Żelechów: Kłęby dymu w pawilonie

Wczoraj późnym popołudniem w pawilonie na żelechowskim rynku zapaliły się w sklepie meblowym kanapy.
System podatkowy w Polsce i krajach zachodnich

Czy w Polsce podatki są wysokie czy niskie? Czy są proste czy są skomplikowane? Co zrobić by były mniej skomplikowane, niższe i jednocześnie bardziej korzystne? – na te pytania starał się odpowiedzieć Przemysław Wipler, który spotkał się z mieszkańcami Garwolina we wtorkowy wieczór na sali konferencyjnej „Garwolanki”.
W Ekonomiku obchodzili Dzień Ziemi

Wielkie święto Ziemi celebrowali dzisiaj uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie.
Na pomoc kawce

Wczoraj późnym popołudniem do akcji ratowniczej wyjechali strażacy z PSP Garwolin. Jednak tym razem nie ratowali ludzkiego życia ani mienia, ratowali kawkę.

Uderzył w drzewo, wszyscy pasażerowie trafili do szpitala

Dziś popołudniu doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Gończyce.
Nasz wiatrak twórcą warszawskiej afery

Przez prawie 100 lat cieszył wzrok i służył mieszkańcom powiatu garwolińskiego. Sprzedany za 24 tys. zł stał się przedmiotem afery na szeroką skalę.
Focusy zablokowały drogę

Dziś rano doszło do wypadku w miejscowości Wola Żelechowska. Ruch odbywał się wahadłowo.
Spokojnie jak nigdy

Tegoroczne święta okazały się na terenie naszego powiatu nad podziw bezpieczne.
Chciał dać łapówkę, grozi mu więzienie

To nie był dobry pomysł. 41-latek próbował przekupić policjantów, w zamian został zatrzymany i trafił do aresztu.
Zdrowych, pogodnych, wyjątkowych Świąt Wielkanocnych...

... radości, spokoju i zdrowia

Biały kontra czerwony? Który u nas dominuje?

Jedna tradycja, podawana na kilka sposobów. Tak możemy powiedzieć o świątecznym barszczu wielkanocnym serwowanym w naszym powiecie.
Utrudnienia w ruchu na trasie Warszawa - Garwolin

Dziś około godziny 15 zderzyły się trzy samochody jadące krajową 17 w stronę Warszawy. W kolizji, która miała miejsce między skrętem na Trąbki a Michałówką uczestniczyły samochody: Volkswagen, Peugeot i Skoda.
KSM życzy Wesołych Świąt!

Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, z tej okazji Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
Nie zdradzają tajemnicy

Teren łąki przy ulicy Mazowieckiej spowiły przęsła metalowego ogrodzenia. Budowa wzbudza zaciekawienie szczególnie mieszkańców Romanówki. Na jakiego sąsiada mogą liczyć?
Policyjna akcja „Wielkanoc 2014”

Od jutra, od godziny 14-ej trwać będzie akcja „Wielkanoc 2014” - w akcję zaangażowani będą funkcjonariusze wszystkich pionów naszej jednostki. Działania obejmą teren całego powiatu garwolińskiego.
Pilawa: Jest porozumienie w sprawie przejazdu kolejowego, ale czy zostanie zrealizowane?

Mieszkańcy Pilawy spotkali się w poniedziałek z burmistrz miasta Albiną Łubian i Krystianem Dubińskim kierownikiem Ref. Inwestycji Budownictwa i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta i Gminy w Pilawie. Spotkanie poprowadził Zdzisław Podsiadły, przewodniczący Rady Mieszkańców.
Brakuje pół miliona, kto zawinił?

Z miesiąca na miesiąc opłaty naliczane przez firmę, która wygrała przetarg na odbiór śmieci w Garwolinie były wyższe. Rezultat jest taki, że na pokrycie faktur brakuje ok. 500 tys. zł.
KATOLICKIE LO, CZYLI STRZAŁ W ZŁOTĄ TARCZĘ

Nadchodzi czas poważnych decyzji. Dla kogo? Dla gimnazjalistów. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Garwolinie może być sposobem na szybkie podjęcie decyzji i wyznaczenie dobrej ścieżki edukacji.
270 wolnych miejsc w policji. Przystąp do rekrutacji

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w Policji w 2014 roku na terenie województwa mazowieckiego.
Małgorzata Gosiewska odwiedziła Parysów

W niedzielę 13 kwietnia w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie odbyło się spotkanie z posłanką Małgorzatą Gosiewską, kandydatką do Parlamentu Europejskiego. Na spotkanie z politykiem przyszło około 20 osób.
Zablokowana droga w Wildze - ranne dziecko

Godzinę temu doszło do wypadku w miejscowości Wilga.
Spotkanie z posłem Przemysławem Wiplerem (zmiana miejsca spotkania)

W dniu 22 kwietnia o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej na basenie "Garwolanka" odbędzie się spotkanie z Przemysławem Wiplerem.
Gdy wyjeżdżał za granicę remontu jeszcze nie było...

Dziś po północy strażacy wyjechali do zdarzenia drogowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że kierowca wjechał w usypaną górę tłucznia w centrum miasta.

Z wizytą u prezydenta

- Polska konsekwentnie wspiera Mołdawię na jej drodze ku integrowaniu się z Europą, mając nadzieję, że dobry przykład będzie oddziaływał na wyobraźnię całego regionu. Dobry przykład daje powiat garwoliński – powiedział prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu ze starostą garwolińskim, Markiem Chciałowskim.
Pięciu nowych policjantów w Garwolinie

39 nowo przyjętych do służby na terenie objętym działaniem Komendy Wojewódzkiej w Radomiu funkcjonariuszy, oficjalnie wypowiedziało słowa roty ślubowania.
IV Rajd rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz 94 ofiar katastrofy smoleńskiej

Trzeci raz ziemia garwolińska gościła uczestników rajdu rowerowego, którzy podążają z Warszawy na Wawel do Krakowa (ponad 500km), aby dotrzeć na rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej. Rowerzyści pokonują dziennie od 80 do 100 km.
Zapłacił za telefon, ale go nie otrzymał

Mieszkaniec powiatu garwolińskiego oszukany przez Łukasza M.
Pamiętacie rodzinę Misiaków ? Szczęście zaczyna się do nich uśmiechać

Tragiczne zdarzenia kilku ostatnich lat odbierały stopniowo nadzieję na normalne życie rodzinie Misiaków z gminy Maciejowice. Dziś wreszcie przekazujemy dobre informacje.
3-latka straciła mamę, sama walczy o życie (nowe informacje, zmarli kolejni uczestnicy wypadku)

Ubranka trzylatki zostały rozrzucone w miejscu wypadku. Różowy bezrękawnik, różowa czepeczka – wszystko zostało tam, gdzie zginęła jej matka. Ciężko rannego malucha zabrał helikopter.
O patriotyzmie i Smoleńsku

W Górznie odbyły się dziś obchody IV rocznicy tragedii smoleńskiej. Niestety, jak się okazało tego dnia zgromadzonych nie łączyła tylko tragedia, która rozegrała się w Smoleńsku i Katyniu.
Po raz drugi pikietowali przeciwko seks- edukacji proponowanej przez LGBT

Działacze fundacji Pro – prawo do życia oraz stowarzyszenie Rodzina Rodzinie pikietowali dziś w Garwolinie przeciwko żądaniom środowisk LGBT, które chcą wprowadzenia edukacji seksualnej do przedszkoli i szkół.
Sobolew po raz szósty dla potrzebujących

ZSP w Sobolewie nie zwalnia tępa. Akcja honorowego oddawania krwi na dobre wpisała się w terminarz społeczności szkolnej oraz tutejszych mieszkańców.
Pilawa: Rozwiążą problem parkingów w okolicy dworca PKP?

W dniu 14 kwietnia 2014 r. o godzinie 18.00 w budynku MGOK odbędzie się ogólne zebranie mieszkańców miasta Pilawa. Tematem spotkania będzie sprawa przebudowy torów na linii Warszawa - Lublin oraz rozwiązania komunikacyjne w okolicy dworca PKP.
Posłanka Małgorzata Gosiewska odwiedzi gminę Parysów

Komitet Prawo i Sprawiedliwość Gminy Parysów zaprasza na spotkania z Małgorzatą Marią Gosiewską, które odbędą się w dniu 13 kwietnia 2014.
Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego