Śmierć na placu manewrowym

Postanowieniem z dnia 19 stycznia 2015r. Prokuratura Rejonowa w Garwolinie wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 17 stycznia 2015r. w Woli Rębkowskiej wypadku przy pracy, w wyniku którego obrażeń ciała skutkujących śmiercią doznał Dominik A. zatrudniony na stanowisku kierowcy samochodu ciężarowego, tj. o czyn z art.220 par.1 kk w zb. z art.155 kk w zw. z art.11 par.2kk.
Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (19 - 22 stycznia 2015 r.)

Interwencje straży z terenu powiatu garwolińskiego w dniach 19-22 stycznia.
Zwłoki w zbiorniku wodnym

W sobotę zakończyły się poszukiwania 55-letniego mężczyzny, który pod koniec grudnia wyszedł z domu i nie kontaktował się z rodziną. Jego ciało znaleziono w zbiorniku wodnym w miejscowości Filipówka.
Tech Expert: Dla mechaników, budowlańców, elektryków i dekarzy

Wszystko to, co jest niezbędne m.in. mechanikom, budowlańcom, elektrykom czy dekarzom znaleźć można przy ulicy Kościuszki 58 w Garwolinie. Artykuły malarskie, ogrodnicze, wykończeniowe, budowlane, gospodarstwa domowego, codziennego użytku i mnóstwo innych kupimy w konkurencyjnych cenach w sklepie Tech Expert.
Bezpłatna mammografia w Trojanowie

Jeżeli jesteś kobietą w wieku 50-69 lat i w ciągu ostatnich dwóch lat nie robiłaś badań mammograficznych, możesz skorzystać z bezpłatnej mammografii w Trojanowie.
Burmistrz Żelechowa spotkała sie z prezydentem

Wczoraj burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka uczestniczyła w otwarciu wystawy z okazji 152. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego oraz w Forum Debaty Publicznej dotyczącym roli samorządów w ochronie dziedzictwa narodowego. Burmistrz została zaproszona na wydarzenie prze Kancelarię Prezydenta RP
Siedlecka Caritas o współpracy z Garwolinem

Caritas jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Do 2010 roku w Garwolinie działała Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego finansowana przez siedlecki odział instytucji. Od wielu lat organizacja pomaga również ludziom ubogim. Jakie działania na rzecz osób potrzebujących z terenu powiatu garwolińskiego podejmuje dziś Caritas? Jak uzyskać pomoc od instytucji? O tym opowiada Anna Nowińska, asystentka biura prasowego Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pendolino i Google Maps - czy są osiągalne w naszym powiecie?

20 stycznia PKP Intercity rozpoczęło współpracę z Google. Dzięki temu mapy Google wskazują około 10 tys. tras pociągów, 270 dworców i około 300 połączeń. Czy są one dostępne na terenie naszego powiatu?
PKP SA wyremontuje zabytkowy dworzec kolejowy w Pilawie

PKP SA wyremontuje zabytkowy dworzec w Pilawie. Inwestycja jest jeszcze w czasie postępowania przetargowego. Zgłoszenia można składać jeszcze do 26 stycznia.
Uciekali przed policją z amfetaminą w aucie

Mieszkańcowi Garwolina grozi do 10 lat więzienia. Razem z kolegą z Mińska Mazowieckiego uciekał przed policją w okolicy miejscowości Rudzienko w gminie Kołbiel. Po zatrzymaniu okazało się, że 30-kilkulatkowie przewozili porcjowaną amfetaminę.
Usłyszeli zarzuty za fikcyjne dyżury

Prokurator Rejonowy w Garwolinie postawił zarzuty dwóm lekarzom pracującym w SP ZOZ – Bohdanowi D. i Andrzejowi S. za to, że pobierali wynagrodzenie za dyżury, których faktycznie nie pełnili. Kwota, jaką SP ZOZ stracił na fikcyjnych dyżurach wynosi około 100 tys. zł.
Kierowco! W Garwolinie możesz pozbyć się punktów

27 stycznia Odział WORD w Garwolinie organizuje dodatkowe szkolenie dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Dzięki takiemu szkoleniu, kierowca, który ma na koncie dużo punktów karnych może uzyskać w Komendzie Wojewódzkiej Policji anulowanie 6 punktów.
Pilawa: 31-letni ukraiński przemytnik w rękach policji

Na trasie linii kolejowej nr 7 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Dęblinie między Dęblinem a Pilawą zatrzymali młodego mieszkańca Ukrainy. Próbował przemycić papierosy bez akcyzy.
Pożar w Brzuskowoli

Wczoraj rano w miejscowości Brzuskowola spłonął budynek starej szkoły.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 stycznia)

Interwencje strażaków na terenie powiatu garwolińskiego w ubiegłym tygodniu.
Dachowanie w Woli Koryckiej

Dziś przed południem w Woli Koryckiej dachował samochód marki Peuget. Interweniowała straż pożarna.
Publiczny Żłobek w Sulbinach działa już prawie pół roku

Publiczny Żłobek w Sulbinach jest nowo powstałym miejscem zabaw dla najmłodszych wychowanków. W tym roku do grupy uczęszcza ośmioro dzieci - od 1,5 do prawie trzeciego roku życia.
Sobolew oddał krew

14 stycznia po raz kolejny nauczycielki biologii z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie zorganizowały akcję krwiodawstwa pod hasłem „Moja krew – Twoje Życie”. Oddawanie krwi stało się tam już tradycją.
22-letni zabójca ujęty dzięki sprawnym działaniom policji

W wyniku intensywnego śledztwa policjanci z Garwolina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o brutalny napad na stację paliw, do którego doszło pół roku temu. Ciosy, które napastnik wówczas zadał pracownikowi stacji okazały się śmiertelne. 22-latek przyznał się do zabójstwa.
Portret Tadeusza Kościuszki trafi do Maciejowic

W lutym do Muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach trafi portret Tadeusza Kościuszki, którego pozyskanie sfinansował Business Centre Club.
Wystawa, wykład i degustacja w Galerii "Kotłownia"

Już w najbliższy piątek odbędzie się wernisaż wystawy Leszka Krześniaka "Rzeczy Zwyczajne a Niezwyczajne". Oprócz wystawy fotogramów, odbędzie się wykład i degustacja.
Podejrzany o zabójstwo na stacji LPG aresztowany

W poniedziałek policja ujęła osobę podejrzaną o napad, do którego doszło w nocy z 29 na 30 sierpnia 2014 r na stacji paliw LPG przy ulicy Kościuszki w Garwolinie. Sprawca rozboju podczas napadu ciężko ranił nożem Kamila G., który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł 8 września.
Podsumowanie WOŚP w powiecie garwolińskim

Pięć sztabów w powiecie garwolińskim kwestowało w tym roku na rzecz 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanej tym razem pod hasłem „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Jak poszło poszczególnym sztabom?
Kradł pieniądze i paliwo w gminie Górzno

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pieniędzy w jednym z domów na terenie gminy Górzno. Jak się okazało, to nie jedyne jego przewinienie jakie miał na sumieniu.
Spotkanie noworoczno-opłatkowe ŚZŻAK

W niedzielę w sali OSP Garwolin przy ul. Wyszyńskiego odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb”.
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami

Wczoraj w całej Polsce odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej akcji było podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów. Do akcji włączył się także powiat garwoliński. Najwięcej bo aż 41 168,11 zł zebrano w Garwolinie.
Potrzebujący otrzymali paczki żywnościowe

W sobotę w Górkach przez cały dzień najbiedniejsi mogli odebrać zapomogi żywieniowe w ramach świątecznej edycji akcji Banków Żywności.
Areszt dla podejrzanego o włamania

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie dwóch włamań i usiłowanie trzeciego na terenie powiatu garwolińskiego. Został zatrzymany przez policjantów już następnego dnia, po ostatnim zdarzeniu. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat. pozbawienia wolności.
Potrącenie pieszego w Goniwilku

Wczoraj Goniwilku samochód osobowy potrącił 77-letniego mężczyznę.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5-11 stycznia)

Weekend był bardzo pracowity dla jednostek straży pożarnej w powiecie garwolińskim. Zobacz pozostałe interwencje strażaków w ubiegłym tygodniu.Śmierć na placu manewrowym

Zwłoki w zbiorniku wodnym

Bezpłatna mammografia w Trojanowie

Siedlecka Caritas o współpracy z Garwolinem

PKP SA wyremontuje zabytkowy dworzec kolejowy w Pilawie

Usłyszeli zarzuty za fikcyjne dyżury

Pilawa: 31-letni ukraiński przemytnik w rękach policji

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 stycznia)

Publiczny Żłobek w Sulbinach działa już prawie pół roku

22-letni zabójca ujęty dzięki sprawnym działaniom policji

Wystawa, wykład i degustacja w Galerii "Kotłownia"

Podsumowanie WOŚP w powiecie garwolińskim

Spotkanie noworoczno-opłatkowe ŚZŻAK

Potrzebujący otrzymali paczki żywnościowe

Potrącenie pieszego w Goniwilku


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego