Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (17 - 23 listopada 2014 r).

Interwencje straży pożarnej z powiatu garwolińskiego w dniach 17-23 listopada.
Szanowni Państwo!

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Wyborcom, którzy oddali na mnie głos w wyborach do Sejmiku Mazowieckiego. To wielki zaszczyt i honor reprezentować mieszkańców okręgu siedlecko-ostrołęckiego w samorządzie wojewódzkim.
Szanowni Mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego !

W imieniu własnym jak również wszystkich kandydatów startujących z list Polskiego Stronnictwa Ludowego pragnę podziękować za udział w wyborach samorządowych i oddane na nas głosy.
Będzie przejazd przez Wisłę na S17

W ramach budowy drogi ekspresowej S17 na odcinku Garwolin - Kurów na granicy dwóch województw powstanie dojazd do przeprawy przez Wisłę. Plan przewiduje 3 lata na budowę.
Zablokowana droga wojewódzka W 807. 5 osób w szpitalu

Na skutek zdarzenia drogowego do jakiego doszło pomiędzy miejscowościami Sobolew - Oronne zablokowana jest droga wojewódzka nr 807. Pięć osób trafiło do szpitala. Na miejscu są policjanci z garwolińskiej drogówki. Miejsce zdarzenia kierowcy mogą ominąć jadąc przez Godzisz.
Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Żelechów!

Bardzo dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy. Jest wielkim zaszczytem, że tak wielu Wyborców obdarzyło mnie swoim zaufaniem popierając moją kandydaturę na Burmistrza Żelechowa. Państwa głosy to dowód na to, że doceniacie Państwo moją dotychczasową pracę na rzecz miasta i gminy Żelechów.
Kolizja w Puznówce. Są utrudnienia w ruchu

Przed kilkudziesięcioma minutami doszło do zderzenia dwóch aut w Puznówce - samochodu osobowego i busa. Zdarzenie miało miejsce przy zjeździe na Jaźwiny z DK 17. Są utrudnienia w ruchu.
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Garwolina!

Maciej Kurowski dziękuje Wyborcom
Dwóch kandydatów z naszego powiatu dostało się do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Państwowa Komisja Wyborcza po prawie 6 dniach liczenia, w końcu ogłosiła oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Z naszego powiatu do sejmiku weszli Marian Piłka (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Krzysztof Żochowski (Prawo i Sprawiedliwość)
Dzieci z SOSW w Przyłęku mają nowe place zabaw

Otwarcie dwóch Placów Zabaw w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Przyłęku, to niecodzienne wydarzenie, które na trwale zapisze się w historii tej Placówki.
Pijany kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo

Wczoraj około godziny 13.00 pijany kierowca forda zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Interweniowała straż pożarna.
Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze


Ogólnopolski projekt Szlachetna Paczka odbywa się już po raz czternasty. Co roku w przemyślany sposób łączy bogatych i biednych, potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Szlachetna Paczka do tej pory pomogła 320 000 osób w potrzebie.
Marek Janiec dziękuje wyborcom

List Marka Jańca do wyborców.
Burmistrz Tadeusz Mikulski dziękuje wyborcom

List Tadeusza Mikulskiego do Mieszkańców Garwolina
20 -latek trafił do aresztu

Zatrzymany przez policjantów 20-letni mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu. To drugi zatrzymany mężczyzna w sprawie rozboju, do jakiego doszło w Łaskarzewie na początku listopada.
Mogą pójść na 12 lat do więzienia za czyny wobec Sylwestra K.

Wojciech N. i Dariusz Sz. Są oskarżeni o pobicie, okradzenie i groźby karalne wobec Sylwestra K. Za te czyny grozi im do 12 lat więzienia.
Dziś 20 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia, to kolejna w roku kampania antytytoniowa mająca zwrócić uwagę społeczeństwa na straty zdrowotne wynikające z inhalacji dymu tytoniowego, a jednocześnie zachęcić osoby palące do zerwania z nałogiem. Problem szkodliwości papierosów jest większy, jeżeli dym papierosowy wdychają niepalący, zwłaszcza dzieci.
Akcja poboru krwi - IX edycja Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział 49 w Garwolinie, 16 listopada 2014 r. we współpracy Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie przeprowadził kolejną, a jednocześnie ostatnią w 2014 r. akcję poboru krwi.
Drużyna szpiku z Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem

„To niemożliwe! Wspaniała szkoła i wspaniali uczniowie.” - mówiła ze wzruszeniem Agnieszka Kwiatkowska, pracownica fundacji DKMS Polska. Biorąc pod uwagę wyniki przedsięwzięcia uczniów z Miętnego, stwierdzenie to wcale nie było przesadzone. Założeniem organizatorów było zarejestrować 30-50 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Finalnie wykorzystano wszystkie 100 zamówionych pakietów rejestracyjnych.
Tadeusz Mikulski burmistrzem na kolejną kadencję

Tadeusz Mikulski ponownie został wybrany burmistrzem Garwolina. Włodarz, który będzie zasiadał na fotelu burmistrza czwartą kadencję pokonał swojego konkurenta Marka Jańca zdobywając aż 64 procent głosów.
Druga tura w Żelechowie

Nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrza Żelechowa
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10-16 listopada)

Działania straży na terenie powiatu garwolińskiego w dniach 10-16 listopada. Zobacz więcej w kronice.
Marcin Kołodziejczyk wójtem gminy Garwolin

Marcin Kołodziejczyk został wójtem gminy Garwolin. Na nowego wójta głosy oddało 67% głosujących.
Druga kadencja Bożeny Kwiatkowskiej

Bożena Kwiatkowska ponownie została wybrana wójtem gminy Parysów. Kandydatka pokonała w wyborach Kazimierza Sionka.
Albina Łubian burmistrzem Pilawy na kolejną kadencję

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w wyborach samorządowych ponad 60% głosujących mieszkańców miasta i gminy Pilawa chciało aby burmistrzem na kolejną kadencję została Albina Łubian.
Lidia Sopel-Sereja nadal burmistrzem Łaskarzewa

Z nieoficjalnych danych wynika, że Lidia Sopel- Sereja będzie burmistrzem Łaskarzewa w kolejnej kadencji. Komitet Wyborczy Stowarzyszenie "Serbianki" Łaskarzew, z którego w wyborach samorządowych startowała Lidia Sopel- Sereja zdobył 8 mandatów.
W Garwolinie trwa V Wystawa Gołębi Rasowych

W Garwolinie w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury, od czwartku trwa V Wystawa Gołębi Rasowych. Na wystawę zjechało kilkudziesięciu hodowców z całej Polski, którzy przywieźli ze sobą ponad 600 gołębi.
Jak pomóc? Jak nie zaszkodzić? – prelekcja edukacyjna dla rodziców

W piątek, 14 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Chotyni odbyła się konferencja przeznaczona dla rodziców, dotycząca tematu wspierania swoich dzieci w dążeniu do realizacji celów, już od pierwszych dni nauki.
Jesteśmy wolni! Jesteśmy panami u siebie!

Obchody Dnia Niepodległości w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej.
Niebezpieczną jazdą „uzbierał” 48 punktów karnych

23-letni kierowca z województwa lubelskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej stracił prawo jazdy – to wynik pościgu policyjnego jaki miał miejsce na krajowej „siedemnastce”.
Konferencja „Moje dziecko w szkole. Jak mogę mu pomóc?”

Jutro (14 listopada) o godzinie 16.00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Chotyni odbędzie się konferencja skierowana do rodziców pt. „Moje dziecko w szkole. Jak mogę mu pomóc? Jak mogę mu zaszkodzić?”, którą poprowadzi Wojciech Zacharek.
11 listopada w Garwolinie

W dniu 11 listopada w całym kraju obchodziliśmy Święto Niepodległości. Patriotyczne obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się również w Garwolinie.
Okradli samochody w Garwolinie

W nocy z 10 na 11 listopada, na osiedlu Romanówka w Garwolinie nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego mitsubishi, skąd ukradł m.in. olej silnikowy, torbę z narzędziami, kompresor, trzy gaśnice. Do kradzieży doszło również na ulicy Korczaka, gdzie z samochodu marki Skoda ukradziono radioodtwarzacze.
Wola Żelechowska: Chce odnaleźć rodzinę. Ojca nigdy nie poznał

Z naszą redakcją skontaktował się Piotr Dziubak mieszkający we Włocławku. 32-latek szuka rodziny od strony ojca pochodzącego prawdopodobnie z Żelechowa, od którego był izolowany i którego nigdy nie poznał.
Będzie szósta karetka dla SP ZOZ

Pod koniec listopada SP ZOZ w Garwolinie będzie dysponował dodatkową - szóstą karetką. Ambulans, który uzupełni niedobory w zabezpieczeniu medycznym naszego powiatu, będzie wykorzystywany w systemie ratownictwa medycznego.
Uwaga kierowcy - zablokowana droga

Droga powiatowa prowadząca przez Miastków Kościelny została zablokowana na skutek zdarzenia drogowego. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu są policjanci.
Ślubowanie klas pierwszych

7 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W poczet społeczności szkolnej zostali przyjęci uczniowie trzech klas.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3-9 listopada)

W ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu garwolińskiego wyjeżdżali głównie do zdarzeń drogowych. Więcej w kronice zdarzeń.
15 listopada pomóżmy w porządkach kirkutu w Sublinach

W najbliższą sobotę każdy chętny będzie mógł pomóc w uprzątnięciu miejsca pochówku garwolińskich Żydów. Okazuje się, że na początku XX wieku blisko 48% wszystkich mieszkańców Garwolina stanowili właśnie oni.
Uwaga! Zmiany rozkładu jazdy 10 i 11 listopada

Każdy, kto zarezerwował sobie dzień wolny 10 listopada, może cieszyć się dłuższym weekendem. Jednak ci, którzy w poniedziałek jadą do pracy autobusem PKS, powinni sprawdzić rozkład jazdy.Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (17 - 23 listopada 2014 r).

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego !

Zablokowana droga wojewódzka W 807. 5 osób w szpitalu

Kolizja w Puznówce. Są utrudnienia w ruchu

Dwóch kandydatów z naszego powiatu dostało się do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Pijany kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo

Marek Janiec dziękuje wyborcom

20 -latek trafił do aresztu

Dziś 20 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Drużyna szpiku z Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem

Druga tura w Żelechowie

Marcin Kołodziejczyk wójtem gminy Garwolin

Albina Łubian burmistrzem Pilawy na kolejną kadencję

W Garwolinie trwa V Wystawa Gołębi Rasowych

Jesteśmy wolni! Jesteśmy panami u siebie!

Konferencja „Moje dziecko w szkole. Jak mogę mu pomóc?”

Okradli samochody w Garwolinie

Będzie szósta karetka dla SP ZOZ

Ślubowanie klas pierwszych

15 listopada pomóżmy w porządkach kirkutu w Sublinach


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego