„Bezpieczny weekend – ZNICZ 2014” w powiecie garwolińskim


Pod takim hasłem na terenie powiatu garwolińskiego policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Sprawdź jakie zaszły zmiany w organizacji ruchu drogowego.
Otwarcie świetlicy w Żabieńcu

W dniu 25 października miało miejsce uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Żabieńcu, gmina Parysów. Uroczystość rozpoczęła się poświeceniem świetlicy przez ks. kanonika Włodzimierza Tendorfa, proboszcza parafii Parysów oraz ks. prałata Ryszarda Andruszczaka, dziekana dekanatu Garwolińskiego.
Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet w wieku 25-59 lat

21 listopada od godziny 9.00 w Przychodni Centrum w Garwolinie, kobiety w wieku 25-59 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Nie jest to akcja jednorazowa. Badania będą się odbywały cyklicznie - zapowiadają organizatorzy.
Nie zgodzili się na przesunięcia w budżecie, ale nauczyciele dostaną swoje pieniądze

W poniedziałek odbyła się sesja rady miasta Garwolin, której głównym punktem było głosowanie nad przesunięciem pieniędzy w miejskim budżecie. W kasie miasta brakuje głównie na wypłatę pieniędzy dla nauczycieli pracujących w szkołach i przedszkolach (ok. 440 tys zł). Propozycja radnych TG, Katarzyny Nozdryn-Płotnickiej i burmistrza, która zakładała zdjęcie pieniędzy z inwestycji drogowych i skateparku, nie spotkała się z aprobatą SDG i Antoniego Frąckiewicza, którzy mają większość w radzie.
Noc Świętych w Sulbinach

W nocy z piątku na sobotę (31.10 – 01.11) w parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach po raz drugi zostanie zorganizowana Noc świętych. W programie uroczystości: marsz z relikwiami świętych i błogosławionych oraz msza święta, którą będzie sprawował ks. Tomasz Makarewicz SAC z Lublina, opiekun duchowy wspólnoty Guadalupe.
Pożar na niby w Życzynie

W dniu 26 października 2014 roku w Domu Pomocy Społecznej w Życzynie przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne w formie alarmu próbnego. Polegały one na praktycznym sprawdzeniu organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektu oraz na rozpoznaniu możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.
GSAG zwycięzcą VI edycji konkursu "Grunt na Medal 2014"

Podczas poniedziałkowej konferencji w warszawskim Polonia Palace Hotel podsumowującej wyniki VI edycji o ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2014”, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski odebrał prestiżowy certyfikat i okolicznościową statuetkę za najlepsze tereny inwestycyjne w województwie mazowieckim – Garwolińską Strefę Aktywności Gospodarczej.
Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży laptopów

Siedmiu podejrzanych w sprawie dotyczącej kradzieży laptopów w jednych ze sklepów na terenie Garwolina łącznie usłyszało dziewięć zarzutów. Sprawa niebawem trafi na sądową wokandę.
"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

23 października w Zespole Oświatowym w Borowiu odbyły się uroczystości w ramach projektu "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" promującego noszenie odblasków. Dla dzieci przygotowano zestaw atrakcji m. in. przejazd rowerem po torze z przeszkodami, spotkanie z kierowcą rajdowym Bartłomiejem Czwartoszem, pokazy filmów, symulatory jazdy, samochód rajdowy Mitsubishi Lancer Evo.
Wstąp w szeregi oddziału rejonowego PCK

Każdy, kto chciałby zostać członkiem Klubu Honorowych Dawców Krwi im. księdza doktora Antoniego Święcickiego przy OR PCK Garwolin może zapisać się w siedzibie klubu przy ul. Staszica 18.
Pożar w garażu w miejscowości Izdebno - Kolonia

Dziś w miejscowości Izdebno-Kolonia w garażu zlokalizowanym przy budynku mieszkalnym wybuchł niebezpieczny pożar, który ugasili strażacy z PSP i OSP.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (20 - 26 października)

Działania straży pożarnej od 20 do 26 października.
Avon najbardziej innowacyjną fabryką!

Fabryka Avon Operations Polska została laureatem plebiscytu „Innowatory Wprost 2014” i zdobyła statuetkę w kategorii Przemysł. To jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk kosmetyków z centrum dystrybucyjnym w Europie. Avon Operations Polska produkuje rocznie pół miliarda sztuk kosmetyków, a fabryka w Garwolinie w ciągu 17 lat funkcjonowania, zwiększyła produkcję ponad 20 krotnie.
Garwolińska policja zatrzymała dwóch poszukiwanych

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali dwie osoby, które miały odbyć kary w zakładach karnych.
Kolejne alkomaty na wyposażeniu policjantów

Trzy sztuki przenośnych urządzeń do badania trzeźwości trafiły na wyposażenie garwolińskich policjantów. Urządzenia będą wykorzystywane w pracy policji do wykrywania i eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców.
Wytyczne w przypadku zarażeń ebolą trafiły do szpitali na Mazowszu

Wojewoda mazowiecki przekazał lekarzom, dyspozytorom i zespołom ratownictwa medycznego procedury postępowania w przypadku podejrzenia wystąpienia gorączki ebola.
Gmina Maciejowice laureatem konkursu WFOŚiGW w kategorii „Gospodarka wodna”

W dniu 23 października 2014 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie rozstrzygnął I edycję Konkursu „EKOpozytyw MAZOWSZA” dla najlepszych beneficjentów współpracujących z WFOŚiGW w 2013 roku.
Garwolin w „Turnieju Miast Zumi”?

Trwa druga edycja „Turnieju Miast Zumi”. Mieszkańcy Garwolina mogą walczyć o 200 tys. zł na jego promocję. Konkurs dla miast powiatowych zorganizował serwis Zumi i Onet.pl. Głosowanie trwa do 6 listopada.
Jak być rodzicem i nie zwariować? – spotkanie z Lubomirą Szawdyn

Brakuje Ci czasu? Twoje dziecko Cię złości? Czasem czujesz, że masz dość? Być może warto więc wybrać się w sobotę na spotkanie z Lubomirą Szawdyn „Jak być rodzicem i nie zwariować” organizowane przez Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie.
Mieszkańcy gminy Parysów otrzymają 55 komputerów i dostęp do Internetu

Trwa rekrutacja uczestników projektu „Internetowe okno na świat w Gminie Parysów” ... czyli sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu dla mieszkańców Gminy Parysów. W ramach projektu 55 gospodarstw domowych zostanie wyposażonych w sprzęt komputerowy i Internet.
Zainaugurowali rok akademicki w SAN w Garwolinie

W ubiegłym tygodniu w Wydziale Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Podczas inauguracji studenci rozpoczynający naukę złożyli ślubowanie, a absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia studiów.
Oskarżony wymierzył sobie karę z pomocą prokuratora

Grzegorz W. został oskarżony o to, że w ciągu ośmiu lat w powiecie garwolińskim i mińskim dopuścił się 13 przestępstw kradzieży, w tym kradzieży z włamaniem. Części z nich dokonał jako pracownik firmy specjalizującej się w pracach naprawczych linii telekomunikacyjnej.
O garwolińskim mamucie w Grecji

M.in. garwoliński mamut stał się tematem międzynarodowej konferencji w Grecji poświęconej wymarłemu gatunkowi. Stanowisko w Garwolinie zaprezentowali polscy naukowcy, którzy przez ostatnie lata badali kości znalezione w żwirowni.
Marsz Życia

19 października w Garwolinie odbył się drugi Marsz Życia. Mieszkańcy wyruszyli z parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego. Uroczystości zakończono modlitwą w kaplicy w Sulbinach. Kolumnę wiernych na czas przemarszu przez miasto zabezpieczały służby policyjne.
Dzień Patrona i ślubowanie gimnazjalistów w ZS im. Jana Pawła II w Korytnicy

16 października 2014 r. minęła kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dla społeczności Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Korytnicy było to święto szkoły – Dzień Patrona.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13-19 października)

W ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu garwolińskiego wielokrotnie wyjeżdżali do różnych zdarzeń drogowych. Strażacy zabezpieczali miejsca zdarzeń, kierowali ruchem i udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanej. Więcej w kronice.
Sympozjum „Posłannictwo katolików świeckich w parafii”

18 października 2014 roku w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyło się drugie sympozjum z cyklu ,,Lux Christi” Sól Ziemi Światłość Świata ,, Posłannictwo katolików świeckich w parafii” . Sympozjum zostało zorganizowane przez Kapitułę Kolegiacką przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie wraz z Konwentem Lux Christi.
9-letni chłopiec w szpitalu w wyniku zdarzenia drogowego

Wczoraj w Gończycach doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letnia kobieta kierująca volkswagenem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 34-letniemu kierowcy opla, w wyniku czego doszło do zderzenia aut.
Będą informować rolników i przedsiębiorców jak pozyskać fundusze

Stowarzyszenie „Lepsze Jutro” z Gończyc wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Miętnem oraz Bankiem Gospodarki Żywnościowej w Garwolinie zapraszają na spotkanie informacyjno-promocyjne, które odbędzie się w dniu 26 października 2014 r. o godz. 15.00 w sali OSP Chotynia w Gminie Sobolew.
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem odwołane

Wiadomość z ostatniej chwili: Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem zostało odwołane.
Kulinarna przygoda przedszkolaków

Pierwsza w tym roku kulinarna przygoda przedszkolaków ... pieczenie szarlotki!
Wiesz kim może być ten człowiek? Pomóż w identyfikacji

Fundacja ITAKA zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny znalezionego w Warszawie. Do tej pory nie udało się dotrzeć do bliskich mu osób. Jeśli go rozpoznajesz, skontaktuj się z fundacją.
Jedna osoba w szpitalu w wyniku wypadku pod McDonaldem

Dziś przed godziną 14.00 doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego do szpitala trafiła jedna osoba.
Rafał Ziemkiewicz odwiedzi Garwolin

Znany publicysta i dziennikarz odwiedzi Garwolin. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 19.00 w sali konferencyjnej pływalni miejskiej „Garwolanka” – II piętro.
Odzyskali skradziony rower

Policjanci z łaskarzewskiego komisariatu zatrzymali sprawcę, który wczoraj skradł rower na terenie Łaskarzewa. Funkcjonariusze odzyskali również rower, który niebawem trafi do prawowitego właściciela.

Problem wiatraków w powiecie garwolińskim dziś u Jana Pospieszalskiego

Dzisiejszy program Jan Pospieszalski: Bliżej poświęcony będzie problemowi przemysłowych elektrowni wiatrowych.
"Zaparkował” auto na budynku, pieszo wrócił do domu

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w Samogoszczy. Ustalony przez policjantów mężczyzna prowadząc auto dachował nim i uderzył w budynek mieszkalny... po czym wrócił pieszo do domu.
Oświadczył przed policją, że hoduje konopie

Łaskarzewscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który w lesie uprawiał marihuanę, w trakcie przeszukania zabezpieczyli także susz roślinny. Mężczyzna w policyjnym areszcie oczekuje na dyspozycje prokuratora.
Nie tylko w Uninie. Samochody zderzyły się też w Lipówkach

Wczoraj informowaliśmy o kolizji, do której doszło w Uninie. Ale to niejedyne niebezpiecznie wyglądające zdarzenie na ulicach powiatu, do którego doszło w środę rano.
Miastków Kościelny: Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi z rąk Ewy Kopacz

W Dniu Edukacji Narodowej dyrektor jednego z gimnazjów na terenie powiatu garwolińskiego otrzymał Złoty Krzyż Zasługi postanowieniem prezydenta RP.
Święto Drzewa – Drzewo Wolności 2014

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie przystąpił do 12. edycji Święta Drzewa pod hasłem „Drzewo Wolności”, która została objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.„Bezpieczny weekend – ZNICZ 2014” w powiecie garwolińskim

Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet w wieku 25-59 lat

Noc Świętych w Sulbinach

GSAG zwycięzcą VI edycji konkursu "Grunt na Medal 2014"

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

Pożar w garażu w miejscowości Izdebno - Kolonia

Avon najbardziej innowacyjną fabryką!

Kolejne alkomaty na wyposażeniu policjantów

Gmina Maciejowice laureatem konkursu WFOŚiGW w kategorii „Gospodarka wodna”

Jak być rodzicem i nie zwariować? – spotkanie z Lubomirą Szawdyn

Zainaugurowali rok akademicki w SAN w Garwolinie

O garwolińskim mamucie w Grecji

Dzień Patrona i ślubowanie gimnazjalistów w ZS im. Jana Pawła II w Korytnicy

Sympozjum „Posłannictwo katolików świeckich w parafii”

Będą informować rolników i przedsiębiorców jak pozyskać fundusze

Kulinarna przygoda przedszkolaków

Jedna osoba w szpitalu w wyniku wypadku pod McDonaldem

Odzyskali skradziony rower

"Zaparkował” auto na budynku, pieszo wrócił do domu

Nie tylko w Uninie. Samochody zderzyły się też w Lipówkach

Święto Drzewa – Drzewo Wolności 2014


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego