O garwolińskim mamucie w Grecji

M.in. garwoliński mamut stał się tematem międzynarodowej konferencji w Grecji poświęconej wymarłemu gatunkowi. Stanowisko w Garwolinie zaprezentowali polscy naukowcy, którzy przez ostatnie lata badali kości znalezione w żwirowni.
Marsz Życia

19 października w Garwolinie odbył się drugi Marsz Życia. Mieszkańcy wyruszyli z parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego. Uroczystości zakończono modlitwą w kaplicy w Sulbinach. Kolumnę wiernych na czas przemarszu przez miasto zabezpieczały służby policyjne.
Dzień Patrona i ślubowanie gimnazjalistów w ZS im. Jana Pawła II w Korytnicy

16 października 2014 r. minęła kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dla społeczności Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Korytnicy było to święto szkoły – Dzień Patrona.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13-19 października)

W ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu garwolińskiego wielokrotnie wyjeżdżali do różnych zdarzeń drogowych. Strażacy zabezpieczali miejsca zdarzeń, kierowali ruchem i udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanej. Więcej w kronice.
Sympozjum „Posłannictwo katolików świeckich w parafii”

18 października 2014 roku w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyło się drugie sympozjum z cyklu ,,Lux Christi” Sól Ziemi Światłość Świata ,, Posłannictwo katolików świeckich w parafii” . Sympozjum zostało zorganizowane przez Kapitułę Kolegiacką przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie wraz z Konwentem Lux Christi.
9-letni chłopiec w szpitalu w wyniku zdarzenia drogowego

Wczoraj w Gończycach doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letnia kobieta kierująca volkswagenem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 34-letniemu kierowcy opla, w wyniku czego doszło do zderzenia aut.
Będą informować rolników i przedsiębiorców jak pozyskać fundusze

Stowarzyszenie „Lepsze Jutro” z Gończyc wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Miętnem oraz Bankiem Gospodarki Żywnościowej w Garwolinie zapraszają na spotkanie informacyjno-promocyjne, które odbędzie się w dniu 26 października 2014 r. o godz. 15.00 w sali OSP Chotynia w Gminie Sobolew.
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem odwołane

Wiadomość z ostatniej chwili: Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem zostało odwołane.
Kulinarna przygoda przedszkolaków

Pierwsza w tym roku kulinarna przygoda przedszkolaków ... pieczenie szarlotki!
Wiesz kim może być ten człowiek? Pomóż w identyfikacji

Fundacja ITAKA zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny znalezionego w Warszawie. Do tej pory nie udało się dotrzeć do bliskich mu osób. Jeśli go rozpoznajesz, skontaktuj się z fundacją.
Jedna osoba w szpitalu w wyniku wypadku pod McDonaldem

Dziś przed godziną 14.00 doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego do szpitala trafiła jedna osoba.
Rafał Ziemkiewicz odwiedzi Garwolin

Znany publicysta i dziennikarz odwiedzi Garwolin. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 19.00 w sali konferencyjnej pływalni miejskiej „Garwolanka” – II piętro.
Odzyskali skradziony rower

Policjanci z łaskarzewskiego komisariatu zatrzymali sprawcę, który wczoraj skradł rower na terenie Łaskarzewa. Funkcjonariusze odzyskali również rower, który niebawem trafi do prawowitego właściciela.

Problem wiatraków w powiecie garwolińskim dziś u Jana Pospieszalskiego

Dzisiejszy program Jan Pospieszalski: Bliżej poświęcony będzie problemowi przemysłowych elektrowni wiatrowych.
"Zaparkował” auto na budynku, pieszo wrócił do domu

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w Samogoszczy. Ustalony przez policjantów mężczyzna prowadząc auto dachował nim i uderzył w budynek mieszkalny... po czym wrócił pieszo do domu.
Oświadczył przed policją, że hoduje konopie

Łaskarzewscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w lesie uprawiał marihuanę, w trakcie przeszukania zabezpieczyli także susz roślinny. Mężczyzna w policyjnym areszcie oczekuje na dyspozycje prokuratora.
Nie tylko w Uninie. Samochody zderzyły się też w Lipówkach

Wczoraj informowaliśmy o kolizji, do której doszło w Uninie. Ale to niejedyne niebezpiecznie wyglądające zdarzenie na ulicach powiatu, do którego doszło w środę rano.
Miastków Kościelny: Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi z rąk Ewy Kopacz

W Dniu Edukacji Narodowej dyrektor jednego z gimnazjów na terenie powiatu garwolińskiego otrzymał Złoty Krzyż Zasługi postanowieniem prezydenta RP.
Święto Drzewa – Drzewo Wolności 2014

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie przystąpił do 12. edycji Święta Drzewa pod hasłem „Drzewo Wolności”, która została objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Dwie osoby w szpitalu w wyniku zdarzenia drogowego w Uninie

W Uninie doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodów marki Opel i Peugeot, w wyniku czego dwie kobiety zostały przetransportowano do szpitala.
Kronika straży pożarnej w Garwolinie (6-12 października)

W ubiegłym tygodniu strażacy wielokrotnie wyjeżdżali do pożarów i innych zdarzeń wymagających ich interwencji. O ważniejszych wydarzeniach przeczytacie Państwo w kronice.
Seniorzy z Łaskarzewa spotkają się z policjantami

W całym powiecie prowadzone są szkolenia profilaktyczne dla seniorów. Tym razem z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie spotkają się starsi mieszkańcy Łaskarzewa.
Marsz Życia w Garwolinie po raz drugi

Ogromne zaangażowanie parafian pokazało w ubiegłym roku, jak wielką wartość ma dla nich życie, zwłaszcza tych jeszcze nienarodzonych. Wzorem pierwszego Marszu Życia, 19 października ulicami Garwolina przejdzie procesja w obronie życia i rodziny.
Harcerze katoliccy obchodzili 30-lecie istnienia

W sobotę harcerze i harcerki Skauci Europy z powiatu garwolińskiego obchodzili jubileusz 30-lecia istnienia. W obchodach uczestniczyli księża, młodzi harcerze i ich rodzice. Obecni byli też harcerze, którzy już odeszli ze służby.
Kradzież w Przykorach

W nocy z soboty na niedzielę, w miejscowości Przykory w gminie Miastków Kościelny nieznany sprawca skradł narzędzia i materiały budowlane. Sprawę wyjaśniają policjanci z posterunku w Żelechowie.
Wpadli podczas kontroli policyjnej

W sobotę podczas kontroli osobistej policjanci z żelechowskiego posterunku ujawnili przy 46-letnim mężczyźnie woreczek, który prawdopodobnie zawierał amfetaminę. Tego samego dnia w Garwolinie policjanci ujawnili przy 27- letnim mężczyźnie cztery woreczki, które również mogły zawierać amfetaminę.
W 220. rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej

10 października 1794 roku wybuchła bitwa pod Maciejowicami, podczas której ranny Tadeusz Kościuszko trafił w ręce Rosjan. Okrągła rocznica powstania narodowego była okazją, by oddać cześć walczącym o wolność Polski.
Czy miejscowości z powiatu trafią do gry planszowej o Mazowszu?

Ruszyło głosowanie, którego wyniki wskażą, które 24 miasta, miasteczka i wsie znajdą się w grze planszowej "Mazowszanie". Gra ma za cel przekazanie ciekawostek na temat naszego regionu. Czy Garwolin i inne miejscowości z powiatu staną się bohaterami planszówki, zdecydujemy sami.
Małe kino, duży potencjał, czyli co nowego w kinie "Wilga"

Kino "Wilga" jest kinem niezależnym. I choć słyszy się wiele na temat upadków tego typu kin, garwolińska placówka dzięki działaniom jej pracowników ma się naprawdę dobrze. Sprawdźmy, co nowego w kinie.
Rozmawiali o bezpieczeństwie z przedszkolakami

Policjanci z garwolińskiej komendy odwiedzili wczoraj wychowanków przedszkola publicznego w Michałówce, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze i w różnych sytuacjach w życiu.O garwolińskim mamucie w Grecji

Dzień Patrona i ślubowanie gimnazjalistów w ZS im. Jana Pawła II w Korytnicy

Sympozjum „Posłannictwo katolików świeckich w parafii”

Będą informować rolników i przedsiębiorców jak pozyskać fundusze

Kulinarna przygoda przedszkolaków

Jedna osoba w szpitalu w wyniku wypadku pod McDonaldem

Odzyskali skradziony rower

"Zaparkował” auto na budynku, pieszo wrócił do domu

Nie tylko w Uninie. Samochody zderzyły się też w Lipówkach

Święto Drzewa – Drzewo Wolności 2014

Kronika straży pożarnej w Garwolinie (6-12 października)

Marsz Życia w Garwolinie po raz drugi

Kradzież w Przykorach

W 220. rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej

Małe kino, duży potencjał, czyli co nowego w kinie "Wilga"


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego