12 lat Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie

Miniony rok akademicki był 12 rokiem działania Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie. Wydział Zamiejscowy rozpoczął swoją działalność w październiku 2002 roku z inicjatywy władz miasta i powiatu i od tamtego czasu ponad 1650 mieszkańców zdobyło tytuł licencjata lub ukończyło studia magisterskie na kierunku zarządzanie bez konieczności opuszczania rodzinnego miasta
Za napad grozi im do 12 lat więzienia

Prokurator Rejonowy w Garwolinie w dniu 10 września 2014r. skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi K. i Przemysławowi M. o to, że w dniu 18 lipca 2014r. w miejscowości Z. gm. Miastków Kościelny działając wspólnie i w porozumieniu w celu kradzieży mienia użyli wobec Krzysztofa M. przemocy i skradli jego mienie.
Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie zorganizowali akcję „Bądź widoczny na drodze”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w czterech jednostkach oświatowych na terenie gminy Borowie tj. w Iwowem, Brzuskowoli, Borowiu i Głoskowie spotkali się z dziećmi, rozmawiali o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski.
Oszukiwał internautów z całego kraju. Teraz odbędzie karę

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali na terenie Warszawy 28-letniego mieszkańca gm. Siedlce poszukiwanego 5 listami gończymi. Siedlczanin poszukiwany był przez prokuratury z całego kraju do odbycia kary 16 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa internetowe.
Drugie miejsce w garnizonie mazowieckim dla dzielnicowego z Żelechowa

Asp. Szt. Sylwester Błażejczyk (pierwszy z prawej) zajął drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach do do VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku”!
10 zł za odblask czy kosztowne leczenie? 37% Czytelników uważa, że...

Niemal każdego dnia w powiecie dochodzi do potrąceń i kolizji z udziałem pieszych. Czy odblaski poprawią bezpieczeństwo na drodze? 37% naszych Czytelników uważa, że tak, ale...
Uczyli się niemieckiego poprzez zabawę z lektorem "Deutsch Wagen Tour"

Uczniowie klas 3 i 6 szkoły podstawowej oraz 1 gimnazjum z Zespołu Szkół nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie wczoraj wzięli udział w niezwykłej lekcji języka niemieckiego.
Zajechał drogę jadącemu z naprzeciwka pojazdowi

Dziś rano doszło do groźnego wypadku w Chotyni, w którym ucierpiała 63 - letnia kobieta.
Programy edukacyjne i inne działania w zakresie szkolnictwa w gminie Miastków Kościelny

W minionym roku szkolnym w gminie Miastków Kościelny zrealizowano kilka projektów edukacyjnych. Na rok 2014/2015 przewidziane są kolejne. Na temat podejmowanych działań na rzecz poszczególnych szkół rozmawialiśmy z Zastępcą Wójta gminy Miastków Kościelny Sławomirem Rusakiem.
Dni Żelechowa 2014

Już w najbliższy weekend Dni Żelechowa!
8 września – 75. rocznica bombardowania Garwolina

W 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej i bombardowania Garwolina na cmentarzu wojskowym w Garwolinie zgromadzili się parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu oraz miast i gmin, kombatanci, uczniowie szkół, komendanci, inspektorzy, przedstawiciele stowarzyszeń oraz mieszkańcy Garwolina i powiatu, aby wspólnie oddać hołd tym, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.
Czytano Sienkiewicza w Borowiu, Pilawie i Miętnem

W tym roku w całej Polsce po raz trzeci odbyła się akcja Narodowego czytania. W akcji udział wzięły również miejscowości z powiatu garwolińskiego: Pilawa, Borowie i Miętne.
Zakończenie projektu "Stara Wisła - młodzi My!"

W piątek 5 września w Gimnazjum w Wildze miało miejsce uroczyste zakończenie projektu ,,Stara Wisła – młodzi My!” realizowanego przez gimnazjalistów, którego koordynatorką była Anna Piotrowska – Pyra.
Rajd rowerowy „Na rowerze poznaję świat”

Powiedz stop nudzie i weź udział w Rajdzie Rowerowym pod hasłem „Na rowerze poznaję świat”, organizowanym przez Stowarzyszenie „Lepsze Jutro” z Gończyc.
Piesza potrącona w Lipówkach

Wczoraj w Lipówkach 52 letnia kobieta została potrącona przez forda kierowanego przez 20 - latkę.
Maria Koc senatorem

Maria Koc z Węgrowa w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu 47 (powiaty: miński, garwoliński i węgrowski) uzyskała 58% poparcia.
Śledztwo w sprawie próby zabójstwa na stacji LPG

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w nocy z 29 na 30 sierpnia 2014r. w Garwolinie rozboju na pracowniku stacji paliw LPG Kamilu G. oraz usiłowania dokonania zabójstwa tego pokrzywdzonego.
Wyciek oleju na ulicach Garwolina (zdjęcia)

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej prowadzą czynności na miejscu zdarzenia.
Uciekał przed policją stwarzając ogromne zagrożenie dla innych. W efekcie „zarobił” 128 punktów karnych

Policjanci z garwolińskiej drogówki po pościgu zatrzymali 37-letniego kierowcę audi, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli i uciekając łamał przepisy stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
Uciekał przed kontrolą drogową i dachował koło obwodnicy Garwolina

Dziś około godziny 14.00 policjanci z garwolińskiej drogówki zasygnalizowali kierowcy toyoty, aby zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca zdecydował się na ucieczkę. Okazało się, że ma coś do ukrycia - był w stanie nietrzeźwości (2,6 promila w organizmie).
Rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszy ogród” i na „Najciekawsze kompozycje zieleni” – Garwolin 2014

Konkurs na „Najpiękniejszy ogród” corocznie ogłaszany przez Urząd Miasta, ma na celu promocję wśród mieszkańców dbałości o najbliższe otoczenie. Warunek konkursu był tylko jeden - ogród musi być na terenie Garwolina. Wiele jest ogrodów godnych uwagi i wyróżnienia jest w naszym mieście: małe, większe, wyszukane i urocze w swojej prostocie.
Rowerzysta potrącony przez samochód trafił to szpitala

Wczoraj na skrzyżowaniu w Lipówkach około godziny 14.00 doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Kierujący jednośladem trafił do szpitala.
Jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant, który jechał na służbę obwodnicą Garwolina zauważył jadącego opla. Pojazd poruszał w taki sposób, jakby kierowca był pod wpływem alkoholu. Gdy funkcjonariuszowi udało się go zatrzymać, podejrzenia potwierdziły się.
Dziewczynka potrącona w drodze do szkoły

Wczoraj około godziny 9.00 w Żelechowie obok kościoła kobieta kierująca samochodem marki Renault potrąciła 14 – letnią dziewczynkę, która po mszy świętej rozpoczynającej rok szkolny zmierzała do budynku szkoły.
Znęcał się fizycznie i psychicznie nad własną matką

Prokurator Rejonowy w Garwolinie w piątek (29 sierpnia) skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie akt oskarżenia przeciwko Pawłowi B. za to, że ten znęcał się psychicznie i fizycznie oraz groził śmiercią własnej matce Mirosławie B.
Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego