Konferencja "Moje dziecko w szkole"

W piątek, 6 marca w Domu Kultury w Garwolinie odbyła się konferencja z organizowana przez Agnieszkę Głasek dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Kuźnia Talentów w Chotyni i Niepublicznego Przedszkola Puchatkowo w Lipówkach.
III Marsz Świętości Życia już za nami

„Dzięki Bogu żyję” - pod takim hasłem odbył się kolejny, trzeci już marsz w obronie życia, który wpisuje się w ustanowiony przez kościół na 25 marca Dzień Świętości Życia. Tegoroczny marsz, który był w szczególności podziękowaniem za dar życia, zorganizowało Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie.
"Proszę o modlitwę za koleżankę, która jutro dokona aborcji"

Dzięki zaangażowaniu młodzieży z KSM Żelechów powstał film „Szturm”. Wśród 1500 zgłoszonych do ogólnopolskiego konkursu "Pomóż ocalić życie bezbronnemu" prac zrobił na członkach jury takie wrażenie, że twórcy żelechowskiego zdobyli najwyższe podium.
Sezon wiosenny rozpoczęty: glebogryzarki, kosiarki, piły i kosy spalinowe w TechExpert

Podbijamy cenami Garwolin - takim hasłem przewodnim sklep TechExpert rozpoczyna sezon wiosenny w naszym mieście. Ten sklep faktycznie przyciąga klientów, oferując produkty w konkurencyjnych cenach.
Społeczna Akademia Nauk zaprasza na kursy przedmaturalne

Wydział Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie zaprasza maturzystów na bezpłatne lekcje matematyki przygotowujące do matury.
Ważny dzień dla pani Marianny Rusznicy

Środa była ważnym dniem dla mieszkanki Kozłowa i jej najbliższych. Pani Marianna Rusznica świętowała 101 urodziny.
11 pożarów traw w ciągu jednego dnia

W ciągu zaledwie jednego dnia Komenda Powiatowa PSP odnotowała na terenie powiatu garwolińskiego aż 11 pożarów traw. Nic nie dają apele strażaków, samorządów i instytucji. Trawy nadal są podpalane.
Ambasador Republiki Kolumbii odwiedziła Garwolin

W poniedziałek w LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z ambasador Republiki Kolumbii Victorią Gonzalez Ariza.
Wystawa "Wybierz życie"

Już po raz czwarty w Garwolinie można oglądać wystawę „Wybierz życie”. Tym razem przed kościołem pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Prezentacja wystawy związana jest z obchodzonym 25 marca Dniem Świętości Życia, w ramach którego odbędzie się także Marsz „Dzięki Bogu żyję”. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie.
W Pilawie rusza mobilny system powiadomień

Mieszkańcy gminy Pilawa mogą korzystać z bezpłatnego mobilnego systemu informacji.
Zmiany w garwolińskiej prokuraturze

Prokurator Generalny Andrzej Seremet zdecydował o dwóch nominacjach w Prokuraturze Rejonowej w Garwolinie. Dotychczasowa szefowa rejonówki Barbara Sobotka została prokuratorem rejonowym w Siedlcach, a jej zastępczyni Anna Makarewicz-Poszytek - prokuratorem garwolińskiej jednostki.
Jutro III Marsz Świętości „Dzięki Bogu - żyję”

Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie i parafia Przemienienia Pańskiego zaprasza mieszkańców Garwolina na III Marsz Świętości Życia pod hasłem „Dzięki Bogu żyję”.
W maju kino będzie zamknięte. Szykuje się remont

Na niecały miesiąc Kino "Wilga" Garwolin zostanie całkowicie zamknięte. Zatem, jeśli planujesz wybrać się do kina, zrób to przed 4 maja.
Sprawy butelek po piwie w radiowozie część dalsza. Relacja na żywo

Dziś rano otrzymaliśmy od naszego Czytelnika informację o obecności ekipy TVN24 w Garwolinie. Z programu "Na żywo" z Garwolina dowiedzieliśmy się, czy sprawa będzie miała swój ciąg.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 marca)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Trzy osoby w szpitalu po wypadku na DK 17 (ZDJĘCIA)

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia dwóch aut na drodze krajowej nr 17, na wysokości Józefowa. Droga jest zablokowana, policjanci kierują zmotoryzowanych na wyznaczone objazdy.
4 milionowy projekt gminy Borowie będzie dofinansowany

W piątek wójt Wiesław Gąska podpisał umowę z przedstawicielką Urzędu Marszałkowskiego, dzięki której samorząd otrzyma dofinansowanie do projektu rozbudowy oczyszczalni i sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.
Jeden z podejrzanych o brutalne pobicie w areszcie. Od roku szukała go policja

W maju ubiegłego roku w pobliżu Garwolina młody człowiek stał się ofiarą chuliganów, którzy najpierw go okradli, następnie brutalnie pobili drewnianym kołkiem i oblali benzyną. Po roku od zdarzenia do aresztu trafił trzeci z podejrzanych.
"Józefinki" po raz 25.

W piątek uczniowie i nauczyciele z ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie po raz 25. obchodzili „Józefinki” - święto patrona szkoły.
W Górznie rusza budowa hali sportowej i boiska

Dziś w Urzędzie Gminy Górzno wójt Waldemar Sabak podpisał umowę z wykonawcą obiektów sportowych. Przy Zespole Szkół w Górznie powstaje nowa hala sportowa o powierzchni 51m na 31,80 m. W budynku będzie znajdowała się również siłownia. Oprócz tego w planach jest boisko ze sztuczną nawierzchnią o wielkości 62 na 40 m.
Guides, scouts, leaders oraz harcerki, harcerze, instruktorzy

Od bardzo wielu lat garwoliński Hufiec „Orłów” Związku Harcerstwa Polskiego ma bogate kontakty międzynarodowe, którymi nie może pochwalić się nie tylko żadna organizacja czy szkoła w powiecie, ale i może nawet i w Polsce.
Piotr Strzeżysz odwiedzi również Łaskarzew

Tego samego dnia, kiedy podróżnik, laureat Kolosa 2014, Piotr Strzeżysz, odwiedzi GCAK w Sulbinach, spotka się również z mieszkańcami Łaskarzewa.
Gimnazjaliści z Borowia na dniach otwartych w ZS w Miętnem

Gimnazjaliści z Zespołu Oświatowego w Borowiu wybrali się na dni otwarte do Zespołu Szkół w Miętnem. Uczniowie zostali zapoznani się z cyklem kształcenia i specyfiką nowych kierunków: technik obsługi ruchu turystycznego i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Mieszkańcy proszą: Nie niszczcie naszego środowiska!

Bardzo dobrze, że są ludzie, którzy stanowczo reagują na proceder, który powtarza się każdego roku – wypalanie traw. Napisała do nas mieszkanka gminy Wilga, studentka hodowli i ochrony zwierząt dzikich i towarzyszących na SGGW.
Trener Jan Niedźwiedzki walczy o sprawność. Pomożesz mu?

Trener Promnika Łaskarzew Jan Niedźwiedzki w styczniu 2013 roku doznał poważnego udaru mózgu, po którym zmaga się z niepełnosprawnością ruchową. Kibice, piłkarze, znajomi, ludzie dobrego serca mogą mu pomóc. Jak?
OSP Pilawa gasiła pożary traw

Wczoraj strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Pilawy gasili pożar trawy w Łucznicy, a także w Augustówce w powiecie otwockim - przy granicy z gminą Pilawa.
W pierwszy wiosenny ranek bedzie ciemniej niż zwykle. Dlaczego?

W tym roku pierwszy dzień wiosny przypada na 20 marca. Tego dnia będziemy mogli obserwować częściowe zaćmienie Słońca. Następna taka okazja nadarzy się dopiero za 6 lat.
Kolos dla podróznika Piotra Strzeżysza

W Polsce były pierwszymi tego typu nagrodami podróżniczo-eksploracyjnymi. Otrzymują je co roku podróżnicy, żeglarze, alpiniści itp. W tym roku nagroda trafiła do Piotra Strzeżysza, podróżnika z naszych okolic.
Plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Kryminalni z Garwolina od dłuższego czasu pracowali nad sprawami kradzieży, do których dochodziło na terenie Garwolina. Trafili do domu w gminie Grójec. Tam zastali nielegalną plantację konopi.
Wiosną usłysz więcej!

Zadbaj o siebie! Sprawdź swój słuch!
Gmina Borowie: Chciał odebrać sobie życie w lesie?

Wczoraj policjanci i strażacy prowadzili intensywne poszukiwania 30-latka, który groził, że odbierze sobie życie. Jak zakończyły się poszukiwania?
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9-15 marca)

Interwencje strażaków OSP i PSP z powiatu garwolińskiego w ubiegłym tygodniu.
Oddali mu 18 tys. zł. Uwierzyli, że jest ich dzieckiem

Wmówił starszemu małżeństwu, że jest ich dzieckiem i uległ wypadkowi. Uwierzyli, że potrzebna jest mu pomoc finansowa i przerażeni wiadomością wypłacili 18 tys. zł. Podający się za ich syna mężczyzna poszukiwany jest przez policję.
Nie chcesz? Wcale nie musisz być ofiarą przemocy

W ramach tygodnia poświęconego ofiarom przemocy w rodzinie, ale również przy okazji obchodzonego Dnia Kobiet mł. asp. Danuta Kalinowska podzieliła się z młodymi wiedzą na temat przemocy w rodzinie i w najbliższym otoczeniu.
Pożary suchej trawy

Od początku tego tygodnia w powiecie garwolińskim odnotowano 13 pożarów suchej trawy. Co roku problem powtarza się, a sezon wypalania traw rozpoczyna się właśnie w marcu.Konferencja "Moje dziecko w szkole"

"Proszę o modlitwę za koleżankę, która jutro dokona aborcji"

Społeczna Akademia Nauk zaprasza na kursy przedmaturalne

11 pożarów traw w ciągu jednego dnia

Wystawa "Wybierz życie"

Zmiany w garwolińskiej prokuraturze

W maju kino będzie zamknięte. Szykuje się remont

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 marca)

4 milionowy projekt gminy Borowie będzie dofinansowany

"Józefinki" po raz 25.

Guides, scouts, leaders oraz harcerki, harcerze, instruktorzy

Gimnazjaliści z Borowia na dniach otwartych w ZS w Miętnem

Trener Jan Niedźwiedzki walczy o sprawność. Pomożesz mu?

W pierwszy wiosenny ranek bedzie ciemniej niż zwykle. Dlaczego?

Plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Gmina Borowie: Chciał odebrać sobie życie w lesie?

Oddali mu 18 tys. zł. Uwierzyli, że jest ich dzieckiem

Pożary suchej trawy


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego