Powstało Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem

Na wczorajszej sesji rady powiatu została przyjęta uchwała o utworzeniu Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Jest to pomysł starosty garwolińskiego Marka Chciałowskiego na zagospodarowanie Zielonego Dworu, będącego dotychczas w zarządzie Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami. Według wstępnych założeń roczny budżet jednostki wynosi 300 tys. zł.
Jeździł pod wpływem alkoholu. Teraz może ponieść za to wysoką karę

Prokurator Rejonowy w Garwolinie skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie wniosek o ukaranie przeciwko Damianowi H. oskarżonemu o to, że w dniu 13 grudnia 2015 roku w m. Ł. będąc w stanie nietrzeźwości kierował po drodze publicznej samochodem marki FSO Polonez, przy czym czynu tego się dopuścił będąc uprzednio skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo za takie przestępstwo (art. 178a § 1 k.k.)
PKS z mniejszą stratą niż w 2014 r.

Podczas wczorajszej sesji rady powiatu Stefan Gora, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Garwolinie S.A. przedstawił wynik finansowy spółki za 2015 r. W ubiegłym roku przychody PKS wyniosły 17,2 mln zł, a strata wyniosła 81 tys. zł netto. W 2014 roku PKS stracił na swojej działalności 394 tys. zł. Lepszy wynik finansowy jest spowodowany częściowo zawieszeniem i skróceniem kursów, zmniejszeniem zatrudnienia w spółce, a także zwiększeniem dochodów z przewozów wycieczkowych.
WALENTYNKI W Nevill Beauty Atelier

Okaż swoje uczucia obdarowując drugą połówkę niesamowitą przyjemnością w postaci relaksującego masażu. Zapewnij swojemu partnerowi chwilę wytchnienia i odprężenia.
Znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem. Grozi mu kara 8 miesięcy pozbawienia wolności

Prokurator Rejonowy w Garwolinie skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie oskarżenie przeciwko Zbigniewowi Ł. za to, że w okresie od 1 kwietnia do 4 grudnia 2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem. Wniosek prokuratury o wymierzenie oskarżonemu kary 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 3 lata może być rozpatrzony przez sąd bez przeprowadzenia rozprawy.
UWAGA! NOWOŚĆ! Pierwszy raz w Garwolinie! Tylko w Studio Ruchu Kordaszewscy! Zajęcia z salsation od marca!

Tego NAPRAWDĘ WARTO spróbować! Salsation pochodzi od słów SALSA+SENSATION. Są to zajęcia, które łączą mieszankę wielu stylów, rytmów i kultury - czyli odczucia wrażenia oraz radość, którą niosą taniec i ruch. Taniec połączony z fitnessem jeszcze NIGDY NIE SMAKOWAŁ TAK DOBRZE!
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (1 - 7 lutego 2016 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
VII Wielkopostny Wieczór Młodych

W sobotę 20 lutego w parafii p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Miętnem już po raz siódmy odbędzie się Wielkopostny Wieczór Młodych. W czasie tegorocznego spotkania będzie towarzyszyła nam postać błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz słowa z listu do Galatów „Nie jesteś już niewolnikiem”.
Kobieta w zaawansowanej ciąży potrącona na przejściu dla pieszych na Mazowieckiej w Garwolinie

Dziś około godziny 13.00 w na ulicy Mazowieckiej w Garwolinie samochód potrącił kobietę w zaawansowanej ciąży.
Tak się bawili na studniówce uczniowie Technikum z ZSP nr 2 w Garwolinie

- Każdy z nas pełni w tym życiu jakieś role. Jedne role się kończą, drugie rozpoczynają. Wy w tym momencie, na te symboliczne 100 dni do zakończenia nauki kończycie rolę uczniów naszej szkoły, ale podejmiecie następne role - role pracowników, role studentów, role małżonków, rodziców – mówiła do uczniów Ewa Flaga, dyrektor ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie podczas otwarcia sobotniego balu studniówkowego w Nowym Pilczynie.
W Podebłociu znaleziono ciało 62-letniego mężczyzny

Wczoraj po godzinie 18.30 w miejscowości Podebłocie ujawniono zwłoki 62-letniego mężczyzny z ranami kłutymi. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja i prokurator.
Młodzież z gminy Pilawa uczestniczyła w wesołej akcji

Wczoraj, w tłusty czwartek Stowarzyszenie Wartości zorganizowało z młodzieżą z gminy Pilawa, przebraną w średniowieczne stroje akcję rozdawania pączków garwolińskim przechodniom. Mieszkańcy Garwolina byli mile zaskoczeni niespodzianką. Średniowieczne postacie zawitały również w Urzędzie Miasta i w Starostwie Powiatowym.
Siedem miejscowości w gminie Borowie zostanie wyposażonych w kanalizacje sanitarne

Gmina Borowie w dniu 1 lutego 2016 roku rozstrzygnęła przetarg na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Wilchta, Laliny, Iwowe, Słup Pierwszy, Słup Drugi, Gózd i Jaźwiny. Zakres robót obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 49 060,50 mb., w tym : sieć kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 35 359 mb., 18 szt przepompowni ścieków, przyłącza kanalizacji sanitarnej 415 szt. o łącznej długości 13 701,50 mb. w tym 10 przydomowych pompowni ścieków.
Gimnazja z powiatu garwolińskiego zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie edukacji ekonomicznej „Na własne konto”

Podczas nachodzących ferii zimowych gimnazjaliści biorą udział w cyklu zajęć o tematyce ekonomicznej. Spotkania będą odbywały się w ramach projektu „Na własne konto”. Jest to unikatowa oferta edukacyjna skierowana do młodzieży i nauczycieli z terenów wiejskich. Efektem udziału w projekcie ma być wykształcenie wśród uczestników postaw przedsiębiorczych oraz umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej.
Trwa usuwanie samochodu ciężarowego z dk nr 17

Dziś przed godziną 5.00 na dk nr 17, w okolicy restauracji "Oleńka" kierowca scanii, jadąc w kierunku Lublina zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Właśnie trwa usuwanie samochodu z pobocza. Ruch odbywa się wahadłowo.
Pożar w Żelechowie

Dziś około godziny 4.00 w Żelechowie palił się budynek gospodarczo - garażowy, w którym znajdował się samochód i butla z acetylenem. Policjanci ewakuowali mieszkańców dwóch sąsiednich budynków.
Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w mieście i gminie Łaskarzew

5 lutego (piątek) wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koc w towarzystwie posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka złoży wizytę w mieście i gminie Łaskarzew.
Z tolerancją przez życie w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie

31 stycznia w Sali Widowiskowej w Sobolewie odbyło się spotkanie poświęcone szeroko rozumianej tolerancji. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie oraz miejscowy Gminny Dom Kultury.
"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II

Powyższe słowa wielkiego papieża stały się hasłem przewodnim I Balu Charytatywnego, który miał miejsce 23 stycznia 2016r. w Woli Rębkowskiej. Uroczystość zorganizowały, połączone wspólnym celem, Przedszkole "Leśne Skrzaty" i Zespół Szkół w Michałówce. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka z małżonką. Nie zawiedli również rodzice i pracownicy obu placówek, którzy licznie przybyli na wspólną zabawę.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (25 - 31 stycznia 2016 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Otrzymali medale prezydenckie za długoletnie pożycie małżeńskie

- Diamentowe i złote gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście, jubileusz, za sprawą którego patrzymy na was z podziwem i chylimy przed wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście wbrew wszelkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku –
Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Piastowie

Wczoraj w Piastowie doszło do pożaru sadzy w budynku mieszkalnym. Strażacy przypominają o obowiązku czyszczenia przewodu kominowego.
Rodzice odznaczeni medalami „Za zasługi dla obronności kraju”

W dniu 27 stycznia 2016 r. rodzice z gminy Parysów, których trzech lub więcej synów nienagannie pełniło zasadniczą służbę wojskową odebrali srebrne medale „Za zasługi dla obronności kraju” przyznane przez Ministra Obrony Narodowej.
Padłeś ofiarą przestępstwa? Zgłoś się do Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej w Łaskarzewie lub Trojanowie

Caritas Diecezji Siedleckiej w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Równych Szans BONA FIDES rozpoczęło współpracę w zakresie tworzenia na terenie diecezji siedleckiej instytucjonalnych form wsparcia i pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym z terenu województwa mazowieckiego. Centrum oferuje pomoc prawną, psychologiczną i materialną.
Marianna Rękawek, najstarsza mieszkanka Garwolina skończyła 102 lata

26 stycznia Marianna Rękawek, najstarsza mieszkanka Garwolina skończyła 102 lata. Dostojna jubilatka obchodziła urodziny w gronie najbliższych. Odwiedził ją także burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski i pracownicy Urzędu Miasta.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu „Zielony Gaik” w Reducinie

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta łączące pokolenia. Wiele placówek oświatowych w powiecie garwolińskim w sposób szczególny obchodziło te dni. Jedną nich jest Przedszkole „Zielony Gaik” w Reducinie.
STRABAG będzie projektował i budował S17 Warszawa-Garwolin

Dziś, 27 stycznia w Warszawie GDDKiA w Lublinie podpisała z konsorcjum spółek STRABAG Sp. z o.o. oraz STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o. umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch z trzech części w ramach zadania ,,Zaprojektowanie i budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa (w. Zakręt)-Garwolin".
Terminy złożenia deklaracji podatkowych

Urząd Skarbowy przypominamy, iż z dniem 1 lutego mija ustawowy termin do składania niektórych deklaracji PIT: PIT-28, PIT-16A, PIT-19A składanych przez podatników, PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1, PIT-40, PIT-4R oraz PIT-8AR składanych przez płatników w formie papierowej za nie więcej niż 5 osób fizycznych, i jeśli czynności tych nie wykonuje biuro rachunkowe.
Gmina Wilga chce się rozwijać w najbliższych latach, startując w konkursach o finansowanie zewnętrzne

W Gminie przygotowywany jest kolejny, po Strategii Rozwoju Gminy dokument strategiczny. Jest nim Plan Gospodarki Niskoemisyjnej, na którego przygotowanie Gmina Wilga otrzymała 75% dotację z WFOŚiGW. Dziś prezentacja dokumentu.Powstało Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem

PKS z mniejszą stratą niż w 2014 r.

Znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem. Grozi mu kara 8 miesięcy pozbawienia wolności

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (1 - 7 lutego 2016 r.)

Kobieta w zaawansowanej ciąży potrącona na przejściu dla pieszych na Mazowieckiej w Garwolinie

W Podebłociu znaleziono ciało 62-letniego mężczyzny

Siedem miejscowości w gminie Borowie zostanie wyposażonych w kanalizacje sanitarne

Trwa usuwanie samochodu ciężarowego z dk nr 17

Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w mieście i gminie Łaskarzew

"Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka" - Jan Paweł II

Otrzymali medale prezydenckie za długoletnie pożycie małżeńskie

Rodzice odznaczeni medalami „Za zasługi dla obronności kraju”

Marianna Rękawek, najstarsza mieszkanka Garwolina skończyła 102 lata

STRABAG będzie projektował i budował S17 Warszawa-Garwolin

Gmina Wilga chce się rozwijać w najbliższych latach, startując w konkursach o finansowanie zewnętrzne


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego