LISTA ZWYCIĘZCÓW - Powstanie Warszawskie w kinowej odsłonie. Do wygrania 5 biletów

Za tydzień będziemy obchodzić 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Garwolin zawsze pamiętał o godzinie „W” i razem ze stolicą kraju wspominał rok 1944. By pamięć o powstaniu nie zaginęła, propozycję ma dla mieszkańców powiatu Kino „Wilga”.
Oferta specjalna dla brukarzy

We współpracy z naszym dostawcą firmą Libet przygotowaliśmy dla Was specjalną ofertę zawierającą bardzo atrakcyjne warunki współpracy.
Zobacz więcej…
Pamiętają o działaniach saperów w sierpniu 1944

8 sierpnia w Wildze na Osiedlu Wilga przy Pomniku Sapera odbędą się obchody rocznicowe udziału saperów I Armii Wojska Polskiego w działaniach bojowych na środkowej Wiśle. Sprawdzamy program uroczystości.
Instalacje elektryczne na miarę naszych czasów

W dzisiejszych czasach solidny i profesjonalny montaż instalacji elektrycznej to podstawa bezpieczeństwa w każdym domu. Teraz nie będziesz musiał się o to martwić ponieważ powstała firma, która zadba o bezpieczeństwo, wygodę oraz zdrowie Twoje i Twoich najbliższych.
Będą walczyć z barszczem Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego to jedna z bardziej niebezpiecznych roślin rosnących w Polsce – jej dotknięcie może spowodować silne oparzenia drugiego i trzeciego stopnia. Z tą niebezpieczną rośliną od lat walczą mazowieckie samorządy i mieszkańcy naszego regionu.
1 sierpnia zawyją syreny alarmowe

W sobotę o godz. 17.00 w 44 mazowieckich miastach (w tym w Garwolinie) uruchomione zostaną syreny alarmowe. Zawyją jednominutowym, ciągłym sygnałem i będzie to jednocześnie test systemu ostrzegania ludności. W ten sposób Mazowsze uczci pamięć powstańców warszawskich.
Miasto Garwolin zaciągnie kredyt na 4,3 mln złotych

Dziś rada miasta Garwolin przyjęła uchwałę o zaciągnięciu kredytu bankowego na kwotę ponad 4 milionów złotych. Kredytodawca ma zostać wyłoniony w drodze przetargu. Pieniądze z kredytu mają pójść na spłatę dotychczasowego zadłużenia i kolejne inwestycje.
Jubileusz twórczości artystycznej Lalinianek

Korzeni polskiej kultury i tożsamości narodowej trzeba szukać przede wszystkim wśród wiejskich chat. To nasze wspólne dziedzictwo, które warto lepiej poznać. Rdzenne śpiewy, stroje, obrzędy i zwyczaje poszczególnych regionów, urzekają swoją autentycznością, autentyzmem i żywotnością. Jednak, aby właściwie ukazać bogactwo polskiego folkloru, nie wystarczy sam entuzjazm - tylko ciężka praca.
Wicedyrektor Agnieszka Szczypek dyrektorem

Komisja konkursowa wyłaniająca nowego dyrektora Zespołu Szkół w Michałówce najlepiej oceniła kandydaturę Agnieszki Szczypek, dotychczasowej wicedyrektor placówki.
Mazowieckie Święto Policji odbyło się wczoraj w Garwolinie

Wczoraj w Garwolinie odbyło się Mazowieckie Święto Policji. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia odznaczeń włodarzom, którzy zasłużyli się dla policji oraz odznaczeń i awansów policjantom. Tego dnia Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie otrzymała sztandar.
Po OLEJE do TechExpert!!!

W Centrum Narzędziowym TechExpert (naprzeciwko sklepu Kaufland) znajdziesz duży wybór olejów, filtrów, akumulatorów.
Gmina Borowie: 28 gospodarstw bez szkodliwego eternitu na dachach

Kolejny rok w gminie Borowie realizowany jest program utylizacji azbestu, na realizację którego pieniądze pozyskiwane są z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Z początkiem sierpnia pątnicy ruszą na Jasną Górę

35. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszy z naszego regionu na początku sierpnia. Zapisy do sześciu grup z powiatu garwolińskiego i zdawanie bagażu rozpoczną się dzień lub dwa dni przed wyjściem na szlak. Do której grupy się zapisać i kiedy?
Kronika zdarzeń PSP w Garwolinie (20-26 lipca 2015 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Zrób bezpłatną mammografię w Żelechowie i w Trojanowie

Jutro, 27 lipca, kobiety w wieku 50-69 lat z gmin Żelechów i Trojanów będą mogły bezpłatnie zbadać się w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Sprawdź, gdzie można wykonać mammografię.
Pożar w gminie Wilga (nowe zdjęcia)

Dziś około godziny 15.00 doszło do pożaru lasu między miejscowością Uścieniec Kolonia a osiedlem turystycznym w Wildze.
26 lipca - święto Garwolina i odpust św. Anny

To niepisana tradycja. Od zamierzchłych czasów św. Anna jest patronką Garwolina i garwolińskiej parafii, a dniem pamięci o niej jest 26 lipca. To również dzień święcenia pól, które mają związek z legendarną błagalną procesją.
Policji "problemy z prawem". Policjantka zwolniona ze służby

W programie "Polska i świat" ukazał się kolejny materiał zrealizowany przez reportera TVN, w którym główną rolę odegrała garwolińska policja. Tym razem chodzi o kradzież kosmetyków w galerii handlowej przy ulicy Kościuszki.
Celowe zaprószenie ognia w parku?

W sercu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, który znajduje się również na terenie powiatu garwolińskiego, doszło do groźnego pożaru. Tylko dzięki błyskawicznej akcji ratowniczej ogień powstrzymano.
Trwają przygotowania do usunięcia zniszczonego autokaru

W tej chwili trwają przygotowania do usunięcia zniszczonego autokaru, który rozbił się dziś rano na DK 17 w miejscowości Górzno.
Poważna kolizja w Reducinie. Są utrudnienia w ruchu

Około 40 minut temu doszło do zderzenia dwóch aut osobowych w miejscowości Reducin w gminie Górzno. Na miejscu są policjanci i ustalają przebieg zdarzenia.
„Ten odcinek wymaga odrębnych analiz” (nowe zdjęcia)

Po wypadku autokaru z Ukraińcami, którzy jechali do pracy sezonowej w rolnictwie odbył się briefing prasowy z udziałem wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, starosty Marka Chciałowskiego, komendanta mazowieckiego PSP nadbryg. Józefa Galicy oraz lekarza kierującego akcją medyczną dr Andrzeja Grzędy.
Tragedia na DK17: We wraku nadal są zwłoki trzech osób

TVP Info emituje wydanie specjalne poświęcone zdarzeniu. Relacjonujemy je na naszym portalu. Mamy nowe informacje na temat dzisiejszej katastrofy pod Garwolinem.
Tragedia na DK 17. Na miejscu straż, pogotowie i policja

O godzinie 6.20 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Górzno doszło do tragedii. Autobus przewożący 49 osób zjechał do rowu i uderzył w drzewo. 3 osoby poniosły śmierć na miejscu.
Konkurs nie wyłonił dyrektora. Następne postępowanie konkursowe w drugiej połowie sierpnia

W ubiegłym tygodniu odbył się konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie, placówki podlegającej pod Starostwo Powiatowe. Dotychczasowej dyrektor Małgorzacie Sylwesiuk w tym roku kończy się kadencja.
Dwie osoby nie żyją w wyniku wypadku w Korytnicy

Kierowca busa jadący krajową "siedemnastką" zjechał do rowu, gdzie pracowali pracownicy Rejonu Dróg. W wyniku potrącenia jeden z nich zmarł na miejscu, drugi zmarł w szpitalu.
Zamknięta droga powiatowa 1319 W

W miejscowości Jagodne dziś od godziny 5.00 zamknięta jest droga powiatowa 1319W. Powodem utrudnień jest wymiana rury przepustowej biegnącej w poprzek drogi.
6 osób w szpitalu w wyniku wypadku w Stodzewiu

Kierowca volkswagena spowodował groźny wypadek w miejscowości Stodzew, w wyniku którego 6 osób trafiło do szpitala.
Szukamy młodych talentów w Miętnem

Rozmowa z Januszem Stokłosą, polskim kompozytorem, prezesem Teatru Studio Buffo w Warszawie.
Zespół Partii Razem w niedzielę w Garwolinie

Coraz więcej polityków docenia region, jakim jest powiat garwoliński, i odwiedza jego mieszkańców. W niedzielę Garwolin odwiedzi zespół terenowy Partii Razem, kandydat w najbliższych wyborach parlamentarnych.
Mieszkańcy gminy Górzno mogą otrzymać dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznych

Instalacje fotowoltaiczne PV służą do produkcji prądu elektrycznego ze słońca. Nie działają jak zwykłe solary. Gmina Górzno serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkanie: „Instalacje Fotowoltaiczne jako źródło korzyści, oszczędności i dodatkowych pieniędzy dla każdego gospodarstwa.”
26 lipca ostatnim dniem zgłoszeń do konkursu „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM”

Powiat garwoliński ma jeszcze szansę na uzyskanie środków m. in. na rewitalizację obiektów budowlanych, rozwój klubów sportowych, budowę placów zabaw, bądź utrwalanie pamięci historycznej, czy lokalnej tradycji. Fundatorem nagród w konkursie „Tu mieszkam, tu zmieniam” jest Bank Zachodni WBK.LISTA ZWYCIĘZCÓW - Powstanie Warszawskie w kinowej odsłonie. Do wygrania 5 biletów

Pamiętają o działaniach saperów w sierpniu 1944

Będą walczyć z barszczem Sosnowskiego

Miasto Garwolin zaciągnie kredyt na 4,3 mln złotych

Wicedyrektor Agnieszka Szczypek dyrektorem

Po OLEJE do TechExpert!!!

Z początkiem sierpnia pątnicy ruszą na Jasną Górę

Zrób bezpłatną mammografię w Żelechowie i w Trojanowie

26 lipca - święto Garwolina i odpust św. Anny

Celowe zaprószenie ognia w parku?

Poważna kolizja w Reducinie. Są utrudnienia w ruchu

Tragedia na DK17: We wraku nadal są zwłoki trzech osób

Konkurs nie wyłonił dyrektora. Następne postępowanie konkursowe w drugiej połowie sierpnia

Zamknięta droga powiatowa 1319 W

Szukamy młodych talentów w Miętnem

Mieszkańcy gminy Górzno mogą otrzymać dofinansowanie na montaż instalacji fotowoltaicznych


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego