Zarząd Powiatu z absolutorium

Podczas wczorajszej sesji rady powiatu garwolińskiego starosta garwoliński Marek Chciałowski przedstawił radzie powiatu sprawozdanie z wykonania budżetu za 2016r. Radni przyjęli sprawozdanie, po czym odbyło się głosowanie w sprawia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Zanim radni zagłosowali, na sesji odbyła się ciekawa dyskusja.
Zderzenie dwóch aut w Miętnem

Dziś w godzinach porannych w Miętnem doszło do zderzenia dwóch aut: volkswagena i forda.
Audi uderzyło w drzewo

Przed godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 805 w Pilawie, gdzie samochód osobowy Audi A4 zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
Praca dla inżynierów, majstrów i robotników w Budimex

Budimex SA to największa i najbardziej dynamiczna spółka giełdowa działająca w branży budowlanej w Polsce nieprzerwanie od 1986r. Firma zatrudnia obecnie blisko 4 tysiące osób, gdzie ponad połowa z nich pracuje z nami dłużej niż 5,10 a nawet 15 lat. Budimex to firma na lata gdzie nigdy nie brakuje pracy, wyzwań i dobrej atmosfery. Czekamy na Ciebie. Zatrudnienie mamy dla Ciebie od dziś!!
Pożar zabudowań w Żabieńcu

22 czerwca po godz. 17.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze zabudowań w Żabieńcu, gm. Parysów.
Buduj S17 z Budimexem

Budimex to jedna z największych spółek budowlanych w Polsce. W powiecie garwolińskim Budimex realizuje kontrakty drogowe i kolejowe na wartość ponad 3 mld zł. Dziś o postępujących pracach i o tym dlaczego warto dołączyć do zespołu Budimeksu, opowiada dyrektor kontraktu, Jakub Drozdowski.
Sukces Jakuba Buławy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie

Jakub Buława z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie po indywidualnym zwycięstwie w konkursie wojewódzkim „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, organizowanym przez Fundację Centrum Solidarności, zajął V. miejsce w konkursie ogólnopolskim. W finale, w którym startowały już drużyny, reprezentował województwo mazowieckie wraz z uczennicami, które zajęły II i III miejsce na etapie wojewódzkim. W konkursie udział wzięło około 3 tys. uczniów.
Pożar samochodu przy ul. Staszica w Garwolinie

Przed godziną 10 przy ul. Staszica w Garwolinie miał miejsce pożar samochodu osobowego marki Seat Ibiza, zaparkowanego przy budynku SP ZOZ.
Praca od zaraz - dla operatorów, magazynierów

Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o.o jest jednym z największych światowych producentów farb i specjalistycznych produktów chemicznych uznawany za lidera we wprowadzaniu innowacyjnych technologii na rynku farb dekoracyjnych. Na całym świecie zatrudniamy prawie 60 000 osób. W fabryce w Pilawie pracuje ok. 350 osób.
Zatrzymany 19-letni sprawca fałszywych alarmów

Garwolińscy policjanci, ustalił sprawcę pięciu fałszywych alarmów o pożarach. Swoim bezmyślnym zachowaniem mężczyzna zaangażował w działania kilkadziesiąt osób z różnych służb. Teraz 19-latek odpowie przed sądem.
Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 51-latki

Sukcesem zakończyły się wspólne poszukiwania zaginionej 51-letniej mieszkanki gminy Garwolin. Kobieta wyszła z domu 18 czerwca na koncert podczas organizowanych „Dni Garwolina”, o czym poinformowała swojego męża. Nie wróciła jednak do domu po koncercie. W niecałą dobę od zgłoszenia została odnaleziona.
Video z wypadku pod wiaduktem w Trąbkach. DK17 zablokowana

Dziś około godziny 9.00 doszło do wypadku w okolicy wiaduktu w Trąbkach. Zderzyły się trzy pojazdy. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji od naszego Czytelnika wynika, że w zdarzeniu miał ucierpieć pracownik firmy budowlanej, kierujący ruchem.
Sprawa Jarosława T., który zaczepiał dzieci trafiła do sądu

22 maja 2017 roku prokurator rejonowy skierował przeciwko Jarosławowi T. akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Garwolinie II Wydział Karny. Portalowi Kuriergarwolinski.pl udało się ustalić, że Jarosław T. zaczepiał dzieci nie tylko w styczniu tego roku w rejonie cmentarza w Garwolinie, ale i w lipcu 2016r. w rejonie Szpitala Powiatowego.
Sukces uczennic Powiatowego Gimnazjum w Żelechowie w ogólnopolskim finale konkursu Trzymaj Formę!

Julia Rodak i Weronika Tratkiewicz zostały finalistkami ogólnopolskiego ”Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia” organizowanego w ramach programu „Trzymaj Formę”. Finał odbył się w dniach 7 – 9 czerwca 2017r. w Warszawie. Organizatorami przedsięwzięcia była Państwowa Inspekcja Sanitarna i Polska Federacja Producentów Żywności.
21 osób bez pasów

18 czerwca na drogach powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzili działania „Pasy”.
Uczniowie z "Ekonomika" na XVIII Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych

13 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, jako jedyni reprezentanci powiatu garwolińskiego, brali udział w XVIII Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przegląd odbywał się na Zamku Królewskim w Warszawie. Swoje projekty przedstawiło 67 zespołów z całej Polski. Były to wyniki rocznej realizacji projektów uczniowskich w ramach programów Fundacji CEO.
Laboratorium z Niemiec będzie badało oczekiwania konsumentów

W dniach 21-22 czerwca 2017 roku, na Zarzeczu rozłoży się profesjonalne laboratorium z Niemiec, które sprawdzi oczekiwania klientów co do smaku pieczywa. Jest to inicjatywa PHUP K.W.S. ŻABCZYŃSCY Sp. J.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 czerwca 2017 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Zasłużeni dla miasta Garwolin i powiatu garwolińskiego otrzymali wyróżnienia

Podczas wczorajszej uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Dni Miasta Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, zasłużeni mieszkańcy miasta i powiatu otrzymali wyróżnienia za działalność na rzecz lokalnej społeczności i wkład w rozwój i promocję powiatu. Galę uświetnił występ młodych tancerzy ze Studia Ruchu Kordaszewscy.
Nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Mogą trafić do więzienia

Od 1 czerwca br. niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Takie kary grożą dwóm kierowcom w powiecie garwolińskim.
Pijani i na skradzionych rowerach

W czwartek 15 czerwca policjanci z garwolińskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów.
Z Garwolina do kurii. Ksiądz Wojciech Sobieszek diecezjalnym duszpasterzem młodzieży

Ksiądz Wojciech Sobieszek kończy swoją posługę w powiecie garwolińskim. Biskup siedlecki ks. Kazimierz Gurda powołał dotychczasowego wikariusza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie na stanowisko duszpasterza młodzieży diecezji siedleckiej.
Młody wynalazca z Garwolina stworzył urządzenie wspomagające pracę nauczycieli

Wskaźnik "Błysk” – to urządzenie, które skonstruował Kamil Skoczek, uczeń I klasy technikum elektrycznego w ZSP nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie. Praca młodego wynalazcy zdobyła I miejsce w okręgowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Innowator”.
Dużo pracy przy dużej inwestycji Budimexu

Za 3 lata szybko, wygodnie i bezpiecznie dotrzemy z Lublina do Otwocka. Podróż pociągiem zmodernizowanej linii nr 7 będzie możliwa dzięki firmie Budimex SA. Jeśli chcesz być częścią tego projektu – zgłoś się na rekrutacje już dziś.
"Autobusy PKS wiadomo jakie są". Jeden z nich nie zawiózł dziś dzieci

Dziś o godzinie 9.00 dzieci z Publicznego Przedszkola w Reducinie miały jechać na wycieczkę do Kurkowa w Rudzie Tarnowskiej. Po policyjnej kontroli okazało się, że jeden z dwóch podstawionych przez PKS autobusów był niesprawny. Po godzinie 9.00 został podstawiony autobus zastępczy. Część dzieci pojechała na wycieczkę z opóźnieniem, za co winę – według jednego z kierowców – ponoszą… pracownicy Przedszkola, bo wezwali policję by sprawdziła autobusy.
Bezpieczny długi weekend Boże Ciało 2017

Przed nami kolejny długi weekend. W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego bez opieki majątku. Na drogach należy spodziewać się częstszych kontroli.
Zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Garwolin-Dęblin

W związku z modernizacją linii kolejowej nr 7 (Warszawa-Dęblin) na trasie Garwolin-Dęblin wstrzymany został ruch pociągów. Na trasie Garwolin-Dęblin funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa.
Od dziś zmiana organizacji ruchu dla jadących do i z Łaskarzewa

Budimex S. A. zawiadamia o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót związanych z przełożeniem ruchu z DK17 na odcinku od km 53+650 do km 54+750 na odcinek drogi DR03. Zamknięta została droga powiatowa 1345W na odcinku 250 metrów, przez co jadący do i z Łaskarzewa napotkają utrudnienia.
Zdrowo i ekologicznie w gminie Górzno

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i prezentacji swoich rocznych dokonań. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jóźwickiego w Górznie zorganizowała kolejny już Piknik Rodzinny, którego hasło brzmiało „Zdrowo i ekologicznie”. Był on zwieńczeniem działań realizowanych w trakcie całego roku szkolnego, ale przede wszystkim miał uzmysłowić uczestnikom ich wpływ na stan środowiska przyrodniczego oraz własnego zdrowia.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5 - 11 czerwca 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
W Żelechowie handlowali podrobionym towarem

Garwolińscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które handlowały odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Suma strat, które ponieśli prawowici właściciele marek, to kwota prawie 350 tys. zł. Zatrzymanym grozi do 2 lat więzienia.
Okradali samochody. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do samochodu, które miało miejsce na terenie stacji paliw w miejscowości Gończyce. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje karę od roku do 10 lat więzienia.
Utrudnienia na linii kolejowej od Pilawy do Lublina. Przez półtora roku pojedziemy pociągiem do Warszawy bez problemu

Modernizacja linii nr 7 rozpocznie się już w niedzielę 11 czerwca. Od tego czasu, do końca 2018 roku między Pilawą a Lublinem będą obowiązywały zmiany w komunikacji.
41 mandatów podczas akcji bezpieczne przejście

W środę (7 czerwca) policjanci z garwolińskiej komendy, prowadzili akcję pn. „Bezpieczne przejście dla pieszych”. Podczas działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, głównie w rejonie przejść dla pieszych.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Zarząd Powiatu z absolutorium

Audi uderzyło w drzewo

Pożar zabudowań w Żabieńcu

Sukces Jakuba Buławy z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie

Praca od zaraz - dla operatorów, magazynierów

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 51-latki

Sprawa Jarosława T., który zaczepiał dzieci trafiła do sądu

21 osób bez pasów

Laboratorium z Niemiec będzie badało oczekiwania konsumentów

Zasłużeni dla miasta Garwolin i powiatu garwolińskiego otrzymali wyróżnienia

Pijani i na skradzionych rowerach

Młody wynalazca z Garwolina stworzył urządzenie wspomagające pracę nauczycieli

"Autobusy PKS wiadomo jakie są". Jeden z nich nie zawiózł dziś dzieci

Zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Garwolin-Dęblin

Zdrowo i ekologicznie w gminie Górzno

W Żelechowie handlowali podrobionym towarem

Utrudnienia na linii kolejowej od Pilawy do Lublina. Przez półtora roku pojedziemy pociągiem do Warszawy bez problemu

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego