrał helikopter.
O patriotyzmie i Smoleńsku

W Górznie odbyły się dziś obchody IV rocznicy tragedii smoleńskiej. Niestety, jak się okazało tego dnia zgromadzonych nie łączyła tylko tragedia, która rozegrała się w Smoleńsku i Katyniu.
Po raz drugi pikietowali przeciwko seks- edukacji proponowanej przez LGBT

Działacze fundacji Pro – prawo do życia oraz stowarzyszenie Rodzina Rodzinie pikietowali dziś w Garwolinie przeciwko żądaniom środowisk LGBT, które chcą wprowadzenia edukacji seksualnej do przedszkoli i szkół.
Sobolew po raz szósty dla potrzebujących

ZSP w Sobolewie nie zwalnia tępa. Akcja honorowego oddawania krwi na dobre wpisała się w terminarz społeczności szkolnej oraz tutejszych mieszkańców.
Pilawa: Rozwiążą problem parkingów w okolicy dworca PKP?

W dniu 14 kwietnia 2014 r. o godzinie 18.00 w budynku MGOK odbędzie się ogólne zebranie mieszkańców miasta Pilawa. Tematem spotkania będzie sprawa przebudowy torów na linii Warszawa - Lublin oraz rozwiązania komunikacyjne w okolicy dworca PKP.
Posłanka Małgorzata Gosiewska odwiedzi gminę Parysów

Komitet Prawo i Sprawiedliwość Gminy Parysów zaprasza na spotkania z Małgorzatą Marią Gosiewską, które odbędą się w dniu 13 kwietnia 2014.
Mieszkańcy powiatu uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Dziś w całym kraju obchodzono czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Największe obchody odbyły się w Warszawie, ale również na terenie naszego powiatu postarano się o uczczenie pamięci ofiar, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.
Działania "Bezpieczny Pieszy"

Od jutra rusza w naszym powiecie akcja pod hasłem "BEZPIECZNY PIESZY" - jej celem jest m.in. zapobieganie wykroczeniom popełnianym przez kierujących pojazdami wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Uczcili pamięć ofiar katastrofy

Delegacje z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego uczciły pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
DZIEŃ OTWARTY w Zespole Szkół Nr 1 w Żelechowie

12 kwietnia w godzinach 9 od do 13 szkoła stanie otworem dla wszystkich gimnazjalistów. Sprawdź, że u nas warto jest się uczyć.
O mały włos... robotnicy uszkodzili gazociąg

Dziś rano w miejscowości Chromin doszło do uszkodzenia rury z gazem. Natychmiastowa reakcja pozwoliła szybko opanować sytuację. Ruch na drodze 76 odbywa się wahadłowo.

Cztery lata po tragedii wracamy myślami do Smoleńska

Jutro minią cztery lata od tragedii, która wydarzyła się o godzinie 8.41 w Smoleńsku. 10 kwietnia 2010 roku delegacja z parą prezydencką nie doleciała na obchody mordu katyńskiego. O ofiarach katastrofy wciąż pamięta powiat garwoliński.
Czwarta rocznica katastrofy smoleńskiej

W dniu 10 kwietnia obchodzimy czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Marian Piłka odwiedził Garwolin

„Wyszliśmy z PRL - u jak naród, który nie ma swoich wykształconych elit politycznych i nie ma określonej hierarchii spraw, które są dla niego najważniejsze. Przez system komunistyczny nie mamy wpojonych powinności wobec własnego narodu”
"Już wiedzą jak podnosić rękę"

Pierwsza w powiecie Młodzieżowa Rada Gminy kończy kadencję. To były dwa lata przecierania szlaków, teraz czas na kolejne kroki.

Częściowo zablokowana droga po wypadku w Wilchcie

Dwa pojazdy zderzyły się w Wilchcie w wyniku czego obecnie prowadzone są w tym miejscu działania służb mundurowych.

Po wypadku zablokowane centrum Garwolina

Odcinek między ul. Polską a głównym skrzyżowaniem został wyłączony z ruchu po wypadku do jakiego doszło dwie godziny temu.

Pracowity wieczór strażaków

Najpierw wyjechali do pożaru budynku gospodarczego w Sokole, później do ulatniającego się gazu w jednym z bloków na terenie Żelechowa.
Druga śmiertelna ofiara niedzieli

Wczoraj po godzinie 14 w Lipówkach zginął 24-latek, kilka godzin później śmierć w wyniku wypadku poniósł w Rudzie Talubskiej 53-latek.
Tragiczna podróż. 24-latek nie żyje

Wczoraj popołudniu doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Młody mieszkaniec naszego powiatu poniósł śmierć na DK 17.
Biskup wydał komunikat, za dwa lata nie będzie I Komunii Świętej

W związku ze zmianami jakie dokonano, w roku szkolny 2015/2016 dzieci ze szkół podstawowych nie pójdą do I Komunii Świętej, zaś od roku szkolnego 2016/2017 do komunii przystąpią dzieci z klas III.
Spaliło się 5 ha poszycia lasu, czy to było podpalenie?

Przez kilka godzin strażacy walczyli dziś z ogniem a następnie jego dogaszaniem w lesie w Gończycach.
Sprzedali kolejny budynek po szkole

Po Jabłonowcu, przyszedł czas na Dudki. Budynek, który miał służyć kiedyś dzieciom z gminy Trojanów, teraz zamieni się prawdopodobnie na punkt usługowy.
Dzień otwarty w Publicznym Gimnazjum nr 1

W dniu 3 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się dzień otwarty skierowany do uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz ich rodziców.
Palił się samochód na Stacyjnej

Dziś wczesnym rankiem doszło do pożaru samochodu zaparkowanego przy ul. Stacyjnej.
Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego