Przedszkole w Sulbinach bogatsze o jedno piętro i nazwę

W czwartek 1 grudnia w Publicznym Przedszkolu w Sulbinach odbyła się uroczystość oddania do użytku nowego piętra oraz nadania placówce nazwy „Bajkowa Kraina”.
W poniedziałek otworzą nowy obiekt szkolno-szpitalny na terenie Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie

W ciągu zaledwie 13 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą powstał zupełnie nowy obiekt szkolno-szpitalny w Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie sp. z o.o. Koszt inwestycji to prawie 12 mln zł. Środki, pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego. Uroczyste otwarcie inwestycji w poniedziałek 5 grudnia.
Mieć czy być - Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

To będzie już 11 koncert Wojtka Baduchowskiego i Przyjaciół. Od lat, co roku późną jesienią, przypominają stare przeboje polskiego rocka i bluesa. Tegoroczny koncert nosi tytuł „Mieć czy być”. Będzie to ostatnie wydarzenie muzyczne w ramach Koncertowej Jesieni organizowanej przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
Podczas śnieżyc najbardziej ucierpiały gminy: Wilga, Łaskarzew i Sobolew

Katarzyna Burda-Mazurek, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja podaje więcej szczegółów dotyczących awarii linii energetycznych. Obfite opady śniegu nadal utrudniają życie mieszkańcom powiatu garwolińskiego.
43 tys. odbiorców bez prądu w naszym rejonie energetycznym

Drzewa powalone pod naporem śniegu uszkodziły linie energetycznie w mińskim rejonie energetycznym, do którego należy powiat garwoliński. 43. tys. odbiorców jest bez prądu (stan na godzinę 8.00). Trwają prace nad przywróceniem prądu. – Jest szansa, że większość, a może nawet wszyscy odbiorcy będą mieli dziś prąd – mówi Katarzyna Burda-Mazurek, rzecznik prasowy PGE Dystrybucja.
Ruszają przetargi na sprzedaż nieruchomości powiatu garwolińskiego

Zarząd Powiatu Garwolińskiego informuje o przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości Powiatu Garwolińskiego.
Nadleśnictwo Garwolin w Miętnem ogłasza przetarg na sprzedaż samochodu

Treść ogłoszenia poniżej:
Rozmawiali o bezpieczeństwie

We wtorek 29 listopada w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, odbyła się społeczna debata ewaluacyjna podsumowująca wnioski złożone podczas debaty zorganizowanej 26 lutego tego roku. Debata została zainicjowana przez komendanta powiatowego policji w Garwolinie mł. insp. Iwonę Czarnocką, która prowadziła debatę w towarzystwie starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego.
Policjanci z KPP Garwolin otrzymali wyróżnienia od ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka

Siedemnastu funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymało imienne podziękowania od ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka za pełnienie służby podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i szczytu NATO w Warszawie, dwóch tegorocznych wydarzeń rangi międzynarodowej, które relacjonowały media z całego świata i które przebiegły bez incydentów.
Wielki Test Języka Angielskiego na poziomie B2

Garwolin zna angielski na poziomie B2. Jest to zmiana w relacji do roku 2014 o jeden poziom z B1 – tak wynika z testu językowego przeprowadzonego przez Szkołę Języków „Świat Języków” 20 listopada w Domu Kultury w Garwolinie.
To już 95 lat

- Biblioteka niezależnie od epoki, ustroju, zwyczaju i stylu życia aktywizuje społeczność, integruje ją, pobudza do działania w różnych dziedzinach. Tak było w pierwszych latach istnienia naszej biblioteki, tak jest i teraz. Jesteśmy dumni, że udaje nam się – chyba z powodzeniem - kontynuować dzieło rozpoczęte przez Feliksa Malinowskiego w XIX wieku – mówiła podczas wtorkowych obchodów 95-lecia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie Iwona Poreda, dyrektor placówki.
Prokurator rejonowy Anna Makarewicz-Poszytek odwołana z funkcji


25 listopada prokurator rejonowy w Garwolinie Anna Makarewicz- Poszytek została odwołana z funkcji przez prokuratora krajowego. Rzecznik prasowy prokuratory krajowej informuje, że powodem tej decyzji był „brak jej nadzoru wewnętrznego nad postępowaniami prowadzonymi w tej jednostce”.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (21 - 27 listopada 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
„Złote gody” i Dzień Seniora w gminie Borowie

- Minęło 50 lat od kiedy połączyliście swój los, kiedy wiedzeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „ tak: i włożyliście na palce obrączki. Mimo różnych zapewne przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem - mówił w sobotę 26 listopada do par obchodzących „złote gody” wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.
Potrącił pieszego na ul. Zawady w Garwolinie

Wczoraj około godziny 19.00 w Garwolinie 26-latek kierujący volvo potrącił mężczyznę, który wtargnął pod pojazd.
Trwa VI edycja Targów Ślubnych w Garwolinie

Dziś o godzinie 10.00 w Garwolinie ruszyły VI Targi Ślubne. Wydarzenie jak co roku ściągnęło kilkudziesięciu wystawców z branży ślubnej. Impreza odbywa się w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury i potrwa do godziny 18.00.
Sprawdź program VI edycji Targów Ślubnych

VI edycja Targów Ślubnych już jutro 27 listopada. Podczas Targów Ślubnych można zdobyć informacje na temat trendów ślubnych, zarówno w kwestii mody, dekoracji sal, czy też muzyki granej na weselach. W niedzielę będzie okazja do odwiedzenia kolejnej edycji Targów Ślubnych, która jak co roku odbędzie się na hali sportowej przy ulicy Żwirki i Wigury 16, między godziną 10 a 18.
Debata o bezpieczeństwie w powiecie garwolińskim

Starosta powiatu garwolińskiego oraz komendant powiatowy policji w Garwolinie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu garwolińskiego na debatę o bezpieczeństwie, która odbędzie się we wtorek o godzinie 12.00 w auli ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, ul. Kościuszki 53.
Złote i diamentowe gody w gminie Pilawa

Wczoraj władze gminy Pilawa zorganizowały uroczystość dla par obchodzących złote i diamentowe gody. Dostojni jubilaci otrzymali medale prezydenckie, pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez burmistrz miasta i gminy.
"Andrzejki 2016" więcej policjantów na drogach

Ostatni weekend listopada to tradycyjnie okazja do zabawy i spotkań w wieczór „Andrzejkowy”. W najbliższe dni, w tym głównie 26 (sobota) i 30 (środa) listopada br. policjanci z mazowieckiej drogówki zwiększą aktywność w zakresie kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami.
Wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie wodociągów i kanalizacji. Miasto wygrało czy przegrało?

Wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Lublinie Miasto Łaskarzew ma zapłacić ponad milion złotych firmie Elmar. Wyrok sądu I instancji nakładał na Miasto ponad 3 mln kary plus odsetki.
O dk 76 i nie tylko, czyli wizyta robocza Marii Koc w Borowiu

Z wizytą roboczą w Borowiu gościła wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. W ciągu całego dnia odwiedziła najważniejsze miejsca dla gminy i spotkała się z mieszkańcami.
O reformie oświaty z nauczycielami i samorządowcami garwolińskiej ziemi

Wygaszanie gimnazjów, ośmioletnia szkoła podstawowa, cztery lata w liceum lub pięć lat w technikum, ewentualnie szkoła branżowa – jedna reforma, mnóstwo pytań i wątpliwości. W obronie reformy stanęła wiceminister Edukacji Narodowej Teresa Wargocka, która starała się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Czy po tym spotkaniu społeczeństwo będzie spokojne?
Wstępne wyniki sekcji Ireneusza F.: Śmierć na skutek powieszenia

Od wczoraj sprawę śmierci Ireneusza F, który zmarł 20 listopada w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie prowadzi Prokuratora Okręgowa w Siedlcach. Wczoraj też odbyła się sekcja zwłok działacza Kukiz'15. Wstępne wyniki sekcji wskazują, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa w mechanizmie powieszenia. Na ciele zmarłego nie stwierdzono śladów pobicia. Wyniki badań histopatologicznych będą znane w ciągu kilku tygodni.
IV Urodziny portalu Garwolin.org i Przekazanie indeksów parafii Łaskarzew

Twórcy portalu Garwolin.org zapraszają na IV urodziny portalu, które odbędą się 3 grudnia 2016 r. w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.
Policjanci z Garwolina odnaleźli zaginioną 15-latkę

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 15-letniej dziewczyny, która zaginęła na początku września. Wczoraj, policjanci odnaleźli ją na terenie gm. Trojanów.
Zmiany na stanowisku przewodniczącego i wiceprzewodniczącej rady gminy Trojanów

Na sesji rady gminy Trojanów w dniu 18 listopada radni podjęli decyzje o zmianach przewodniczącego i wiceprzewodniczącej rady. Funkcję przewodniczącego objął Jacek Ryszkowski ze Stowarzyszenia Spokojna Wieś a funkcję wiceprzewodniczącej objęła Hanna Sadura z PSL.
1,28 mln zł dla SOR w SP ZOZ Garwolinie

18 listopada 2016 r. między Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Garwolinie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. Wsparcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ w Garwolinie poprzez doposażenie w sprzęt medyczny w celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego. Całkowita wartość projektu to 1 280 000 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE 1 024 000 zł.
Prokuratura okręgowa zadecyduje co dalej ze sprawą Ireneusza F. Sekcja zwłok w czwartek

Politycy Kukiz'15 apelują do władz państwowych, by sprawą śmierci Ireneusza F., działacza ich partii zajęła się prokuratura okręgowa. Zastępca prokuratora rejonowego w Garwolinie Marcin Ignasiak mówi, że wniosek o rozpatrzenie sprawy na 100% trafi do prokuratury okręgowej, a ta następnie zadecyduje, czy wyznaczy inną jednostkę prokuratury do zajęcia się sprawą, czy zajmie się nią osobiście. Sekcja zwłok i wstępne wyniki w czwartek.
Politycy Kukiz' 15 chcą wyłączenia garwolińskiej prokuratury ze śledztwa w sprawie Ireneusza F.

- Prosimy o objęcie osobistym nadzorem śledztwa przez ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę, (apelujemy) też do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka o rozpoczęcie postępowania wyjaśniającego w garwolińskiej policji – mówiła dziś na konferencji prasowej Kukiz'15 posłanka Anna Siarkowska.
„Złote Gody” 41 małżeństw

50 lat temu ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Dziś są już rodzicami i dziadkami. W niedzielę zostali odznaczeni medalem za długoletnie pożycie małżeńskie.
Jerzy Piesio zostaje w Starostwie

Jerzy Piesio, sekretarz powiatu w połowie listopada podjął pracę na stanowisku wicedyrektora w Biurze Prewencji i Rehabilitacji w centrali KRUS, ale złożył wymówienie i rozstał się z pracodawcą za porozumieniem stron. W KRUS sekretarz powiatu był zatrudniony od 2002 r. W czasie pełnienia funkcji w Starostwie przebywał na urlopie bezpłatnym.
Pożar drewnianego kościoła w Zwoli Poduchownej

19 listopada 2016 roku w gminie Miastków Kościelny odbyły się ćwiczenia na obiekcie drewnianego kościoła parafialnego w Zwoli Poduchownej.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (14 - 20 listopada 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Spalił samochód, który uległ awarii

W Domaszewie (gm. Maciejowice) nieznany sprawca spalił samochód, pozostawiony przez 35-latka na kilka godzin na poboczu. Nie wiadomo, czym kierował się sprawca podpalenia.
Potrącenie rowerzystki w Damianowie

16 listopada w Damianowie kierujący osobowym audi potrącił 18-letnią rowerzystkę.
Nie żyje Ireneusz F. Prokuratura bada przyczyny próby samobójczej i śmierci

W niedzielę 20 listopada w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie zmarł 36-letni Ireneusz F., mężczyzna, który był doprowadzony przez policję do odbycia kary 25 dni aresztu. 15 listopada w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w garwolińskiej KPP próbował popełnić samobójstwo poprzez powieszenie.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Przedszkole w Sulbinach bogatsze o jedno piętro i nazwę

Mieć czy być - Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

43 tys. odbiorców bez prądu w naszym rejonie energetycznym

Nadleśnictwo Garwolin w Miętnem ogłasza przetarg na sprzedaż samochodu

Policjanci z KPP Garwolin otrzymali wyróżnienia od ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka

To już 95 lat

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (21 - 27 listopada 2016 r.)

Potrącił pieszego na ul. Zawady w Garwolinie

Sprawdź program VI edycji Targów Ślubnych

Złote i diamentowe gody w gminie Pilawa

Wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie wodociągów i kanalizacji. Miasto wygrało czy przegrało?

O reformie oświaty z nauczycielami i samorządowcami garwolińskiej ziemi

IV Urodziny portalu Garwolin.org i Przekazanie indeksów parafii Łaskarzew

Zmiany na stanowisku przewodniczącego i wiceprzewodniczącej rady gminy Trojanów

Prokuratura okręgowa zadecyduje co dalej ze sprawą Ireneusza F. Sekcja zwłok w czwartek

„Złote Gody” 41 małżeństw

Pożar drewnianego kościoła w Zwoli Poduchownej

Spalił samochód, który uległ awarii

Nie żyje Ireneusz F. Prokuratura bada przyczyny próby samobójczej i śmierci


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego