Wypadek w miejscowości Izdebno-Kolonia

Wczoraj (23 lipca) około godziny 20.00 w miejscowości Izdebno-Kolonia doszło do wypadku samochodu osobowego. Poszkodowani trafili do szpitala.
Otrzymali awanse i odznaczenia podczas Święta Policji

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej policji w Garwolinie obchodzili Święto Policji. Uroczystość była dobra okazją do wręczenia zasłużonym policjantom awansów i odznaczeń.- Realizacja zadań KPP w Garwolinie to przede wszystkim wasza zasługa. Przez swoje zaangażowanie, służbę oraz właściwą postawę kreujecie pozytywny obraz naszej formacji wśród mieszkańców miasta i powiatu. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku – mówił do policjantów insp. Adam Czyżewski, komendant KPP w Garwolinie
Zakład Mięsny Mościbrody Sp. z o. Zatrudni EKSPEDIENTKI

Zakład Mięsny Mościbrody Sp. z o. zatrudni EKSPEDIENTKI do sklepu firmowego w Garwolinie.
Zespół NAMOTANE zdobywcą III miejsca na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej i Turystycznej w Łęczycy

9 lipca zespół Namotane z gminy Parysów wziął udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej i Turystycznej w Łęczycy. Festiwal działa pod wiele mówiącą nazwą NOCNIK tzn. odbywa się wieczorem i późno w nocy, a tegoroczny zakończył się występami gwiazd przed 2.00 nad ranem.
SZKOŁA Z DUCHEM RADOŚCI

Zakończył się rok szkolny w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Łaskarzewie oraz w Szkole Policealnej dla Dorosłych w Łaskarzewie. Warto w tym miejscu wspomnieć kilka najważniejszych wydarzeń z tego czasu. Na pewno jednym z nich jest otwarcie nowego kierunku w Szkole Policealnej kształcącej w zawodzie Technik ochrony fizycznej osób i mienia.
Światowe Dni Młodzieży ruszyły!

Do Garwolina zawitali już pielgrzymi-uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Dziś drugi dzień spotkania młodych w parafiach. W niedzielę wyjazd do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.
Festyn dla Katarzyny Książek 31 lipca

OSP Łaskarzew, KS Promnik Łaskarzew, KWS Żabczyńscy oraz Fundacja „Ale Jestem” organizuje festyn charytatywny na rzecz Katarzyna Książek, 35-letniej kobiety, matki trójki dzieci, która straciła nogę w wypadku w miejscowości Budel. Impreza w niedzielę 31 lipca.
Miasto i Gmina Pilawa druga w kraju w rankingu Rzeczpospolitej

W poniedziałek 18 lipca 2016 r. w siedzibie dziennika „Rzeczpospolita” w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników XII edycji rankingu samorządów „Rzeczpospolitej” 2016. W kategorii Europejski Samorząd Miasto i Gmina Pilawa zajęła zaszczytne II miejsce wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich w Polsce. Nagrodę dla samorządu z rąk Jerzego Buzka odebrała Burmistrz Miasta i Gminy Pilawa Albina Łubian.
Spadli z 10 metrów. 4 pracowników energetyki w szpitalu

Dziś około godziny 11.00 w Maciejowicach doszło do wypadku. Czterech pracowników energetyki w wyniku załamania elementu słupa energetycznego spadło z wysokości 10 metrów na ziemię.
Nie chcą opłat za przejazd obwodnicą Garwolina

Podczas wczorajszej sesji rady powiatu garwolińskiego, radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały intencyjnej, w której zwracają się do rządu o odsuniecie w czasie wprowadzenia opłat na obwodnicy Garwolina, dla samochodów o masie całkowitej powyżej 3,5 t. Rozporządzenie Rady Ministrów miałoby wejść w życie już w październiku.
Do końca sierpnia w Szpitalu Powiatowym pojawi się nowy mercedes

12 lipca SP ZOZ podpisał umowę z firmą W.A.S Wietmarcher Polska sp. z. o. o. na zakup Mercedesa Sprintera 319. Auto kosztujące 348 tys. zł w Szpitalu pojawi się najpóźniej 31 sierpnia.
Mężczyzna, który zginął w sobotę w Puznówce był funkcjonariuszem policji

W sobotę około godziny 12.00 w Puznówce doszło do zderzenia osobowego volkswagena z ciężarówką marki Mercedes. Kierowca osobówki zginął na miejscu. DK nr 17 była przez długi czas zablokowana. Okazało się, że kierujący volkswagenem był funkcjonariuszem policji.
Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin (11 - 17 lipca 2016)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Kierowca z poranioną twarzą trafił do szpitala

W czwartek 14 lipca w Chrominie kierujący ciężarówką volvo uderzył w dostawczego busa, marki Fiat. W wyniku zderzenia w busie uszkodzeniu uległa szyba, a odłamki szkła poraniły twarz kierowcy, który trafił do szpitala.
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uderzył w radiowóz

We wtorek 12 lipca w Podebłociu motocyklista nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, a następnie uderzył w tył oznakowanego radiowozu. Okazało się, że był pijany.
Wypadek w Puznówce. Kierowca volkswagena nie żyje

Dziś około godziny 12.00 w Puznówce doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierowca osobówki zginął na miejscu. DK nr 17 zablokowana.
Krzysztof Żochowski został wiceprezesem OZPSP

Dyrektor SP ZOZ Garwolinie, radny wojewódzki Krzysztof Żochowski został wiceprezesem Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. To decyzja walnego zgromadzenia związku. Inną decyzją zgromadzenia było przeniesienie siedziby organizacji z Kamiennej Góry do Garwolina.
Budynek przy Staszica w Garwolinie decyzją MWINB do rozbiórki

4 maja Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał w mocy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Garwolinie nakazującego rozbiórkę czterokondygnacyjnego budynku usytuowanego naprzeciwko Starostwa Powiatowego, za przychodnią SP ZOZ przy ulicy Staszica w Garwolinie. Budynek powstał w miejsce rozebranego budynku, a pozwolenie starosty zakładało tylko rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku.
Rowerzystka zmarła w szpitalu

10 lipca w Nowym Goniwilku kierujący ciężarówką potrącił 54-letnią kobietę jadącą rowerem. W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła 13 lipca w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie.
Maciejowice pamiętają o rzezi wołyńskiej

W dniu 12 lipca 2016 r. pod hasłem „Niewinni by żyć” mieszkańcy gminy Maciejowice obchodzili 73. rocznicę rzezi wołyńskiej. Była to jedyna tego rodzaju uroczystość w powiecie, w które udział wzięły władze państwowe, powiatowe i gminne oraz służby mundurowe i poczty sztandarowe.
Zaśpiewali dla podopiecznych Ośrodka MEDI-system w Wólce Ostrożeńskiej

W piątek 8 lipca Chór Miasta Żelechowa wystąpił z koncertem „Nie lękajcie się…”, dla podopiecznych Ośrodka MEDI-system w Wólce Ostrożeńskiej. Występ był bardzo wzruszającym wydarzeniem dla pensjonariuszy. Dyrekcja Ośrodka podziękowała artystom za wspaniały koncert.
Maciejowickie inwestycje

Od uchwalenia budżetu gminy Maciejowice na 2016 rok minęło już ponad pół roku. Sprawdźmy, co już udało się zrealizować a co nadwiślański samorząd ma w planach na drugie półrocze 2016?
Uciekły 2 podopieczne Pogotowia Opiekuńczego w Izdebnie

Wczoraj 11 lipca z Pogotowia Opiekuńczego w Izdebnie uciekły dwie dziewczyny w wieku 14 i 16 lat. 14-latka o godzinie 21.00 zgłosiła się do KPP. 16-latka jest nadal poszukiwana.
Potrącił kobietę i uciekł z miejsca wypadku. Na policję zgłosił się na drugi dzień

10 lipca w Iwowem (gm. Borowie) 61-letni mężczyzna, kierując osobowym daewoo potrącił przechodzącą przez jezdnię 72-letnią kobietę. Kierujący pojazdem po zdarzeniu oddalił się z miejsca wypadku. Kobieta trafiła do szpitala. Dzień później sprawca zgłosił się do KPP Garwolin.
Kierowca nie zachował ostrożności. 38-latka w szpitalu

W niedzielę 10 lipca w Łaskarzewie na ulicy Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem volkswagena i forda. W wyniku zderzenia aut 38-letnia kobieta trafiła do szpitala.
90 lat OSP w Starym Miastkowie

- Obchodzimy dzisiaj uroczystość 90-lecia działalności naszej jednostki OSP. Mamy powody do zadowolenia, ponieważ nasza jednostka nie tylko istnieje, ale działa już 90 lat. Różne były jej losy, ale nasi strażacy zawsze byli społecznie użyteczni i bardzo aktywni – mówił prezes OSP w Starym Miastkowie Stanisław Baran podczas niedzielnych obchodów 90-lecia istnienia jednostki.
Czy będą zmiany w maciejowickiej oświacie?

Wraz z nowym rokiem szkolnym co kilka lat nadchodzi czas zmiany lub sprawdzenia obecnej kadry dyrektorskiej w placówkach oświatowych, tak też dzieje się w Maciejowicach. Czy będą zmiany?
Ciężarówką potrącił rowerzystę

10 lipca po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Starym Goniwilku, gdzie samochód ciężarowy marki Man potrącił rowerzystę
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 10 lipca 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.Wypadek w miejscowości Izdebno-Kolonia

Zakład Mięsny Mościbrody Sp. z o. Zatrudni EKSPEDIENTKI

SZKOŁA Z DUCHEM RADOŚCI

Festyn dla Katarzyny Książek 31 lipca

Spadli z 10 metrów. 4 pracowników energetyki w szpitalu

Do końca sierpnia w Szpitalu Powiatowym pojawi się nowy mercedes

Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin (11 - 17 lipca 2016)

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uderzył w radiowóz

Krzysztof Żochowski został wiceprezesem OZPSP

Rowerzystka zmarła w szpitalu

Zaśpiewali dla podopiecznych Ośrodka MEDI-system w Wólce Ostrożeńskiej

Uciekły 2 podopieczne Pogotowia Opiekuńczego w Izdebnie

Kierowca nie zachował ostrożności. 38-latka w szpitalu

Czy będą zmiany w maciejowickiej oświacie?

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 10 lipca 2016 r.)


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego
>