Bądźmy biało-czerowni! Dzień Flagi z CSiK

2 maja w całej Polsce będziemy obchodzić Dzień Flagi. Tradycyjnie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania – wszyscy bądźmy biało-czerwoni!
Niebawem w gminie Garwolin rozpocznie się duża inwestycja

Dziś Gmina Garwolin ogłosiła przetarg na budowę oczyszczalni ścieków w Rudzie Talubskiej. Wartość zadania określona w budżecie samorządu to 4 mln 25 tys. zł.
Gm. Borowie: Zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego i samochodu osobowego

Dziś po godzinie 11.00 w miejscowości Słup Pierwszy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i samochodu osobowego. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i zespół pogotowia ratunkowego.
Łukasz "Juras" Jurkowski zaprasza na festyn charytatywny 14 maja w Borowiu

14 maja w Borowiu odbędzie się Festyn Charytatywny dla Zuzi i Bartka. W programie nie zabraknie atrakcji. Na wydarzenie zaprasza gwiazda mma Łukasz "Juras" Jurkowski. Do wylicytowania będzie m. in. koszulka zawodnika.
Wyłonili Mistrza Ortografii Ziemi Garwolińskiej

6 kwietnia po raz trzeci Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Sobolewie przeprowadził Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Garwolińskiej”. Wydarzenie odbyło się pod patronatem starosty powiatu garwolińskiego Marka Chciałowskiego oraz przewodniczącego rady powiatu Piotra Osmólskiego.
Tygodniowe warsztaty ikonopisarstwa dla dorosłych w GCAK

GCAK w Sulbinach zaprasza dorosłych na warsztaty ikonopisarstwa z Michałem Boguckim, absolwentem ASP w Warszawie, uczniem Jerzego Nowosielskiego. Zajęcia odbędą się w dniach 7-13 sierpnia w godzinach 9.00-13.00 i 15.00 – 18.00.
Gm. Borowie: Kobieta zjechała z drogi, uderzyła w mostek i wpadła do rowu. Utrudnienia na dk76

Dziś około godziny 8.00 w Chrominie na dk 76 kobieta kierująca samochodem osobowym zjechała z drogi, uderzyła w przydrożny mostek i wpadła do rowu. Ruch odbywa się wahadłowo.
W Sulbinach palił się budynek mieszkalny

W nocy z poniedziałku na wtorek w Sulbinach doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W akcji gaśniczej uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP.
Mandaty na ul. Lelewela

Dziś po godzinie 8.00 funkcjonariusz KPP spisywał auta, która stały na ul. Lelewela w Garwolinie, na odcinku od ulicy Lubelskiej do ulicy Słonecznej, oznaczonego znakiem B-36 (zakaz zatrzymywania się).
Żelechowscy geodeci w krajowej czołówce!

W dniach 20-22 kwietnia 2017 w Lublinie odbył się finał centralny XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Olbrzymi sukces odnieśli uczniowie z Technikum Geodezyjnego w Żelechowie. Reprezentacja Szkoły w składzie: Agnieszka Fic, Dominika Kosińska i Cezary Kondej, pod opieką nauczycielki Hanny Szaniawskiej, zajęła II miejsce drużynowo w Polsce. Indywidualnie cała trójka awansowała do najlepszej dziesiątki, uzyskując tytuły finalistów Olimpiady i indeksy na wyższe uczelnie.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 23 kwietnia 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Żelechów: Pięcioletnie dziecko wpadło do zbiornika na nieczystości płynne

W niedzielę 23 kwietnia na prywatnej posesji w Żelechowie pięcioletnie dziecko, pozostające chwilowo bez opieki osoby dorosłej, weszło na drewnianą pokrywę otworu szamba, która pod jego ciężarem załamała się. Chłopiec wpadł do środka.
Działania "Bezpieczne przejście dla pieszych"

20 kwietnia policjanci z garwolińskiej komendy, prowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczne przejście dla pieszych”. Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, głównie w rejonie przejść dla pieszych.
DZIEŃ OTWARTY w domu opieki MEDI-system OSTROWIA - sobota 22 kwietnia

Darmowe badania, porady diabetologa, konsultacje fizjoterapeutyczne, spotkanie z alpakami i dogoterapia oraz zajęcia i zabawy dla dzieci – to tylko niektóre z rodzinnych atrakcji przygotowanych na DZIEŃ OTWARTY w domu opieki MEDI-system OSTROWIA.
Przewrócony samochód ciężarowy na dk17

Dziś około godziny 10.00 w okolicy wiaduktu kolejowego w Trąbkach przewróciła się ciężarówka. Kierowcy napotkali utrudnienia przy usuwaniu uszkodzonego pojazdu.
Policja będzie częściej sprawdzać trzeźwość kierowców

- Dzień dobry. Tak, sprawdzamy właśnie trzeźwość kierowców. Potrwa to tylko chwilę - takie informacje mogą usłyszeć kierowcy, na ternie powiatu garwolińskiego. Policjanci z garwolińskiej komendy skrupulatnie wykonują swą pracę, której celem jest uniemożliwienie jazdy wszystkim, którzy pijąc wcześniej alkohol siadają za kierownicę. Działania mundurowych będą w najbliższym czasie zintensyfikowane.
42 mandaty podczas akcji „Prędkość”

19 kwietnia garwolińska policja przeprowadziła działania wpisujące się w ogólnopolską policyjną akcję pod nazwą „Prędkość”. Podczas akcji policjanci wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości m. in. ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejstratory.
Prawie 36 mln zł pochłonie przebudowa garwolińskiej oczyszczalni ścieków

W listopadzie 2016 r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Garwolinie podpisało umowę z firmą INSTAL WARSZAWA S.A. na przebudowę oczyszczalni ścieków. Prace rozpoczęły się w kwietniu tego roku, a zakończą się w sierpniu 2018r. Zadanie pochłonie 35 mln 800 tys. zł netto. Oczyszczalnia obsługuje cały Garwolin, Lucin i Natalię oraz część osiedla Działki leżącego na terenie gminy Garwolin. Z usług PWiK korzystają też podmioty dowożące ścieki z posesji, niemających podłączenia do kanalizacji.
Spotkanie z Marianem Piłką w piątek 21 kwietnia

Prawica Rzeczypospolitej zaprasza na spotkanie z Wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej Marianem Piłką.
Zatrzymani w Puznówce to złodzieje samochodów z Mokotowa

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego do aresztu trafił 32-letni Paweł P. To kolejny zatrzymany w sprawie kradzieży samochodów, które miały miejsce na terenie warszawskiego Mokotowa. Jako pierwszy z tej grupy w ubiegłym miesiącu został tymczasowo aresztowany 39-letni Daniel D. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas kradzieży osobowego hyundaia. Teraz najbliższe 5 lat może spędzić w więzieniu.
A Teatr Tymczasem po świętach w Miętnem

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza w najbliższą niedzielę na „Dworską Scenę Teatralną” do Miętnego. Aktorzy lokalnego Teatru Tymczasem działającego na stałe przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, zaprezentują się w dwóch spektaklach “Alicja w poszukiwaniu siebie” oraz “Dajcie sobie spokój z człowiekiem”. WSTĘP WOLNY !
Cysterna w rowie przy dk17 w Trąbkach. Są utrudnienia w ruchu

Dziś po godzinie 14.00 Czytelnik Kuriera Garwolińskiego poinformował nas o cysternie, która wpadła do rowu przy dk17 w Trąbkach. Trwa usuwanie uszkodzonego pojazdu. Kierowcy podróżujący w kierunku Warszawy napotykają utrudnienia.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 17 kwietnia 2017 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
VI Powiatowa Liga Przedmiotowa z historii

10 kwietnia 2017 roku Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie gościł finalistów VI Powiatowej Ligi Przedmiotowej z historii. „Polska w latach 1944-56”- to temat przewodni zmagań uczniów szkół prowadzonych przez powiat garwoliński. W eliminacjach udział wzięło 21 uczniów z liceów i techników.
35 mandatów karnych podczas działań NURD

14 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Garwolinie prowadzili działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Podczas działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Wypadek w Trąbkach

W piątek 14 kwietnia w Trąbkach na ul. Osadniczej 28-letnik kierowca stracił panowanie nad skodą, wypadł z drogi i dachował. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 22-letni pasażer.
Okradli mieszkankę Garwolina na kilkadziesiąt tys. zł

W środę 12 kwietnia nieznani sprawcy włamali się do mieszkania w Garwolinie, skąd ukradli biżuterię oraz pieniądze. Pokrzywdzona oszacowała straty na kilkadziesiąt tys. zł.
Wyróżnią zasłużonych dla powiatu garwolińskiego

Po raz dwunasty kapituła tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” wyróżni osoby i instytucje zasłużone dla powiatu garwolińskiego. Celem przyznawania tytułu jest potrzeba wyróżnienia osób i instytucji, które poprzez swoją działalność i realizację zadań zasługują na szczególne uznanie poprzez nadanie honorowego tytułu „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”.
Fundacja Tętniące Życiem życzy Radosnych Świąt Wielkanocnych

Fundacja Tętniące Życiem składa Mieszkańcom Powiatu Garwolińskiego życzenia na Święta Wielkanocne.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Bądźmy biało-czerowni! Dzień Flagi z CSiK

Gm. Borowie: Zdarzenie drogowe z udziałem samochodu ciężarowego i samochodu osobowego

Wyłonili Mistrza Ortografii Ziemi Garwolińskiej

Gm. Borowie: Kobieta zjechała z drogi, uderzyła w mostek i wpadła do rowu. Utrudnienia na dk76

Mandaty na ul. Lelewela

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 23 kwietnia 2017 r.)

Działania "Bezpieczne przejście dla pieszych"

Przewrócony samochód ciężarowy na dk17

42 mandaty podczas akcji „Prędkość”

Spotkanie z Marianem Piłką w piątek 21 kwietnia

A Teatr Tymczasem po świętach w Miętnem

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 17 kwietnia 2017 r. )

35 mandatów karnych podczas działań NURD

Okradli mieszkankę Garwolina na kilkadziesiąt tys. zł

Fundacja Tętniące Życiem życzy Radosnych Świąt Wielkanocnych


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego