Programy edukacyjne w Łaskarzewie

W roku szkolnym 2013/2014 miasto Łaskarzew realizowało różnego rodzaju programy edukacyjne dla dzieci. Co udało się zrealizować w ubiegłym roku szkolnym? Co dziś realizuje Urząd Miasta w Łaskarzewie?
Odblaski obowiązkowe od 31 sierpnia

Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, będzie miał obowiązek używania elementów odblaskowych. Jest to założenie nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, która wejdzie w życie 31 sierpnia b.r. Osoby, które nie będą się stosowały do nowych przepisów mogą zostać ukarane mandatem. Jak Państwo oceniają ten przepis?
Odsłonięto pomnik w Maciejowicach

W dniu 14 sierpnia br. na placu przykościelnym w Maciejowicach odsłonięto pomnik na mogile żołnierzy, którzy polegli w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku.
Dzień Łaskarzewa i dożynki powiatowe za nami

Tegoroczne dożynki powiatowe zostały połączone z Dniem Miasta Łaskarzew, które w tym roku obchodzi 596. rocznicę nadania praw miejskich. Podczas święta plonów nie zabrakło obrzędów dożynkowych, tradycyjnych i nowoczesnych wieńców, atrakcji dla dorosłych oraz zabaw dla dzieci i muzycznej rozrywki dla wszystkich.
15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego i Święto Czynu Chłopskiego

W piątek w Garwolinie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego i Święta Czynu Chłopskiego. Tegoroczny 15 – ty sierpnia to także 94. rocznica Cudu nad Wisłą.
Dwa zatrzymania nietrzeźwych kierowców

W sobotę w Pilawie na ulicy Wojska Polskiego o godzinie 3.20 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący pojazdem był nietrzeźwy. Podobnie było w nocy z niedzieli na poniedziałek. O godzinie 0.25 na ulicy Trakt Lwowski w Garwolinie policjanci zatrzymali do kontroli hondę accord, którą kierował nietrzeźwy 23 – letni mężczyzna.
Marek Sawicki odwiedził Garwolin

Wczoraj w Garwolinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Głównym tematem konferencji była współpraca handlowa i gospodarcza z Białorusią oraz rekompensaty za straty, które ponieśli polscy rolnicy w wyniku rosyjskiego embarga.
Wypadek na DK 17 w pobliżu Woli Koryckiej (aktualizacja)

Dziś około godziny 13.00 w pobliżu Woli Koryckiej na DK 17 doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym.
Śmiertelny wypadek w Goździku

Wczoraj doszło do śmiertelnego wypadku w miejscowości Goździk. 54 – letni mężczyzna jadący rowerem został potrącony przez audi, którym kierował 34 – letni mężczyzna.
Gryfowisko 2014

W pierwszy weekend września (5-7) w Nowym Puznowie odbędzie się kolejna edycja "Gryfowiska"
Parysów: Nie oddadzą darowizny

Gmina Parysów w marcu 2013 roku przyjęła darowiznę od firmy Windproject na zadania własne gminy. Po wielu protestach firma zajmująca się budową elektrowni wiatrowych wycofała się z realizacji inwestycji.
Zmarł Józef Gora – 102 letni mieszkaniec naszego powiatu

Wczoraj zmarł Józef Gora – 102 letni mieszkaniec Sulbin.
Pomóżmy Zuzi

Do redakcji Kuriera Garwolińskiego wpłynął list od rodziców dwuletniej Zuzi walczącej z rakiem. Dziewczynka mieszka w powiecie radomszczańskim w województwie łódzkim. Zamieszczamy list w całości:
Skauci z powiatu garwolińskiego odwiedzili Normandię

Dziewięćdziesięcioro harcerek i harcerzy z terenu powiatu garwolińskiego, skupionych w 5 drużynach, po 24 godzinach spędzonych w autokarze, przybyło na miejsce Eurojamu w czwartek 31 lipca rano.
Rowerzystka potrącona przez samochód trafiła do szpitala

W piątek w Garwolinie na ul. Długiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki.
Wniosą skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego?

W środę odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta Garwolin zwołana na wniosek klubu Teraz Garwolin. Podczas sesji poruszano uchwałę Regionalnej Izby Obrachunkowej, która uchyliła uchwałę rady miasta z dnia 27 czerwca w sprawie nieudzielenia absolutorium burmistrzowi Garwolina Tadeuszowi Mikulskiemu za rok 2013. Na wniosek TG głosowano także nad uchwałą w sprawie niewnoszenia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, na decyzję RIO.
Policja poszukuje mieszkańca gminy Maciejowice

Policjanci z powiatu garwolińskiego poszukują 49-letniego mieszkańca gminy Maciejowice, który w połowie lipca wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.
Maciejowice: Odsłonięcie pomnika żołnierzy poległych w wojnie polsko – bolszewickiej w 1920 r.

Wójt gminy Maciejowice zaprasza na uroczystość odsłonięcia nowego pomnika na mogile żołnierzy poległych w 1920 roku w wojnie polsko – bolszewickiej. Uroczystość odbędzie się w dniu 14 sierpnia.
Święto Wojska Polskiego i Święto Czynu Chłopskiego

Starosta powiatu garwolińskiego, burmistrz miasta Garwolina, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Garwolinie oraz prezes zarządu powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego zapraszają na połączone obchody święta Wojska Polskiego i Święta Czynu Chłopskiego w 94. rocznicę „Cudu nad Wisłą” , które odbędą się 15 sierpnia.
Wyprawa do Ksawerynowa

W sobotę 2 sierpnia 2014 r. grupa miłośników historii wyruszyła z Łaskarzewa do Ksawerynowa w celu odnalezienia i uporządkowania mało znanej mogiły żołnierskiej z okresu I wojny światowej.
Granat w pilawskim lesie

Wczoraj wieczorem jeden z mieszkańców naszego powiatu znalazł w pilawskim lesie, w pobliżu jednostki wojskowej granat ręczny F1, który prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej.
Wilga: 3 osoby w szpitalu w wyniku wypadku drogowego

Wczoraj w Wildze doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynika, iż 61-letnia kobieta kierująca osobowym volvo z niewyjaśnionych przyczyn zjechała z jezdni do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo.
Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego