Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów na 1 listopada

1 listopada PKS w Garwolinie wprowadzi zmiany do rozkładu jazdy. Dowiedz się, jakie kursy zostały na ten dzień zawieszone i sprawdź godziny odjazdów autobusów wprowadzonych w związku z dniem Wszystkich Świętych.
Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Sobolewie

29 października 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie odbyła się Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Od godziny 9.00 do 13.00, osoby pełnoletnie mogły oddać krew. Tegoroczna akcja - pierwsza w tym roku szkolnym odbyła się pod hasłem "Moja krew - Twoje życie". Podczas jej trwania zarejestrowały się 74 osoby, krew oddało 59 osób. Łącznie zebrano 26,55 litrów krwi. Organizatorkami akcji na terenie szkoły były nauczycielki biologii.
Czy nauczycielka zdefraudowała pieniądze?

Pod koniec października członkowie rady rodziców z PSP w Michałówce złożyli do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na przywłaszczeniu przez nauczycielkę, pieniędzy ze składek wpłacanych na radę rodziców. Postępowanie w tej sprawie zostało zarejestrowane przez Prokuraturę z Art. 284 par. 2 kk – przywłaszczenie mienia powierzonego.
Wspólnie przeciw białaczce w Miętnem

Na całym świecie są 22 miliony zarejestrowanych osób chorych na białaczkę, a wśród nich Polacy. Pomoc "genetycznego bliźniaka" jest ich szansą na odzyskanie zdrowia. Dlatego Fundacja DKMS organizuje akcje rejestracji dawców szpiku. 6 listopada potencjalni dawcy spotkają się w Miętnem.
„Bezpieczny weekend – ZNICZ 2014” w powiecie garwolińskim

Pod takim hasłem na terenie powiatu garwolińskiego policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Sprawdź jakie zaszły zmiany w organizacji ruchu drogowego.
Otwarcie świetlicy w Żabieńcu

W dniu 25 października miało miejsce uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Żabieńcu, gmina Parysów. Uroczystość rozpoczęła się poświeceniem świetlicy przez ks. kanonika Włodzimierza Tendorfa, proboszcza parafii Parysów oraz ks. prałata Ryszarda Andruszczaka, dziekana dekanatu Garwolińskiego.
Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet w wieku 25-59 lat

21 listopada od godziny 9.00 w Przychodni Centrum w Garwolinie, kobiety w wieku 25-59 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Nie jest to akcja jednorazowa. Badania będą się odbywały cyklicznie - zapowiadają organizatorzy.
Nie zgodzili się na przesunięcia w budżecie, ale nauczyciele dostaną swoje pieniądze

W poniedziałek odbyła się sesja rady miasta Garwolin, której głównym punktem było głosowanie nad przesunięciem pieniędzy w miejskim budżecie. W kasie miasta brakuje głównie na wypłatę pieniędzy dla nauczycieli pracujących w szkołach i przedszkolach (ok. 440 tys zł). Propozycja radnych TG, Katarzyny Nozdryn-Płotnickiej i burmistrza, która zakładała zdjęcie pieniędzy z inwestycji drogowych i skateparku, nie spotkała się z aprobatą SDG i Antoniego Frąckiewicza, którzy mają większość w radzie.
Noc Świętych w Sulbinach

W nocy z piątku na sobotę (31.10 – 01.11) w parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach po raz drugi zostanie zorganizowana Noc świętych. W programie uroczystości: marsz z relikwiami świętych i błogosławionych oraz msza święta, którą będzie sprawował ks. Tomasz Makarewicz SAC z Lublina, opiekun duchowy wspólnoty Guadalupe.
Pożar na niby w Życzynie

W dniu 26 października 2014 roku w Domu Pomocy Społecznej w Życzynie przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne w formie alarmu próbnego. Polegały one na praktycznym sprawdzeniu organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektu oraz na rozpoznaniu możliwości i warunków prowadzenia działań ratowniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.
GSAG zwycięzcą VI edycji konkursu "Grunt na Medal 2014"

Podczas poniedziałkowej konferencji w warszawskim Polonia Palace Hotel podsumowującej wyniki VI edycji o ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal 2014”, starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski odebrał prestiżowy certyfikat i okolicznościową statuetkę za najlepsze tereny inwestycyjne w województwie mazowieckim – Garwolińską Strefę Aktywności Gospodarczej.
Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży laptopów

Siedmiu podejrzanych w sprawie dotyczącej kradzieży laptopów w jednych ze sklepów na terenie Garwolina łącznie usłyszało dziewięć zarzutów. Sprawa niebawem trafi na sądową wokandę.
"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

23 października w Zespole Oświatowym w Borowiu odbyły się uroczystości w ramach projektu "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" promującego noszenie odblasków. Dla dzieci przygotowano zestaw atrakcji m. in. przejazd rowerem po torze z przeszkodami, spotkanie z kierowcą rajdowym Bartłomiejem Czwartoszem, pokazy filmów, symulatory jazdy, samochód rajdowy Mitsubishi Lancer Evo.
Wstąp w szeregi oddziału rejonowego PCK

Każdy, kto chciałby zostać członkiem Klubu Honorowych Dawców Krwi im. księdza doktora Antoniego Święcickiego przy OR PCK Garwolin może zapisać się w siedzibie klubu przy ul. Staszica 18.
Pożar w garażu w miejscowości Izdebno - Kolonia

Dziś w miejscowości Izdebno-Kolonia w garażu zlokalizowanym przy budynku mieszkalnym wybuchł niebezpieczny pożar, który ugasili strażacy z PSP i OSP.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (20 - 26 października)

Działania straży pożarnej od 20 do 26 października.
Avon najbardziej innowacyjną fabryką!

Fabryka Avon Operations Polska została laureatem plebiscytu „Innowatory Wprost 2014” i zdobyła statuetkę w kategorii Przemysł. To jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk kosmetyków z centrum dystrybucyjnym w Europie. Avon Operations Polska produkuje rocznie pół miliarda sztuk kosmetyków, a fabryka w Garwolinie w ciągu 17 lat funkcjonowania, zwiększyła produkcję ponad 20 krotnie.
Garwolińska policja zatrzymała dwóch poszukiwanych

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali dwie osoby, które miały odbyć kary w zakładach karnych.
Kolejne alkomaty na wyposażeniu policjantów

Trzy sztuki przenośnych urządzeń do badania trzeźwości trafiły na wyposażenie garwolińskich policjantów. Urządzenia będą wykorzystywane w pracy policji do wykrywania i eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców.
Wytyczne w przypadku zarażeń ebolą trafiły do szpitali na Mazowszu

Wojewoda mazowiecki przekazał lekarzom, dyspozytorom i zespołom ratownictwa medycznego procedury postępowania w przypadku podejrzenia wystąpienia gorączki ebola.
Gmina Maciejowice laureatem konkursu WFOŚiGW w kategorii „Gospodarka wodna”

W dniu 23 października 2014 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie rozstrzygnął I edycję Konkursu „EKOpozytyw MAZOWSZA” dla najlepszych beneficjentów współpracujących z WFOŚiGW w 2013 roku.
Garwolin w „Turnieju Miast Zumi”?

Trwa druga edycja „Turnieju Miast Zumi”. Mieszkańcy Garwolina mogą walczyć o 200 tys. zł na jego promocję. Konkurs dla miast powiatowych zorganizował serwis Zumi i Onet.pl. Głosowanie trwa do 6 listopada.
Jak być rodzicem i nie zwariować? – spotkanie z Lubomirą Szawdyn

Brakuje Ci czasu? Twoje dziecko Cię złości? Czasem czujesz, że masz dość? Być może warto więc wybrać się w sobotę na spotkanie z Lubomirą Szawdyn „Jak być rodzicem i nie zwariować” organizowane przez Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie.
Mieszkańcy gminy Parysów otrzymają 55 komputerów i dostęp do Internetu

Trwa rekrutacja uczestników projektu „Internetowe okno na świat w Gminie Parysów” ... czyli sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu dla mieszkańców Gminy Parysów. W ramach projektu 55 gospodarstw domowych zostanie wyposażonych w sprzęt komputerowy i Internet.
Zainaugurowali rok akademicki w SAN w Garwolinie

W ubiegłym tygodniu w Wydziale Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Podczas inauguracji studenci rozpoczynający naukę złożyli ślubowanie, a absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia studiów.
Oskarżony wymierzył sobie karę z pomocą prokuratora

Grzegorz W. został oskarżony o to, że w ciągu ośmiu lat w powiecie garwolińskim i mińskim dopuścił się 13 przestępstw kradzieży, w tym kradzieży z włamaniem. Części z nich dokonał jako pracownik firmy specjalizującej się w pracach naprawczych linii telekomunikacyjnej.
O garwolińskim mamucie w Grecji

M.in. garwoliński mamut stał się tematem międzynarodowej konferencji w Grecji poświęconej wymarłemu gatunkowi. Stanowisko w Garwolinie zaprezentowali polscy naukowcy, którzy przez ostatnie lata badali kości znalezione w żwirowni.
Marsz Życia

19 października w Garwolinie odbył się drugi Marsz Życia. Mieszkańcy wyruszyli z parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego. Uroczystości zakończono modlitwą w kaplicy w Sulbinach. Kolumnę wiernych na czas przemarszu przez miasto zabezpieczały służby policyjne.
Dzień Patrona i ślubowanie gimnazjalistów w ZS im. Jana Pawła II w Korytnicy

16 października 2014 r. minęła kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Dla społeczności Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Korytnicy było to święto szkoły – Dzień Patrona.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13-19 października)

W ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu garwolińskiego wielokrotnie wyjeżdżali do różnych zdarzeń drogowych. Strażacy zabezpieczali miejsca zdarzeń, kierowali ruchem i udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanej. Więcej w kronice.
Sympozjum „Posłannictwo katolików świeckich w parafii”

18 października 2014 roku w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbyło się drugie sympozjum z cyklu ,,Lux Christi” Sól Ziemi Światłość Świata ,, Posłannictwo katolików świeckich w parafii” . Sympozjum zostało zorganizowane przez Kapitułę Kolegiacką przy parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie wraz z Konwentem Lux Christi.
9-letni chłopiec w szpitalu w wyniku zdarzenia drogowego

Wczoraj w Gończycach doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letnia kobieta kierująca volkswagenem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 34-letniemu kierowcy opla, w wyniku czego doszło do zderzenia aut.
Będą informować rolników i przedsiębiorców jak pozyskać fundusze

Stowarzyszenie „Lepsze Jutro” z Gończyc wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Miętnem oraz Bankiem Gospodarki Żywnościowej w Garwolinie zapraszają na spotkanie informacyjno-promocyjne, które odbędzie się w dniu 26 października 2014 r. o godz. 15.00 w sali OSP Chotynia w Gminie Sobolew.
Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem odwołane

Wiadomość z ostatniej chwili: Spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem zostało odwołane.
Kulinarna przygoda przedszkolaków

Pierwsza w tym roku kulinarna przygoda przedszkolaków ... pieczenie szarlotki!
Wiesz kim może być ten człowiek? Pomóż w identyfikacji

Fundacja ITAKA zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny znalezionego w Warszawie. Do tej pory nie udało się dotrzeć do bliskich mu osób. Jeśli go rozpoznajesz, skontaktuj się z fundacją.
Jedna osoba w szpitalu w wyniku wypadku pod McDonaldem

Dziś przed godziną 14.00 doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego do szpitala trafiła jedna osoba.
Rafał Ziemkiewicz odwiedzi Garwolin

Znany publicysta i dziennikarz odwiedzi Garwolin. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 19.00 w sali konferencyjnej pływalni miejskiej „Garwolanka” – II piętro.
Odzyskali skradziony rower

Policjanci z łaskarzewskiego komisariatu zatrzymali sprawcę, który wczoraj skradł rower na terenie Łaskarzewa. Funkcjonariusze odzyskali również rower, który niebawem trafi do prawowitego właściciela.
Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów na 1 listopada

Czy nauczycielka zdefraudowała pieniądze?

„Bezpieczny weekend – ZNICZ 2014” w powiecie garwolińskim

Bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet w wieku 25-59 lat

Noc Świętych w Sulbinach

GSAG zwycięzcą VI edycji konkursu "Grunt na Medal 2014"

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

Pożar w garażu w miejscowości Izdebno - Kolonia

Avon najbardziej innowacyjną fabryką!

Kolejne alkomaty na wyposażeniu policjantów

Gmina Maciejowice laureatem konkursu WFOŚiGW w kategorii „Gospodarka wodna”

Jak być rodzicem i nie zwariować? – spotkanie z Lubomirą Szawdyn

Zainaugurowali rok akademicki w SAN w Garwolinie

O garwolińskim mamucie w Grecji

Dzień Patrona i ślubowanie gimnazjalistów w ZS im. Jana Pawła II w Korytnicy

Sympozjum „Posłannictwo katolików świeckich w parafii”

Będą informować rolników i przedsiębiorców jak pozyskać fundusze

Kulinarna przygoda przedszkolaków

Jedna osoba w szpitalu w wyniku wypadku pod McDonaldem

Odzyskali skradziony rower


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego