Prezydent Andrzej Duda w Przedszkolu „Leśne Skrzaty” w Michałówce

W czwartek 5 maja prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda przyjedzie do Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Michałówce.
Garwolin uczcił 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

- Konstytucja 3 maja połączyła chrześcijańskie tradycje Polski i wartości oświecenia, przynosiła Polakom zmiany, nowe prawa, umożliwiała uznanie i przetrwanie narodu polskiego przez okres zaborów, niewoli i okupacji – mówił w podczas obchodów 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja starosta garwoliński Marek Chciałowski.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (25 kwietnia - 1 maja 2016 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Górzno: Gminny Dzień Strażaka w Goździku

W Goździku na placu przed remizą strażacką odbył się Dzień Strażaka w gminie Górzno. Uroczystość była dobrą okazja do podziękowania strażakom za służbę społeczeństwu.
Lubi jeździć po pijanemu i chodzi wolno

25 kwietnia policjanci z Żelechowa po raz kolejny w ciągi kilku ostatnich tygodni zatrzymali 20-letniego kierowcę, kierującego pod wpływem alkoholu. 20-latek kierował volkswagenem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.
Pożar w Starym Miastkowie

W dniu 1 maja przed godziną 18 doszło do odnowienia się pożaru poddasza budynku mieszkalnego w Starym Miastkowie, który miał miejsce w dniu 29 kwietnia. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.
Uczniowie klas III KLO pożegnali się ze szkołą

W piątek 29 kwietnia maturzyści Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie pożegnali się ze szkołą. Uroczystość odbyła się w szkolnej auli im. ks. prałata Stanisława Maksymowicza.
Czytelniczka KG: Kiedy dostaniemy wypłaty 500 plus z pilawskiego MGOPS?

W gminie Pilawa, podobnie jak we wszystkich miastach i gminach powiatu garwolińskiego ruszyły wypłaty 500 plus. Część osób, które złożyły wniosek otrzymała już świadczenia. Inni jeszcze czekają. Jedna z Czytelniczek Kuriera Garwolińskiego wysłała na adres redakcji korespondencję, w której prosi o ustalenie: czym kierowali się pracownicy MGOPS wydając decyzje o wypłatach?
Maturzyści z LO na Długiej zakończyli rok szkolny

- Dzisiejsza uroczystość jest zarówno końcem jak i początkiem. Jest końcem pewnego etapu w życiu, który kojarzy nam się z beztroskim czasem dzieciństwa i edukacji szkolnej. Jest też rozpoczęciem nowego etapu, który wiąże się z dojrzałością i odpowiedzialnością – mówili wczoraj ucznowie prowadzący uroczystość pożegnania maturzystów z I LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.
Dzień Flagi w Garwolinie

W poniedziałek Centrum Sportu i Kultury zaprasza na świętowanie! 2 maja bowiem obchodzony jest Dzień Flagi. Biało-czerowne barwy nie są obojętne. Dlatego od godziny 10:00 do 12:00 na skwerku w centrum miasta Centrum Sportu i Kultury przygotowało specjalny program.
Młodzi rowerzyści na start

27 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie stawiło się 91 uczniów (26 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu garwolińskiego), aby powalczyć o miano najlepszego rowerzysty w ruchu drogowym.
3 Maja w Garwolinie

Starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski oraz burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski zapraszają na powiatowo-miejskie obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji.
Gm. Garwolin: Otrzymali medale za zasługi dla obronności kraju

Dziś w Urzędzie Gminy Garwolin odbyła się uroczystość wręczenia srebrnych medali rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełniło nienaganną, czynną służbę wojskową. W uroczystości uczestniczyli mundurowi z Wojskowej Komendy Uzupełnień, wójt gminy Garwolin i pracownicy urzędu.
Starosta: Od 4 maja nie będzie zapisów do Wydziału Komunikacji

Starosta powiatu garwolińskiego informuje, że Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego od dnia 4 maja 2016 r. nie prowadzi zapisów do rejestracji pojazdów. Wszyscy petenci przychodzący do Wydziału mają załatwić sprawę „od ręki”. Włodarz zachęca również do korzystania z portalu www.info-car.pl. za pośrednictwem którego mieszkańcy powiatu garwolińskiego mogą szybko załatwić wiele spraw w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Garwolinie.
Uderzył w drzewo w Żelaznej. Dwie osoby w szpitalu

Wczoraj rano w miejscowości Żelazna kierowca osobowego BMW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo i ponownie powrócił na jezdnię. 2 pasażerów trafiło do szpitala.
Możesz skorzystać z odnawialnych źródeł energii! Czas na złożenie wniosku tylko do jutra!

Tylko do piątku 29 kwietnia mieszkańcy Garwolina mogą składać wniosek na dofinansowanie instalacji kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltanicznych. Wkład własny mieszkańca to 20% (od 2,8 tys. do 4,8 tys. ), pozostałe 80% stanowi dofinansowanie.
Garwolin: Wypłaty 500 plus w piątek 29 kwietnia

Podczas wczorajszej sesji rady miasta Garwolin Izabela Kliczek, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie poinformowała o stanie realizacji przez jednostkę programu 500 plus. Rodzice, którzy poprawnie złożyli wnioski mogą otrzymać świadczenia już w piątek 29 kwietnia.
Kolejne sukcesy uczniów i ich nauczycieli z ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem…

W dniach 22 – 23 kwietnia 2016 r. odbyły się eliminacje do krajowego finału XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie Zespołu Szkół CKP i CKU im. Stanisława Staszica odegrali znaczącą rolę zajmując w klasyfikacji generalnej drugie miejsce. Bardzo dobrze przedstawiają się wyniki szczegółowe:
Garwolin: W tym roku około 100 dzieci nie zostanie przyjętych do miejskich przedszkoli

W 2015 r. roku wszystkie dzieci zgłoszone do przeszkoli w Garwolinie zostały przyjęte, ponieważ obowiązek szkolny nałożony przez poprzedni rząd obowiązywał już 6 – latki, a nie 7-latki jak do 2014 r. W tym roku większość rodziców skorzystało z możliwości jakie daje nowa ustawa o oświacie i posłała swoje 6-letnie dzieci do przedszkoli. W ten sposób samorząd miasta Garwolin wraca do sytuacji z lat ubiegłych, kiedy to zdarzało się, że brakowało miejsc przedszkolnych nawet dla ponad 200 dzieci.
Gm. Górzno: 35 kolejnych gospodarstw będzie korzystało z przydomowych oczyszczalni ścieków

Radni gminy Górzno podjęli uchwałę o zaciągnięciu pożyczki w wysokości 400 tys. zł z WFOŚiGW na wykonanie 35 przydomowych oczyszczalni ścieków. Wartość całego projektu to około 500 tys. zł.
Kronika zdarzeń KPPSP Garwolin od 18 do 24 kwietnia 2016r.

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Dziś działania „Trzeźwość w przewozie osób”

Dziś na terenie garnizonu mazowieckiego policji zostaną
przeprowadzone działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w szczególności wykonujących zarobkowy przewóz osób oraz zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z ich udziałem.
Ranił policjanta podczas interwencji domowej

W środę 20 kwietnia w Rębkowie policjanci przeprowadzali interwencję domową. Podczas zdarzenia 46-letni mężczyzna uderzył jednego z policjantów młotkiem i złamał mu rękę.
Pojedzie na ogólnopolski finał olimpiady BHP

Marcin Tobiasz z Zespołu Szkół Ponadgimazjalnych nr 2 w Garwolinie wygrał okręgowe eliminacje XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.
Akcja poboru krwi - XI edycja Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

17 kwietnia 2016 r. Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Oddział 49 w Garwolinie, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz przy wsparciu Urzędu Miasta w Garwolinie przeprowadził drugą w tym roku akcję poboru krwi.
Zderzenie 5 aut w Lipówkach. Są problemy z przejazdem

Dziś około godziny 18.00 na skrzyżowaniu w Lipówkach (dk nr 17) zderzyło się 5 aut osobowych. Są utrudnienia w ruchu.
27 mandatów podczas akcji prędkość

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w dniu 19 kwietnia prowadzili działania „Prędkość” na terenie powiatu garwolińskiego. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.
Powiatowa uroczystośc uczczenia 1050. rocznicy Chrztu Polski

- 1050 lat temu nasz władca Mieszko I podjął bardzo rozważną i mądrą decyzję związaną z przeniesieniem nas w krąg cywilizacji zachodnioeuropejskiej, cywilizacji chrześcijańskiej. Podjął decyzję, w której wpisał się w dekalog, na podstawie której były dobre podwaliny funkcjonowania przyszłego państwa polskiego – mówił starosta Marek Chciałowski podczas powiatowej uroczystości 1050 – lecia Chrztu Polski, która odbyła się wczoraj w Zielonym Dworze w Miętnem.
Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pod wpływem i miał przy sobie amfetaminę

20 – latek pomimo sądowego zakazu kierował samochodem. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kończąc jazdę na barierkach drogowych i ogrodzeniu. Okazało się, że był nietrzeźwy i posiadał przy sobie narkotyki.
SP ZOZ Garwolin otrzyma prawie 4 mln zł z UE


Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził pierwsze listy projektów dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w perspektywie unijnej 2014-2020. Dokładnie 57 projektów z obszaru e-zdrowia, e-administracji i systemów wczesnego ostrzegania przed katastrofami uzyskało ponad 230 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Jedną z instytucji, która otrzyma prawie 4 mln dofinansowania jest SP ZOZ Garwolin.
Już można wpłacać pieniądze na rzecz rodzin ze Starego Puznowa poszkodowanych w pożarze

- Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla osób poszkodowanych w pożarze, to już 10 dni od tragicznego wydarzenia – pisze na swojej stronie gmina Garwolin, podając informacje gdzie należy wpłacać pieniądze, by pomóc rodzinom Jaworskich i Goździów.
Obóz/ kolonia w Ośrodku „Uroczysko” w Bieszczadach

W dniach 9-20 lipca w Ośrodku „Uroczysko w miejscowości Zwierzyń w Bieszczadach odbędzie się obóz przygotowany przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, trenerów i opiekunów. Wydarzenie organizowane jest co roku od 25 lat i cieszy się dużą popularnością. Zapewnij swojemu dziecku niezapomniane wakacje!Prezydent Andrzej Duda w Przedszkolu „Leśne Skrzaty” w Michałówce

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (25 kwietnia - 1 maja 2016 r.)

Lubi jeździć po pijanemu i chodzi wolno

Uczniowie klas III KLO pożegnali się ze szkołą

Maturzyści z LO na Długiej zakończyli rok szkolny

Młodzi rowerzyści na start

Gm. Garwolin: Otrzymali medale za zasługi dla obronności kraju

Uderzył w drzewo w Żelaznej. Dwie osoby w szpitalu

Garwolin: Wypłaty 500 plus w piątek 29 kwietnia

Garwolin: W tym roku około 100 dzieci nie zostanie przyjętych do miejskich przedszkoli

Kronika zdarzeń KPPSP Garwolin od 18 do 24 kwietnia 2016r.

Ranił policjanta podczas interwencji domowej

Akcja poboru krwi - XI edycja Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

27 mandatów podczas akcji prędkość

Nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pod wpływem i miał przy sobie amfetaminę

Już można wpłacać pieniądze na rzecz rodzin ze Starego Puznowa poszkodowanych w pożarze


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego
>