Trzy osoby w szpitalu

Dziś po południu doszło do wypadku w Borowiu. Ucierpiały trzy osoby.
Marian Soból ciągle poszukiwany

Do tej pory nie odnalazł się starszy mieszkaniec Żelechowa. W akcję poszukiwawczą włączyło się Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA.
Kronika zdarzeń PSP w Garwolinie (17 – 22 lipca)

Kronika zdarzeń Państwowej Straży Pożarnej (17 – 22 lipca)
Szykują się pieniądze i praca dla rolników?

Na terenie powiatu garwolińskiego pojawiła się firma, która jest zainteresowanie dzierżawą dużych, bo 50 ha działek od tutejszych właścicieli gruntów. Spółka zapowiada także miejsca pracy dla rolników z własnym sprzętem.
Dom spłonął, właściciel nie przeżył

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś rano w miejscowości Zabruzdy gm. Miastków Kościelny.

W sądzie jest bomba! (aktualizacja)

Kilkanaście minut temu odebrano zgłoszenie o tym, że w budynku sądu jest podłożona bomba. Nie wiadomo jeszcze czy informacje jest prawdziwa.

Pierwszy już w areszcie

Do 12 lat grozi mężczyźnie, który jest podejrzewany o to, że na początku czerwca napadł na salon gier, użył siły wobec 52-latki oraz ukradł pieniądze i telefony. Jego wspólnik pozostaje na wolności.
Akademia „ 60 lat Domu Kultury w Garwolinie”

W sobotę w Domu Kultury w Garwolinie odbyła się uroczysta akademia, podczas której przypomniano ważne wydarzenia wiążące się z tą placówką oraz wręczono nagrody i wyróżnienia dla osób, które miały wkład w jej rozwój.
19-latek z naszego powiatu spowodował katastrofę drogową w Kołbieli

Wczoraj po południu doszło do poważnego wypadku przy rondzie w Kołbieli. Z nieustalonych przyczyn młody kierowca z naszego powiatu spowodował wypadek w którym ucierpiało 15 osób.
Gdy marzenia się spełniają

Jak to jest stanąć na podium mistrzostw europy? Jak to jest zostać przywitanym po powrocie do domu biało-czerwonymi flagami i szampanem? One o tym wiedzą.
Odnaleziona 40 km od domu

Poszukiwania 62-latki z Woli Rębkowskiej trwały kilka godzin. Kobietę odnaleziono następnego dnia na terenie sąsiedniego powiatu.
Nowy dyrektor SP nr 1 w Garwolinie

W przyszłym tygodniu burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski prawdopodobnie zaakceptuje kandydaturę Grzegorza Żołądka – Skupniewicza, wybranego przez komisję konkursową, na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej.
Ruda Talubska: Rozbudują szkołę. Powstanie planetarium

W Zespole Szkół im. Ks. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej podejmowane są duże inwestycje, w zakres których wchodzi przebudowa i nadbudowa części budynku. W szkole ma powstać planetarium.
Uczcili pamięć ofiar rzezi wołyńskiej

W dniu 11 lipca 2014r. na rynku w Maciejowicach odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich zbrodniarzy OUN – UPA na Polakach zamieszkujących kresy wschodnie. Wydarzenia zwane rzezią wołyńską miały miejsce w 1943 roku.
Cała Polska spogląda na Kozienice, nasi pomagają przy wycieku

Dziś z elektrowni Kozienice wyciekł mazut. Do akcji zadysponowano 33 zastępy straży, trzy z powiatu garwolińskiego.
To nie żart... zaginął koń

Właścicielka klaczy Bambo czeka na informację. Dziś rano koń uciekł i ślad po nim zaginął.
Radosław Pazura dzieciom

Trzecia odsłona akcji i trzecia znana z telewizji postać zagości w Żelechowie. Tym razem najmłodszym czytać będzie aktor.
Areszt dla podejrzanego o rozbój

Zatrzymany przez policjantów, w związku z rozbojem do jakiego doszło kilka dni temu na terenie Garwolina, 25-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Akademia Orange dla Bibliotek

Dwie biblioteki z gminy Garwolin dzięki dotacji z Fundacji Orange będą korzystały z darmowego Internetu. Dotacja obejmuje również edukację dla użytkowników bibliotek w zakresie wykorzystania Internetu – informuje Agnieszka Belka, dyrektor GBP w Woli Rębkowskiej.
Kierowca Forda zjechał do rowu na DK 17. Poszkodowany 41 - letni pasażer

Dziś około godziny 5.00 w Żabiance dwudziestoczteroletni kierowca osobowego forda z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni do rowu. W wyniku zdarzenia ucierpiał 41- letni pasażer auta.
Kto jest najbogatszy?

Może dziwić wynik a jednak... „Wspólnota” pismo samorządu terytorialnego podało rankingi najbogatszych gmin za rok 2013. Gdzie w stawce jest Twoje gmina?
Do 29 lipca OKW czeka na kandydatów na senatora

Zgodnie z postanowieniem prezydenta RP odbędą się 7 września wybory uzupełniające do senatu w tym w województwie mazowieckim, w okręgu wyborczym nr 47 obejmującym obszar powiatu garwolińskiego.

Górzno zmienia proboszcza

Ksiądz kanonik Eugeniusz Rola odchodzi na emeryturę. Kogo przywitają za pół miesiąca parafianie na jego miejsce?
Pożar w Garwolinie i Trąbkach, wypadek w Łaskarzewie

Strażacy z powiatu garwolińskiego w ostatnim czasie kilka razy dziennie wyjeżdżają do akcji. Co wydarzyło się w ciągu ostatnich trzech dni?

Zaginął Marian Soból – widziałeś go? Pomóż rodzinie

Starszy mieszkaniec Żelechowa po raz ostatni widziany był we wtorek. Jeśli wiesz coś o jego miejscu pobytu, rodzina czeka na kontakt.
Chodzi o życie! Pomóżmy Pawłowi Łojek

Urodził się z rozszczepem warg i podniebienia. W wieku 11 lat został potrącony przez samochód. Walczy o życie, pomóżmy wygrać mu tę walkę.
Artystyczne pasje dyrektora

Po raz jedenasty w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem odbywają się Warsztaty Artystyczne Studia Metro działającego przy Teatrze Buffo w Warszawie. Gospodarzem i opiekunem warsztatów jest dyrektor szkoły Zdzisław Majewski, absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, który ma artystyczne pasje. Kocha kulturę i sztukę zarówno profesjonalną jak i amatorską. O tej drugiej mówi, że rodzi się z pasji i miłości do niej.
Prosto w drzewo

Nad ranem kierowca samochodu osobowego z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.
Dziś przed północą

Młodzież Patriotyczna z Powiatu Garwolińskiego zaprasza na obchody, które odbędą się na maciejowickim rynku.
"Lato na wsi 2014 – Rok Oskara Kolberga"

Od 1 do 13 lipca 2014 roku w Szkole Podstawowej w Parysowie realizowany jest projekt "Lato na wsi 2014 – Rok Oskara Kolberga" Mazowieckiego Instytutu Kultury.
Płoną stodoły – to już trzecia w tym tygodniu

Kolejny budynek gospodarczy w całości uległ spaleniu. Tym razem do zdarzenia doszło w Sobolewie.
O sobie i warsztatach w Miętnem mówią młodzi artyści

W Zespole Szkół Rolniczych i Powiatowym Ośrodku Sportu w Miętnem rozpoczęły się dwa turnusy Warsztatów Artystycznych Studia Metro działającego przy Teatrze Buffo w Warszawie. Odbywają się one pod opieką artystyczną Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.
Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego