Dwie ciężarówki w rowie w poniedziałkowy ranek

Początek tygodnia był dla kierowców ciężarówek pechowy. Do dwóch niebezpiecznie wyglądających zdarzeń doszło wczoraj w Garwolinie i w okolicach Żelechowa.
Znęcał się nad rodziną, teraz odpowie za to w sądzie

Prokurator Rejonowy w Garwolinie w dniu 19 września 2014r. skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie akt oskarżenia przeciwko Danielowi G. za to, że znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną oraz wymuszał od niej pieniądze.
16 par z medalami. Tak świętowano Złote i Diamentowe Gody w gminie Parysów

W czwartek, 18 czerwca pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą 50. i 60. rocznicę ślubu zostały zaproszone na gminne obchody ich święta.
Ruszyły zajęcia w ramach programu "Gmina Pilawa przyjazna seniorom"

40 seniorów z terenu gminy Pilawa zgłosiło się do udziału w zajęciach, które dla nich przygotowali pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilawie wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczności Lokalnych "Nasza Sprawa".
Zwyczajna nastolatka z nadzwyczajnym talentem. Wywiad z Karoliną Głowalą

Swoją przygodę z Must Be The Music zaczęła Karolina Głowala z Garwolina. Kim jest utalentowana nastolatka? Co jest jej największym marzeniem? O tym w rozmowie z „Kurierem Garwolińskim”.
75. rocznica obrony i spalenia Łaskarzewa

17 września w Łaskarzewie obchodzono ważną rocznicę. Mieszkańcy Łaskarzewa w dniach 15- 17 września podjęli się obrony miasta przed wojskami hitlerowskich Niemiec. W wyniku walk zginęło 58 cywilów i 25 żołnierzy. W wyniku walk miasto zostało prawie w całości zniszczone.
Harcerski Start w Łaskarzewie

Skauci Europy z Hufca garwolińsko - pilawskiego– do którego także należą łaskarzewskie gromady i drużyna – rozpoczęli nowy rok harcerski.
12 lat Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie

Miniony rok akademicki był 12 rokiem działania Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie. Wydział Zamiejscowy rozpoczął swoją działalność w październiku 2002 roku z inicjatywy władz miasta i powiatu i od tamtego czasu ponad 1650 mieszkańców zdobyło tytuł licencjata lub ukończyło studia magisterskie na kierunku zarządzanie bez konieczności opuszczania rodzinnego miasta
Pirat Stop

Najbliższy weekend to działania mazowieckiej Policji „Pirat Stop". Ich głównym zadaniem będzie przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drodze oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości.
Możesz wstąpić do policji

53 osoby mogą wstąpić do jednostek policji w województwie mazowieckim. Trwa właśnie rekrutacja do policji, która zakończy się 7 października.
Policja poszukuje świadków zdarzenia

Kryminalni z komendy w Garwolinie ustalają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło w Garwolinie na jednej ze stacji LPG. O pomoc proszą osoby, które tej nocy mogły znajdować się w tym rejonie.
Areszt dla sprawców rozboju

Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, zatrzymanych przez garwolińskich policjantów trafiło do zakładu karnego. Taką decyzję podjął garwoliński sąd. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Akcja ITAKI na lotniskach. Pomoże odnaleźć zaginionych jak Michał Karwowski?

W wakacje minął rok od zaginięcia Michała Karwowskiego z Garwolina. Policja i Fundacja ITAKA nadal go szukają, również w Wielkiej Brytanii. Być może akcje fundacji, jak ta przeprowadzona na polskich lotniskach pomoże odnaleźć jego i innych zaginionych.
Za napad grozi im do 12 lat więzienia

Prokurator Rejonowy w Garwolinie w dniu 10 września 2014r. skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi K. i Przemysławowi M. o to, że w dniu 18 lipca 2014r. w miejscowości Z. gm. Miastków Kościelny działając wspólnie i w porozumieniu w celu kradzieży mienia użyli wobec Krzysztofa M. przemocy i skradli jego mienie.
Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie zorganizowali akcję „Bądź widoczny na drodze”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w czterech jednostkach oświatowych na terenie gminy Borowie tj. w Iwowem, Brzuskowoli, Borowiu i Głoskowie spotkali się z dziećmi, rozmawiali o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski.
Oszukiwał internautów z całego kraju. Teraz odbędzie karę

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali na terenie Warszawy 28-letniego mieszkańca gm. Siedlce poszukiwanego 5 listami gończymi. Siedlczanin poszukiwany był przez prokuratury z całego kraju do odbycia kary 16 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa internetowe.
Drugie miejsce w garnizonie mazowieckim dla dzielnicowego z Żelechowa

Asp. Szt. Sylwester Błażejczyk (pierwszy z prawej) zajął drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach do do VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku”!
10 zł za odblask czy kosztowne leczenie? 37% Czytelników uważa, że...

Niemal każdego dnia w powiecie dochodzi do potrąceń i kolizji z udziałem pieszych. Czy odblaski poprawią bezpieczeństwo na drodze? 37% naszych Czytelników uważa, że tak, ale...
Uczyli się niemieckiego poprzez zabawę z lektorem "Deutsch Wagen Tour"

Uczniowie klas 3 i 6 szkoły podstawowej oraz 1 gimnazjum z Zespołu Szkół nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie wczoraj wzięli udział w niezwykłej lekcji języka niemieckiego.
Zajechał drogę jadącemu z naprzeciwka pojazdowi

Dziś rano doszło do groźnego wypadku w Chotyni, w którym ucierpiała 63 - letnia kobieta.
Programy edukacyjne i inne działania w zakresie szkolnictwa w gminie Miastków Kościelny

W minionym roku szkolnym w gminie Miastków Kościelny zrealizowano kilka projektów edukacyjnych. Na rok 2014/2015 przewidziane są kolejne. Na temat podejmowanych działań na rzecz poszczególnych szkół rozmawialiśmy z Zastępcą Wójta gminy Miastków Kościelny Sławomirem Rusakiem.
Dni Żelechowa 2014

Już w najbliższy weekend Dni Żelechowa!
Najlepszy czas na naukę języka obcego

Im młodsze dziecko, tym łatwiej może przyswoić sobie dowolną liczbę języków, pod warunkiem, że ma z nimi regularny kontakt. Szczególnie ważne jest systematyczne porozumiewanie się w danym języku.Dwie ciężarówki w rowie w poniedziałkowy ranek

16 par z medalami. Tak świętowano Złote i Diamentowe Gody w gminie Parysów

Zwyczajna nastolatka z nadzwyczajnym talentem. Wywiad z Karoliną Głowalą

Harcerski Start w Łaskarzewie

Pirat Stop

Policja poszukuje świadków zdarzenia

Akcja ITAKI na lotniskach. Pomoże odnaleźć zaginionych jak Michał Karwowski?

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie zorganizowali akcję „Bądź widoczny na drodze”

Drugie miejsce w garnizonie mazowieckim dla dzielnicowego z Żelechowa

Uczyli się niemieckiego poprzez zabawę z lektorem "Deutsch Wagen Tour"

Programy edukacyjne i inne działania w zakresie szkolnictwa w gminie Miastków Kościelny

Najlepszy czas na naukę języka obcego


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego