Wędzarnia Ryb „Garwolin” laureatem programu „Doceń polskie”


Wędzarnia Ryb „Garwolin” jest jednym z laureatów audytu żywności Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Wędzone ryby z jej asortymentu zostały nagrodzone certyfikatami „Doceń polskie”. Wyróżnienia nadane zostały na podstawie ocen przyznanych żywności przez ekspertów z branży spożywczej. Patronem honorowym programu „Doceń polskie” jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Miażdżyli w Garwolinie

Wczoraj w Garwolinie odbył się pokaz Monster Show Chaloupka. Widzowie podczas pokazu mogli zobaczyć drifty, „kontrolowane” dachowanie citroenem, jazdę samochodem na dwóch kołach z kaskaderem na dachu auta, a na koniec kasację aut monster truckiem.
Wczorajsza burza wyrządziła poważne szkody

Wczoraj w wyniku uderzenia pioruna wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Pilawie. W Garwolinie na ulicy Cmentarnej konar drzewa złamany przez silne podmuchy wiatru utrudniał ruch na drodze.
Sezon wiosenny rozpoczęty: glebogryzarki, kosiarki, piły i kosy spalinowe w TechExpert

Podbijamy cenami Garwolin - takim hasłem przewodnim sklep TechExpert rozpoczyna sezon wiosenny w naszym mieście. Ten sklep faktycznie przyciąga klientów, oferując produkty w konkurencyjnych cenach.
W gminie Garwolin będą zbierać elektroodpady

Z początkiem czerwca przez cztery dni w gminie Garwolin zbierany będzie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Grający rolę Popiełuszki odwiedzi parafię w Garwolinie

Aktor Adam Woronowicz 24 maja będzie gościem parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Opowie m.in. jaki wpływ na niego miała rola odegrana w 2009 roku w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas".
Gm. Parysów: Stracił prawo jazdy po zmianie przepisów

W pierwszy dzień obowiązywania nowych przepisów ruchu drogowego na ternie działania Komendy Powiatowej w Garwolinie zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości.
"Generał" podał się za policjanta. Wpadł w sąsiednim powiecie

Tuż za granicą naszego powiatu, w gminie Sobienie-Jeziory rozegrała się nietypowa akcja. Poszukiwany listami gończymi 37-latek ps. "Generał" trafił do aresztu po tym, jak wyciągnięty spod stołu przez funkcjonariuszy podał się za policjanta.
Włamania i kradzieże w Garwolinie i w Wildze

W ostatnim tygodniu policjanci przyjęli kilka zgłoszeń o włamaniach i kradzieżach na terenie powiatu garwolińskiego. Łupem padły przede wszystkim narzędzie elektryczne, ogrodnicze i małe AGD.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11-17 maja)

Nad czym pracowali zawodowi strażacy i ochotnicy w ubiegłym tygodniu?
Zgłoś udział w konkursie "Piękna zagroda wiejska 2015"

Do konkursu mogą przystąpić właściciele estetycznie zagospodarowanych zagród wiejskich o charakterze rolniczym, ogrodniczym i sadowniczym z całego powiatu garwolińskiego. Nie mogą natomiast przystąpić laureaci I miejsca nagrodzeni w konkursach w latach ubiegłych.
"Profilaktyka, a Ty" tym razem w GCAK Sulbiny

1 czerwca w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach odbędzie się organizowany między innymi przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie program Komendy Głównej Policji "Profilaktyka, a Ty" określany w skrócie "PaT". Program adresowany jest do dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół.
Łaskarzew: Już niedługo II Zlot Pojazdów Pożarniczych

Już po raz drugi strażacy z powiatu garwolińskiego spotkają się na Zlocie Pojazdów Pożarniczych w Łaskarzewie. Nie zabraknie konkurencji sportowo-pożarniczych, pokazu ratownictwa, gaszenia pożaru i prezentacji pojazdów.
Spartakiada po raz pierwszy w Miętnem

Co roku NSZZ "Solidarność" organizuje Międzynarodową Spartakiadę Przemysłu Spożywczego. 19. edycja odbędzie się w Miętnem 4-6 czerwca. Ekipy z polskich i zagranicznych zakładów pracy będą ze sobą rywalizować w konkurencjach sportowych.
Niewygodne fakty w książce Sumlińskiego. Opowiedział o nich w Garwolinie

W poniedziałek dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński odwiedził Garwolin. Choć na spotkanie dotarł z opóźnieniem, około 200 uczestników cierpliwie czekało, by poznać kulisy powstania jego najnowszej książki.
Rodzice oburzeni wnioskiem prokuratury o umorzenie sprawy wobec nauczycielki

Do naszej redakcji wpłynęło pismo od rodziców dzieci uczących się Szkole Podstawowej w Michałówce oburzonych prokuratorskim wnioskiem o umorzenie sprawy wobec Joanny T., nauczycielki uczącej w tej szkole. Nauczycielka przywłaszczyła 1940 zł ze składek wpłacanych na radę rodziców, ale prokuratura złożyła wniosek do sądu o umorzenie sprawy
Garwolińscy wędkarze zapraszają na Mistrzostwa Spinningowe

To kolejne zawody wędkarzy z koła nr 19 PZW Garwolin, które jest największym kołem w okręgu siedleckim i liczy około 1000 członków z całego powiatu.
Piątka uczniów ZSP nr 2 w rundzie międzynarodowej CISCO ITE

Piątka uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 awansowała do zmagań międzynarodowych w konkursie organizowanym przez firmę CISCO, światowego lidera technologii sieciowych.
Kolizja w Górznie spowodowana przez wybiegającego psa

Dziś około godziny 12.00 w Górznie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen i Peugeot. Kierująca volkswagenem trafiła do szpitala, ale nie odniosła poważniejszych obrażeń.
Pikietowali przeciwko aborcji

W piątek w centrum Garwolina odbyła się pikieta działaczy Pro-prawo do życia przeciwko aborcji. Działacze stowarzyszenia mieli ze sobą wzbudzający wśród niektórych przechodniów kontrowersje plakat pokazujący martwe nienarodzone dziecko w zestawieniu z prezydentem Komorowskim.
Tradycje pułkowe w Garwolinie ciągle żywe

W weekend Garwolin obchodził Święto 1. Pułku Strzelców Konnych. Uroczystości były pełne atrakcji, dlatego chętnych, by przypomnieć sobie historię żołnierzy stacjonujących w mieście, nie brakowało.
Pieszy potrącony Łukówcu trafił do szpitala

Wczoraj w Łukówcu w gminie Parysów 20- letni mężczyzna został potrącony przez samochód marki Volvo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wtargnął on bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4-10 maja)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Według sondaży I turę wygrał Duda. Zobacz jak głosował powiat garwoliński

Nieoficjalne wyniki wyborów z powiatu garwolińskiego.
W 44 miastach zawyją syreny - to ćwiczenia sił zbrojnych

W najbliższy wtorek w ciągu dnia w Garwolinie mogą zostać uruchomione syreny alarmowe. W ćwiczeniach wezmą udział 44 miasta na Mazowszu. Nie znamy szczegółów, jakie konkretnie.
Kultura i Tradycja łączą pokolenia

17 maja jedna z najstarszych ulic w Garwolinie znów zmieni się wehikuł czasu, który jednych zabierze do czasów dobrze im znanych, innym przybliży stare dzieje. Nie zabraknie tematycznych wystaw, starych zdjęć, ludowej muzyki i oczywiście garwolińskiego rosołu.
Biało-czerwona towarzyszka harcerzy ZHP w Łaskarzewie

W ubiegłą sobotę harcerze z Hufca ZHP „Orłów” mieli powody do świętowania, a zwłaszcza ci z Łaskarzewa. Ich nieodłącznym towarzyszem była flaga narodowa.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja jest Ogólnopolskim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Inicjatywa ta została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie skierowane pierwotnie tylko do bibliotekarzy stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi: „Wybieram bibliotekę”.
Szkolenie dla członków komisji wyborczych

Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się szkolenie dla części członków obwodowych komisji wyborczych, przed wyborami prezydenckimi. Uczestnicy spotkania uczyli się na co zwracać uwagę w procesie wyborczym aby nie dochodziło do błędów i ewentualnych fałszerstw.
„Daj Włos” dzieciom i kobietom po chemioterapii

Wiemy, jak ważne dla dzieci i kobiet są włosy. Są ich atrybutem, nadają pewności siebie i atrakcyjności. Doceniają to zwłaszcza ci, którzy je po chemioterapii stracili. Jest mnóstwo osób, których nie stać na peruki. Dlatego Fundacje „Tętniące Życiem” i „Rak&Roll” ruszają z akcją „Daj Włos”.Wędzarnia Ryb „Garwolin” laureatem programu „Doceń polskie”

Wczorajsza burza wyrządziła poważne szkody

W gminie Garwolin będą zbierać elektroodpady

Gm. Parysów: Stracił prawo jazdy po zmianie przepisów

Włamania i kradzieże w Garwolinie i w Wildze

Zgłoś udział w konkursie "Piękna zagroda wiejska 2015"

Łaskarzew: Już niedługo II Zlot Pojazdów Pożarniczych

Niewygodne fakty w książce Sumlińskiego. Opowiedział o nich w Garwolinie

Garwolińscy wędkarze zapraszają na Mistrzostwa Spinningowe

Kolizja w Górznie spowodowana przez wybiegającego psa

Tradycje pułkowe w Garwolinie ciągle żywe

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4-10 maja)

W 44 miastach zawyją syreny - to ćwiczenia sił zbrojnych

Biało-czerwona towarzyszka harcerzy ZHP w Łaskarzewie

Szkolenie dla członków komisji wyborczych


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego