Dachował na dk 17 w Lipówkach

Dziś po godzinie 10.00 na dk 17 kierowca osobowego peugeota zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie dachował. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń i został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.
Piekarnia Oskroba S.A. poszukuje pracowników działu produkcyjnego

Piekarnia Oskroba S.A. jest firmą rodzinną z wieloletnimi tradycjami i o ugruntowanej pozycji rynkowej. W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy kandydatów i kandydatek do pracy na stanowisku: Pracownik Produkcji
Miejsce pracy: Człekówka i Celestynów.
Dożynki w gminie Sobolew

4 września w Gończycach odbędą się Dożynki gminy Sobolew. Na święto plonów zaprasza wójt gminy i Sobolew i przewodniczący rady gminy Sobolew. Sprawdź program!
Kolejne samorządy inwestują w odnawialne źródła energii

Wcześniej Borowie, Sobolew, Trojanów, Miastków Kościelny, teraz Łaskarzew, Garwolin, Pilawa i Żelechów – te samorządy stawiają na niekonwencjonalne źródła energii. Kolejne dofinansowania z UE do 80% inwestycji. W poniedziałek w Łaskarzewie odbyło się spotkanie, w trakcie którego mieszkańcy miasta dowiedzieli się jak mogą oszczędzać energię. Zainteresowani wzięciem udziału w projekcie mają szanse uzyskać dofinansowanie na założenie instalacji podgrzewania wody i do produkcji energii elektrycznej.
Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Dzięki szybkiej interwencji pilawskich policjantów, żyje 42-letni mieszkaniec Borowia (w powiecie garwolińskim). Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili odcięli go i przeprowadzając reanimację przywrócili jego funkcje życiowe. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
Trąbki: Dokonał samookaleczenia a następnie podpalił mieszkanie

Dziś rano w Trąbkach w jednym z bloków przy ul. Czarna Droga 37-letni mężczyzna dokonał samookaleczenia, a następnie podpalił mieszkanie. Blok ewakuowano. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, pogotowie i policja.
Nowe nazwy ulic w Górznie

Urząd Gminy Górzno informuje mieszkańców miejscowości Górzno, że uchwałą nr XX/122/2016 Rady Gminy w Górznie z dnia 17 czerwca 2016 r. w sprawie nadania nazw ulic w miejscowości Górzno (DZ. URZ. WOJ. 2016.6917 z dnia 19.07.2016r.) zostały nadane nazwy ulic.
Zlikwidowana dziupla samochodowa i odzyskane skradzione auta

Policjanci z Garwolina zlikwidowali „dziuplę” samochodową, w której znajdowały się kradzione samochody oraz wiele części samochodowych. Wartość aut i części to blisko 300 tys. zł. Do sprawy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn.
Nadwiślańskie dożynki

Tegoroczne dożynki Ziemi Maciejowickiej odbyły się w Antoniówce Świerżowskiej. Były tradycyjne wieńce, śpiewy i potrawy, ale także współczesna zabawa taneczna.
Najlepsi dostawcy wyróżnieni przez OSM Garwolin

Rada Nadzorcza oraz Zarząd OSM Garwolin doceniając pracę rolników postanowili przy okazji powiatowego Święta Plonów wyróżnić 20 najlepszych dostawców mleka o najwyższej jakości oraz 3 dostawców w kategorii najwyższej wydajności stada krów. Wyróżnieni rolnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary i dyplomy.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (22 - 28 sierpnia 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Otrzymali nagrody za zajęcie najlepszych miejsc w konkursie "Piękna zagroda wiejska"

17 gospodarstw rolnych z 7 gmin naszego powiatu przystąpiło w tym roku do konkursu „Piękna zagroda wiejska”. Komisja wyróżniła 4 rodziny, które wzięły udział w konkursie. Nagrody zostały wręczone podczas dożynek powiatowych w dniu 28 sierpnia.
Otrzymali odznaki "zasłużony dla rolnictwa"

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel w uznaniu dla dotychczasowej działalności rolniczej, osiągniętych wyników produkcyjnych oraz działalności społecznej przyznał odznakę honorową „zasłużony dla rolnictwa” 13 rolnikom i pracownikom instytucji związanych z rolnictwem z terenu Powiatu Garwolińskiego. Medale zostały wręczone podczas wczorajszych dożynek powiatowych.
Doda wystąpiła w Garwolinie

W niedzielę 28 sierpnia na koncercie Pożegnanie Lata w Garwolinie wystąpiła Dorota Rabczewska, pseudonim Doda. Artystka na scenie przed Garwolanką zaprezentowała się licznie zgromadzonej garwolińskiej publiczności w ponad godzinnym koncercie.
Dachował w Gocławiu

W sobotę 27 sierpnia w Gocławiu 22-letni kierowca bmw zjechał do przydrożnego rowu i dachował, w wyniku czego doznał obrażeń ciała. Do szpitala trafił także 22-letni pasażer pojazdu.
Wypadek w Lipówkach. 57-letnia kobieta w szpitalu

W sobotę 27 sierpnia w Lipówkach kierowca osobowego opla wjechał pod nadjeżdżającego osobowego volkswagena. W wyniku zdarzenia 57-letnia pasażerka vw trafiła to szpitala.
Narkotyki w mieszkaniu w Miętnem

W piątek 26 sierpnia policjanci przeszukali mieszkanie 33-letniego mieszkańca Miętnego. Znaleźli tam amfetaminę, woreczki z zapięciem strunowym i wagę elektroniczną.
Inwestycje w gminie Borowie

Gmina Borowie realizuje w tym roku wiele ważnych inwestycji. Najwięcej pochłoną inwestycje drogowe i budowa kanalizacji. Sprawdź co jeszcze w tym roku będzie realizował samorząd.
Czy powiat garwoliński ma szansę skorzystania z milionów w ramach RIT?

Zarząd województwa zatwierdził plan inwestycyjny dla subregionu siedleckiego w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych (środki w ramach PROW z UE). Główny nacisk położony został na poprawę komunikacji i gospodarkę nisko emisyjną. Powiat garwoliński do lipca 2016 r. nie uczestniczył w rozmowach z partnerami na temat RIT, mimo iż już w 2014 r. było wiadomo, że takie środki będą rozdzielane.
Ukrainiec zjechał z drogi i uderzył w drzewo

Dziś około godziny 6.00 w miejscowości Gończyce samochód osobowy hyundai prowadzony przez Ukraińca zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Obywatel Ukrainy trafił do szpitala.
Jednoślady to nie zabawki - policja apeluje o rozwagę


Kolejne dwie ofiary śmiertelne jednośladów na Mazowszu. W Radomiu zginął 28-letni motocyklista, w powiecie pułtuskim 15-latek wjechał w stojący samochód. Okres lata, to czas, gdy po drogach porusza się mnóstwo jednośladów. Motocykle, skutery, motorowery, to doskonałe środki transportu, gdy jest słonecznie i ciepło, pod warunkiem jednak, gdy korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń jakie ze sobą niosą.
W powiecie nie będzie czwartego zespołu ratownictwa medycznego

Wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski poinformował starostę powiatowego Marka Chciałowskiego, iż nie ma możliwości dostawienia kolejnych zespołów ratownictwa medycznego w pow. garwolińskim, ponad działające obecnie, do czasu zebrania danych z tworzonego obecnie Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowe Ratownictwo Medyczne. Dotychczasowe umowy Ministerstwa Zdrowia ze świadczeniodawcami realizującymi świadczenia zdrowotne w zakresie ratownictwa medycznego obowiązywać będą do 30 czerwca 2017 roku.
ViaTOLL dla ciężarówek na obwodnicy Garwolina na 100% od 1 października

Podsekretarz stanu Jerzy Szmit w MIiB w piśmie z 4 sierpnia 2016 skierowanym do starosty garwolińskiego poinformował, że Rada Ministrów podjęła ostateczną decyzję w sprawie wprowadzenia opłaty elektronicznej za przejazd obwodnicą Garwolina, zlokalizowaną w ciągu drogi ekspresowej s17 (odcinek Michałówka-węzeł Garwolin Południe). Zgodnie z rozporządzeniem RM z 6 lipca 2016 r. opłaty zostaną wprowadzone od 1 października 2016 r.
Urząd Pracy na sprzedaż


Dziś rada powiatu garwolińskiego na wniosek zarządu powiatu głosowała nad uchwałą o sprzedaży zabudowanej nieruchomości gruntowej (Urzędu Pracy). Wstępne założenia, które zaproponował starosta Marek Chciałowski na sesji zakładają sprzedaż majątku za przynajmniej 1.7 mln. zł. Radni opozycji stwierdzili, że kwota wyjściowa jest zbyt niska i może doprowadzić do tego, że powiat pozbędzie się wartościowej działki za niewielkie pieniądze.
Wzmożone działania w ostatni weekend wakacji

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym powracającym z wakacyjnych wyjazdów, mazowieccy policjanci od piątku rozpoczynają wzmożone działania ,,Bezpieczny weekend”. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, poprzez zdecydowane reagowanie na wykroczenia mające wpływ na powstanie zdarzeń drogowych.
Inwestycje w gminie Pilawa w 2016 r. 2/2

Gmina Pilawa w tym roku oprócz remontów szkół, modernizacji placów zabaw i dużego programu edukacyjnego, realizuje jeszcze ważne inwestycje drogowe. Sprawdź co samorząd wykona w tym roku. O inwestycjach opowiada burmistrz Albina Łubian.
Pożar lokomotywy w Sobolewie

Wczoraj w Sobolewie przed godziną 21.00 zapaliła się lokomotywa. Interweniowały dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.
Inwestycje w gminie Pilawa w 2016 r. 1/2

Samorząd gminy Pilawa wykorzystuje wakacyjny czas na remonty w szkołach i prace wokół placówek. Oprócz tego gmina realizuje ważne remonty dróg. O inwestycjach w gminie Pilawa opowiada burmistrz Albina Łubian.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 21 sierpnia 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
70 lat OSP Leszczyny

Tuż po zakończeniu II wojny światowej mieszkańcy Leszczyn, jednej z dzielnic Garwolina postanowili odbudować swoje gospodarstwa i na swój sposób ubezpieczyć je, powołując dożycia Ochotniczą Straż Pożarną. W niedzielę jednostka obchodziła 70-lecie istnienia. Uroczystość była doskonałą okazją do nadania OSP Leszczyny sztandaru i odznaczeń zasłużonym druhom.
Barwne dożynki w gminie Borowie

Barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przemaszerował w niedzielę ulicami Borowia. Gminne Dożynki, na które przybyło wielu gości były pełne atrakcji.
Do SP ZOZ trafi prawie 4 mln zł z RPO

E-usługi medyczne dla pacjentów szpitali w Siedlcach i Garwolinie oraz wdrożenie nowoczesnych technologii do obsługi spraw urzędowych w gminie Kotuń to kolejne inwestycje, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają dofinansowane ze środków RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci. Do SP ZOZ w Garwolinie trafi prawie 4 mln zł.
Co to jest OC? Opisujemy i doradzamy

Kupić i zapomnieć – tak wielu kierowców traktuje obowiązkowe ubezpieczenie OC. W efekcie duża część z nich nawet nie ma świadomości, co im daje aktualna polisa ani jak wybrać najlepszą ofertę dostępną na rynku. Jeżeli nie zamierzasz przepłać i chcesz powiększyć swoją wiedzę na temat OC, przeczytaj poniższy artykuł.
Policjanci z Garwolina pomogli odzyskać pojazd skradziony w Przysusze

Współpraca KPP Garwolin i KPP Przysucha przyniosła efekty. Dzięki wspólnym działaniom udało się odnaleźć w Jagodnem skradziony w Przysusze pojazd marki Iveco Daily.
Wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne

14 sierpnia, w ramach powiatowo – miejskich obchodów 96. rocznicy bitwy warszawskiej, na Skwerze Solidarności w Garwolinie odbyło się wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego oraz burmistrza miasta Garwolina Tadeusza MikulskiegoDachował na dk 17 w Lipówkach

Dożynki w gminie Sobolew

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Nowe nazwy ulic w Górznie

Nadwiślańskie dożynki

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (22 - 28 sierpnia 2016 r.)

Otrzymali odznaki "zasłużony dla rolnictwa"

Dachował w Gocławiu

Narkotyki w mieszkaniu w Miętnem

Czy powiat garwoliński ma szansę skorzystania z milionów w ramach RIT?

Jednoślady to nie zabawki - policja apeluje o rozwagę

ViaTOLL dla ciężarówek na obwodnicy Garwolina na 100% od 1 października

Wzmożone działania w ostatni weekend wakacji

Pożar lokomotywy w Sobolewie

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 21 sierpnia 2016 r.)

Barwne dożynki w gminie Borowie

Co to jest OC? Opisujemy i doradzamy

Wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego