Łapią pod budynkiem urzędu miasta i gminy Łaskarzew

Po jesiennym remoncie ronda w Łaskarzewie, pod budynkiem urzędu miasta i gminy Łaskarzew zostały wyznaczone dwa miejsca parkingowe: jedno na postój dla karetek, a drugie na samochody, którymi poruszają się niepełnosprawni. Niektórzy mieszkańcy gminy nie zwracają uwagi na nowe oznakowania i stawiają pojazdy w miejscach niedozwolonych . Policja reaguje na wykroczenia i karze kierowców mandatami.
Akcja Honorowego Krwiodawstwa - XII edycja Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

15 stycznia 2017 r. Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Oddział 49 w Garwolinie, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie i Urzędem Miasta w Garwolinie przeprowadził pierwszą w 2017 roku akcję poboru krwi w ramach Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”.
Wypadek w Lipówkach. Korek aż do Kołbieli

Wczoraj około godziny 20.00 w Lipówkach doszło do zderzenia seta z fiatem. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych by wydobyć poszkodowaną. Kobieta trafiła do szpitala. W wyniku zdarzenia powstał korek, który utrudniał przejazd jadącym od Warszawy. Według relacji Czytelnika Kuriera Garwolińskiego korek kończył się w Kołbieli.
Zderzenie dwóch aut w Oronnem. Jedna osoba trafiła do szpitala

Wczoraj w Oronnem doszło do czołowego zderzenie dwóch aut - informuje Czytelnik Kuriera Garwolińskiego. Na miejscu pojawiła się straż pożarna, pogotowie i policja. Informacje o działaniach straży przekazał kpt.Tomasz Biernacki, oficer prasowy garwolińskiej PSP. Informacje od policji na temat przyczyn zdarzenia przekażemy wkrótce.
Tir wjechał w budynek mieszkalny w Domaszewie

Wczoraj w Domaszewie samochód ciężarowy wjechał w budynek mieszkalny. Kierowca chciał uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, który wpadł w poślizg.
Młodzi po raz kolejny oddali krew

Przed budynkiem ZS Miętne pojawił się ambulans dla krwiodawców. Tym razem 55 osób zgłosiło chęć oddania krwi.
Sukces Magdaleny Ślińskiej z ZS w Żelechowie

12 stycznia 2017r. w Siedlcach odbył się etap diecezjalny XXVII edycji Olimpiady Teologii Katolickiej. W gronie 52 uczniów z 21 szkół, którzy zakwalifikowali się do tej fazy Olimpiady, znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie: Magdalena Ślińska z klasy III Technikum Geodezyjnego oraz Nina Czerwińska z kl. II Technikum Hotelarskiego. Uczennice przygotował ks. Tadeusz Olędzki.
28 mandatów i 1 wniosek do sądu po działaniach „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

16 stycznia garwolińscy policjanci przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze pracujący na drogach skupili tego dnia swoją uwagę głównie na wykroczeniach popełnianych przez kierujących wobec pieszych oraz tych, których sprawcami są wszyscy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.
Sierż. szt. Łukasz Rosłaniec najpopularniejszym dzielnicowym w powiecie garwolińskim

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego głosując po raz kolejny wyłonili najpopularniejszego dzielnicowego roku 2016. Wiemy już, kto w tym roku zasłużył na to miano.
Zimowa dieta, czyli jak jeść, żeby nie przytyć?

Mniejsza dawka ruchu, osłabienie organizmu oraz dieta uboga w warzywa i owoce spowalniają metabolizm. Skutkiem mogą być pojawiające się dodatkowe kilogramy, których później trudno jest się pozbyć. Co więc jeść, żeby uniknąć wzrostu wagi zimą?
Rekord w Maciejowicach podczas 25. Finału WOŚP

Wolontariusze z Maciejowic zebrali podczas 25. Finału WOŚP rekordową kwotę 35. 928,24. Rekordzista miał w puszce 5.503 zł.
Kwalifikacja wojskowa w powiecie garwolińskim

W okresie od 30 stycznia do 28 kwietnia 2017 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1998 roku oraz innych osób podlegających wezwaniu w myśl obowiązujących przepisów. W Powiecie Garwolińskim kwalifikacja wojskowa rozpocznie się 30 stycznia, a zakończy się 2 marca 2017 r.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 9 - 15 stycznia 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Próbował ukraść auto. Policja złapała go na gorącym uczynku

Kara 5 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie kradzieży auta. Wpadł we wtorek w Gończycach, kiedy próbował dokonać kradzieży samochodu.
Potrąciła dwóch mężczyzn

W niedzielę 15 stycznia około godziny 20.30 w Budach Krępskich podczas intensywnych opadów śniegu 45-letnia kobieta jadąca bmw potrąciła dwóch pieszych w wieku 23 i 26 lat. Poszkodowani mężczyźni ubrani w ciemne ubrania byli pod wpływem alkoholu.
Kradzieże w kościołach w Trąbkach i w Pilawie

W niedzielę 15 stycznia nieznany sprawca ukradł pieniądze z kościoła w Trąbkach. Tego samego dnia doszło również do kradzieży w pilawskim kościele. Zdarzenia zaistniały między godzinami 13.00 a 17.00. Policja prosi świadków zdarzeń o kontakt.
Łukasz Szychowski stawia pierwsze kroki

Na facebookowym profilu Pomóżmy Łukaszowi Szychowskiemu 14 stycznia pojawił się filmik, na którym widać, że Łukasz Szychowski stawia już pierwsze kroki. Wcześniej w grudniu 2016 r. podopieczny Ośrodka MEDI-system w Wólce Ostrożeńskiej wypowiedział pierwsze słowa.W maju 2016 roku wójta gminy Wilga dotknęła ciężka choroba, której efektem była niepełnosprawność.
Budowa hali sportowej w Górznie ma się zakończyć do 31 stycznia

Pod koniec grudnia gmina Górzno podpisała z firmą PEKABUD aneks do umowy na wykonawstwo hali sportowej w Górznie. Prace budowlane mają zakończyć się do 31 stycznia.
Roczne rozliczenie podatku PIT i terminy składania deklaracji podatkowych

Rozpoczął się nowy okres rozliczeniowy a wraz z nim obowiązki podatnika i płatnika związane z rozliczeniem podatkowym za 2016 rok oraz możliwości wyboru formy i sposobu rozliczania podatku w 2017 roku.
WOŚP w Maciejowicach

Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 15 stycznia 2017r., który odbędzie się w hali sportowej w Maciejowicach.
Zamek w Żelechowie w świetle badań archeologicznych

We wtorek 17 stycznia o godz. 11.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbędzie się spotkanie połączone z wykładem pt. „Żelechowska siedziba rodu Ciołków w świetle źródeł historycznych i nieinwazyjnych badań archeologicznych”. Prelegentami będą: Wojciech Bis z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk oraz Michał Zbieranowski z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk.
Pijany mężczyzna spowodował wypadek i zasnął na mrozie

Policjant wracając po służbie do domu zauważył leżącego w rowie rozbitego volkswagena. W pobliżu leżał nieprzytomny mężczyzna. Funkcjonariusz natychmiast udzielił mu pomocy. Okazało się, że nie odniósł żadnych poważnych obrażeń, ale był pijany.
Członkowie ŚZŻAK Obwodu "Gołąb" Garwolin zebrali sie na spotkaniu noworoczno-opłatkowym

8 stycznia odbyło się spotkanie noworoczno-opłatkowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb” Garwolin. Spotkanie było dobrą okazją do złożenia sobie życzeń oraz podsumowań działalności za ostatni rok.
Spłonął budynek mieszkalny w Jaźwinach

Dziś przed godziną 3.00 wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Jaźwinach, gm. Pilawa. W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów, ale nie udało się uratować obiektu.
Już niedługo 2 nowych policjantów trafi do KPP w Garwolinie

66 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego.4 stycznia odbyło się uroczyste ślubowanie, które przyjął I zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Marek Świszcz. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu Policji.
Powiat garwoliński wyróżnił ludzi z pasją

5 stycznia w Miętnem odbyło się spotkanie noworoczne, którego gospodarzem były władze powiatu garwolińskiego. Czwartkowy wieczór był dobrą okazją do podsumowań i wyróżnień dla ludzi z pasją, którzy współtworzą powiat.
Spłonął budynek mieszkalny w Kalinowie (gm. Żelechów)

Wczoraj w Kalinowie spłonął budynek mieszkalny, murowany. W akcji gaśniczej udział wzięło 9 zastępów straży.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (2 - 8 stycznia 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Katarzyna Kot z gminy Garwolin potrzebuje naszego wsparcia

Katarzyna Kot, pracownik administracyjny garwolińskiego Liceum Ogólnokształcącego 20 grudnia 2016 r. po raz kolejny usłyszała diagnozę: czerniak złośliwy, dwa przerzuty. - Czerniak – nazywam go Czarny Typ, postanowił się lansować w moim kocim ciele na dużą skalę - płuc, gdzieś obok mostka, w biodrze oraz w tkance podskórnej.. TYP jest agresywny... i postępuje bardzo szybko. Jest na tę agresję sposób - chemia refundowana przez NFZ i lek, który mogłabym dostać dodatkowo-koszt miesięczny to 20 tys.
„I Trzej Królowie od wschodu przybyli…”

Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy - wszyscy w kolorowych strojach podążali za powozem niczym za gwiazdą betlejemską. Orszak Trzech Króli za nami!
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Łapią pod budynkiem urzędu miasta i gminy Łaskarzew

Wypadek w Lipówkach. Korek aż do Kołbieli

Tir wjechał w budynek mieszkalny w Domaszewie

Sukces Magdaleny Ślińskiej z ZS w Żelechowie

Sierż. szt. Łukasz Rosłaniec najpopularniejszym dzielnicowym w powiecie garwolińskim

Rekord w Maciejowicach podczas 25. Finału WOŚP

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 9 - 15 stycznia 2017 r.)

Potrąciła dwóch mężczyzn

Łukasz Szychowski stawia pierwsze kroki

Roczne rozliczenie podatku PIT i terminy składania deklaracji podatkowych

Zamek w Żelechowie w świetle badań archeologicznych

Członkowie ŚZŻAK Obwodu "Gołąb" Garwolin zebrali sie na spotkaniu noworoczno-opłatkowym

Już niedługo 2 nowych policjantów trafi do KPP w Garwolinie

Spłonął budynek mieszkalny w Kalinowie (gm. Żelechów)

Katarzyna Kot z gminy Garwolin potrzebuje naszego wsparcia

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego