dodano 2012-01-26, 12:21
Polargos dementuje plotki o strajku

Czy wiemy, co dzieje się w zakładzie produkcyjnym Polagros? - takie pytanie zadano nam w mailu. Z krążących wokół informacji wynika, że dzieje się tam nie najlepiej, ale czy na pewno?


Kiedy otrzymaliśmy maila od osoby, która chciała pozostać anonimowa i która zapytała nas, gdzie mogłaby uzyskać informacje na temat obecnej sytuacji w zakładzie produkcyjnym w Oziemkówce, zaintrygowało nas to.

Internauci, piszący na forach internetowych dotyczących miejsc pracy, nie szczędzą gorzkich słów skierowanych w stronę Polargos. Pracownicy żalą się, że godziny nadliczbowe nie są płatne, a pracownicy zwalniani są po dwóch miesiącach pracy. Uważają, że zakład nie wypłaca im pieniędzy za pracę, a nocna zmiana ma tę samą stawkę, która wypłacana jest za dzień. Ich zastrzeżenia budzi też samo miejsce: szatnia, stołówka, magazyn.


REKLAMA:



Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy zorganizowali strajk, gdyż mieli kłopoty z otrzymaniem całości wynagrodzenia. Podobna informacja krąży w internecie.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z działem kadr w Polargos: - To nieprawda, że w zakładzie był strajk. Był, co prawda, zastój, ale nie spowodowany strajkiem, bo ciężko byłoby o strajk, kiedy ludzie normalnie pracują – usłyszeliśmy od kadrowej firmy w Oziemkówce. - Każdy ma prawo do narzekania. Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś nie będzie się podobać. Nie jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom wszystkich pracowników, ale uważam, że nie mamy sobie nic do zarzucenia. Mamy stołówkę, łazienki na poziomie. Słyszałam plotki, że pracownicy narzekają na brak zaplecza sanitarnego, ale to nieprawda – mówi nam dalej kadrowa.

Jeden z internautów napisał, że w Polargos pracują całe rodziny z okolic i co miesiąc mają wypłaty, a ich wysokość zależy od zaangażowania w pracę. Podobnego zdania jest kadrowa: - Wypłaty wszędzie są niskie. Ja też nie zarabiam "kokosów", ale nie narzekam. Każdy zakład pracy boryka się z różnymi problemami. Pracuje u nas 200 osób, ale staramy się, by każdy dostawał wypłaty na czas.

Jeśli chcesz wypowiedzieć się na poruszony temat, wyślij nam maila: mswietlinska@kuriergarwolinski.pl i przedstaw nam swój punkt widzenia.

Autor: Monika Świetlińska
Odwiedź nas na facebooku


Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.



  • Jeśli jest aż tak źle-to dlaczego jest tak dobrze??? (2012-06-13 17:44, #IP 6d58cbd565) [ODPOWIEDZ]
    Witam serdecznie wszystkich.I mam pytanie-bo jeśli jest aż tak źle jak Państwo piszecie,to logiczne wydaje się że firma ta powinna już dawno upaść! Dlaczego???A z tego prostego powodu że wierzyciele postawili by ją w stan likwidacji za niezapłacone faktury za dostawy materiałów,paliw,surowców etc. 200 pracowników potrzebuje naprawdę dużo materiałów do produkci-zwłaszcza jeśli firma pracuje w ruchu ciągłym?! Więc proszę o szczerą odpowiedź jak faktyycznie jest w tej firmie? Pozdrawiam wszystkich.
  • Troche prawdy. (2012-01-31 11:39, #IP bb2bd0fbbc) [ODPOWIEDZ]
    Zakład tworzą ludzie. Kierownictwo działa tak jak załoga pozwala. Jeśli pracownicy dają się wykorzystywać to nic ich nie usprawiedliwia. Ani bezrobocie, ani wykształcenie lub jego brak. Jeśli ludzie sami siebie nie szanują . Jeśli nie szanują swoich rodzin ( bo zła sytuacja w pracy wpływa zle na bliskich, a i nie uczy dzieci nic dobrego ). Nie szanują swojego zdrowia , to miejcie pretensje głównie sami do siebie że tak macie.
    • (2012-02-01 12:09, #IP fb30ed9297) [ODPOWIEDZ]
      No tak, analogicznie - kobieta zgwałcona jest sama sobie winna bo się seksownie ubrała...
  • KADROWA OSZUKUJE!!!!!! (2012-01-30 07:10, #IP 87f6aefadc) [ODPOWIEDZ]
    sdtrajk był i chodziło o stawki. tam sie pracuje na akord ale nikt tak dokładnie niewie za ile pracuje bo jak im cos sie nie spodoba to mogą uciąc wypłate. a soboty sa za normalne stawki. a w tym momecie norme podniesli o 50% a stawki zmniejszyli o 50%. i zeby zarobic 80zł to trzeba zrobic drugie tyle co miesiac temu. a Pani monika ma przyjechac w czwartek a kierownicy juz karza ludziom sprzatac hale. w nocy z niedzieli na poniedziałek na hali produkcj było -6.
    • (2012-01-30 09:08, #IP 3acd5d20ea) [ODPOWIEDZ]
      ciekawe czy porządną toalete zdążą zbudować do czwartku:) z drugiej strony zamiast zapowiadac sie na wizyty w firmie w ktorej wszystko bedzie ustawione w tym czasie jak w zegarku nie lepiej zrobic im surprize?:)
  • ehhh (2012-01-28 21:18, #IP 4ed7eb398e) [ODPOWIEDZ]
    Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. *Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. * Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. *Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. * Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu.(...) to jest POLSKA!!! a wy się czepiacie Oziemkówki...Nigdzie nie ma dobrze.
    • (2012-01-31 21:20, #IP 36cd959a6e) [ODPOWIEDZ]
      Ale gdzie jest źle trzeba o tym mówić!Piszesz tu o Polsce w starzejącym się kraju jest co 3 dwudziestolatek?dobre gdzie ludzie wydają więcej niż zarabiają?Społeczenstwo jest zadłużone ale nie żyje ponad stan!WSPOMINASZ O WOJNIE A ONA NAUCZYŁA NAS WALCZYĆ O SWOJE!Tylko że tego pokolenia która walczyła o Polskę już nie ma pozostali tacy jak ty!
    • ... (2012-01-29 10:25, #IP 14b0239e0c)
      komentarz usunięty z powodu niezgodności z regulaminem
  • Gdzie władze????????????? (2012-01-28 11:43, #IP fa96bf1c8f) [ODPOWIEDZ]
    Ta firma niedość że ma gdzieś ludzi tam pracujących, to ma gdzieś Państwo i nie tylko,dla nich takie daty jak 6 stycznia,1-3 maja,15 sierpnia czy 11 listopada się nie liczą każą ludzią pracować i to za normalną stawkę.
  • APEL (2012-01-27 20:48, #IP 8ec53891a9) [ODPOWIEDZ]
    DLACZEGO ŻADEN Z WAS (PRACOWNIKÓW) NIC Z TYM NIE ZROBIŁ? WIECIE CO TO JEST INSPEKCJA PRACY?
    • ----- (2012-01-29 10:09, #IP 1543004899) [ODPOWIEDZ]
      Pracowalem w tej firmie jeden miesiac i po wzieciu wyplaty poszedlem odrazu do domu bo nie wiedzialem co z nia zrobic tak duzo zarobilem.Mialem 256 godzin i zarobilem 1040 zl. Pracowalem na magazynie.
    • (2012-01-28 08:41, #IP 92fa90e7ae) [ODPOWIEDZ]
      Już wcześniej piałem na temat wizyt inspekcji pracy. Wiele urzędów dokładnie wie co się dzieje w tym zakładzie ale nic z tym nie robi? Dlaczego? A to już można się tylko domyślać.
  • (2012-01-27 20:40, #IP 8ec53891a9) [ODPOWIEDZ]
    Kadrowa jakie ekstra warunki opisuje: mamy łazienkę, stołówkę...wow! Od dawna wszyscy wiedzą, że pieniądze nie są wypłacane i wyzyskują tam ludzi, firmę ratuje tylko to że to Oziemkówka...
  • Straszne (2012-01-27 18:38, #IP cb101bcbba) [ODPOWIEDZ]
    Niestety jest to częsta praktyka traktowania ludzi, jak śmieci. Pozostałość komunizmu i ta mania wielkości władzy i ludzi, którzy mają pieniądze, władze jest czymś niezrozumiałym. Niestety strach przed utratą pracy, nie znajomość prawa jest powszechnym zjawiskiem wśród polaków. Natomiast trudno się dziwić, że zwykły Kowalski oczekuje od pracodawcy szacunku oraz sprawiedliwego traktowania. Przerażające jest to, że każda kontrola jest teatrzykiem i upokorzeniem dla ludzi, którzy mimo wiedzy, że źle się dzieje nie mogą nic zrobić. Trudno się dziwić, że człowiek w Polsce nie ufa władzy, nie wie jak zgłaszać takie sprawy lub nie stać człowieka na adwokata. Apeluję tutaj do władz, urzędów, którzy są za to odpowiedzialni, żeby wzięły sprawy w swoje ręce. Jeżeli to nie pomoże, to sprowadźcie TVN, bo oni maja siłę przebicia. Pozdrawiam i wierzę w to, że kropla drąży skałę i uda się coś zmienić w tym kraju, bo obecnie jest źle...
  • To vox populi (2012-01-27 18:23, #IP 84f86a861c) [ODPOWIEDZ]
    ludu zrozpaczonego i umęczonego trudami pracy w naszym polskim kapitaliźmie.Drodzy Państwo Posłowie a szczególnie Pani Poseł ktora jest przedstawicielką partii lewicowej szczególnie czułej na krzywdę ludzką w każdej postaci jest znakomita okazja aby pokazać z autopsji jak ta troska wygląda.Rownież przedstawiciel PIS-u który obecnie jest partią ktora praktycznieprzejęła od SLD elektorat tzw. socjalny winien z pełną powagą otoczyć opieką elektorat obecny lub przyszły.Myślę,że nie przepuścicie Szanowni parlamentarzyści takiej okazji do zainteresowania się solą tej ziemi do ktorej ,żeby było jasne ja również należę choć akurat w zakładzie -gułagu-łagrze Polargos zaszczytu pracować nie miałem.Może Pan senator Górski obdarzony takim zaufaniem przez lud powiatu garwolińskiego upomni sie o jego niezbywalne prawa stanowione przez organy kompetencyjne Najjaśniejszej Rzeczypospolitej ,wszyscy Państwo jesteście z nasej woli przedstawicielami najwyższego organu ustawodawczego ,oczękuję a myśle ,że nie tylko ja ,że z obligujecie osdpowiednie organy państwowe do zajęcia się tą sprawą.Pozdrawiam!!!!konio
  • Oszukiwanie i wykorzystywanie od samego początku do samego końca. (2012-01-27 17:16, #IP bb2bd0fbbc) [ODPOWIEDZ]
    Dla pełnego obrazu jak tam jest proponuje porozmawiać z ludzmi wykonującymi dla firmy Polagros usługi. Jak są traktowani. Czy mają zapłacone za swoją prace w terminie itp. Będzie to pełny obraz tej firmy. Czy dalej powinna istnieć w takiej formie. Wspomnieć też należy że wyroby firmy Polagros to dziadostwo. Zrobione jak najtańszym kosztem z kiepskich materiałów. Więc na samym końcu oszukują też ludzi którzy kupują ich wyroby. I koło się zamyka. Czy nie czas żeby zająć się tym procederem który działa na szkodę naszego kraju i naszych obywateli? Gdzie są odpowiednie organy które są powołane do ochrony obywateli którzy ciężko pracują na ich utrzymanie. Czy władza przymyka oko na taki proceder tylko dlatego żeby mieć mniejszy poziom bezrobocia w gminie. Myślę że tak. Więc i władze gminy i inne służby też są odpowiedzialne za taki stan rzeczy.
  • Polagros DZIADOSTWO. (2012-01-27 15:08, #IP bb2bd0fbbc) [ODPOWIEDZ]
    BYŁEM TAM KILKA RAZY PO OGRODZENIA KTÓRE SĄ TAM PRODUKOWANE. TO CO ZOBACZYŁEM TO WYZYSK LUDZI KTÓRZY NIE SĄ ŚWIADOMI SWOJEJ WARTOŚCI I SWOICH PRAW. PRZEZ CWANIAKÓW KTÓRZY WYKORZYSTUJĄ TĄ SYTUACIE. A TO WSZYSTKO DZIEJE SIĘ W STRASZNYCH WARUNKACH JAKIE TAM PANUJĄ. PO PROSTU ŚREDNIOWIECZE. ROZMAWIAŁEM TAM Z PRACOWNIKAMI. PYTAŁEM DLACZEGO ZGADZAJĄ SIĘ NA PRACE W TAK CIĘŻKICH WARUNKACH I ZA TAK NISKĄ PŁACE. MÓWILI MI ŻE ZARABIAJĄ BARDZO MAŁO. LUDZIE TAM PRACUJĄCY, LEDWO CHODZĄ ZE ZMĘCZENIA I JAK WIDAĆ CIERPIĄ NA DOLEGLIWOŚCI KRĘGOSŁUPA OD DZWIGANIA I PRACY PO 12 GODZIN/24 GODZINY PRZERWY W SYSTEMIE - ŚWIĄTEK PIĄTEK I NIEDZIELA CZYLI SYSTEM CZTERO ZMIANOWY. KIEROWNICTWO TEGO ZAKŁADU POWINNO MIEĆ ZAKAZ PROWADZENIA KAŻDEGO BIZNESU I TRAFIĆ POD SĄD. LUDZIE SZANUJCIE SIĘ MIMO WSZYSTKO. TYLKO TAK MOŻNA COŚ ZMIENIĆ NA RYNKU PRACY.
    • POLARGOS D... (2012-01-27 17:25, #IP fa96bf1c8f)
      komentarz usunięty z powodu niezgodności z regulaminem
    • POLARGOS DNO (2012-01-27 17:23, #IP fa96bf1c8f) [ODPOWIEDZ]

  • W tych (2012-01-27 13:15, #IP 84f86a861c) [ODPOWIEDZ]
    Komentarzach jest materiał dla PIP i prokuratury nie ważne ,że są pisane anonimowo ,KAŻDY OBYWATEL MA PRAWO zgłosić o popełnieniu przestępstwa ANONIMOWO ,jeżeli ww. organy nie zajmą się tym andyckim systemem pracy to znaczy ,że państwo polskie NIE ISTNIEJE,DROGA REDAKCJO w tym przypadku naruszono poważnie interes społeczny dużej grupy ludzi pokrzywdzonych co wynika z postów ,przez pracodawcę,ta sprawa przysporzy Wam splendoru jeżeli będą dalsze konsekwencje po Waszym artykule,dlatego nie ODPUSZCZAJCIE.Pozdrawiam!!!!konio
    • brawo! (2012-01-27 16:54, #IP 29f4696a8f) [ODPOWIEDZ]
      konio dobrze mówi. nie odpuszczajcie! nie wypada odpuscic jak mozna zrobic cos dobrego!!:) powodzenia!!:)
  • traktuja ludzi jak śmieci (2012-01-27 13:00, #IP aa0c75fc05) [ODPOWIEDZ]
    pracowałam tam więc wiem jak to wygląda Pan PREZES (bo inaczej nie można się do niego zwracać) przyjeżdża do zakładu raz na jakiś czas i prosi kadrową do swojego gabinetu a ona wtedy opowiada mu co się działo w firmie podczas jego nieobecności. Po prostu kabluje na wszystkich i pewnie dlatego tam pracuje i nie narzeka! Nic dobrego na temat tej firmy nie da się powiedzieć!!!
  • (2012-01-27 12:05, #IP 92fa90e7ae) [ODPOWIEDZ]
    Ktoś wcześniej pisał o tym że wypłaty nie są na czas, to prawda, na czas są tylko u tych co mają umowę o pracę, czyli marny odsetek pracowników. Nawet spora częśc kadry kierowniczej pracuje na umowę zlecenie. Oczywiście obietnice że pracownicy dostaną umowy o pracę są już lokalnym folklorem, ale kończy sie na obietnicach. Bardzo ciekawie wygląda też przedłużanie umów - pracownik dostaje do podpisania umowę, nie podpisaną przez dyrektora/prezesa, po czym podpisana ma zwrócić. Aby dostać do ręki swój egzeplarz musi przynieśc stara umowę i oddać. Po czym dostaje nową umowę z datą wsteczną... dla przykładu, umowy podpisywane pod koniec listopada 2011 miały date z lipca. Apropos grupy strajkowej z lakierni. Była, owszem, tylko to nie był strajk. W piątek na koniec zmiany, załoga dowiedziała się że ma przyjść w sobote na drugą zmianę. Wiadomo, każdy miał juz jakieś plany związane z sobotą. Po prostu nie przyjechali. Skończyło się tak, że kierownik lakierni nakazał kierownikowi zmianowemu losowo zwolnić 5 ludzi, dla przykładu. Wypowiedź usłyszana na własne uszy, nie przekazywana przez nikogo. Apropos zarobków w granicach 2-3 tyś... tyle to zarabiają kierownicy...o ile nie zostanie im obcięte za jakąś bzdurę. Pracownikowi (przynajmniej na lakierni, tam pracowałem to dokładnie znam sytuację) któremu wyjdzie stawka godzinowa powyżej 10 zł (mimo że jest akord) i mimo że tak naliczy kierownik zmianowy, pensja zostaje obcięta do poziomu około 9.50 za godzinę. Więc nie ważne że wypracowałeś 13 zł za godzinę, płacone jest 9.5 max 10. Można wiele pisać, choćby o tym że pracownicy często gęsto pracują prywatnymi narzędziami bo firma nie daje. Bywało też że kierownicy zmianowi kupowali za własne pieniądze rękawice czy maski przeciwpyłowe dla lakiernika...
  • (2012-01-27 11:07, #IP 29f4696a8f) [ODPOWIEDZ]
    No Pani Moniko teraz dopiero będzie Pani mogła napisać artykuł proszę spojrzeć ile ludzi i historii. Materiału co nie miara:)
  • Wreszcie!! (2012-01-27 10:50, #IP 9829c6fe61) [ODPOWIEDZ]
    Ten obóż pracy jeszcze istnieje. Kiedyś pracowałem w tym niby zakładzie pracy i widzę,że nic się tam nie zmieniło. Ludzie jak byli wykorzystywani i traktowani jak bydło tak są nadal traktowani. Ciekawi mnie jak tam teraz traktują ludzi niepełnosprawnych, pytam bo wiem, że to jest zakład pracy chronionej. Z tego co słyszałem to tacy ludzie nie powinni pracować na nocnej zmianie a w moich czasach pracowali. Już zapomnieli jak jednego z kierowników produkcji pracownik po zakładzie z nożem ganiał, wezwali policję spisali zeznania i sprawa zakończyła się szybko. Poszło jak wiadomo o pieniądze, które mu zabrali z pensji. Pamiętam jak kolega mówił mi, że w Urzędzie Pracy powiedzieli, że średnia płac w tym zakładzie jest między 2 a 3 tysiące złotych. pamiętam jeszcze jak przyjeżdzał tam jakiś ważny gość do zakłądu to było sprzątanie na wszystkich halach. Produkcja podczas wizyty szła normalnie tylko stała lakiernia. Nie chcieli żeby ktoś zobaczył jaki jest pył na lakierni podczas pracy i w jakich warunkach ludzie pracują. Inspektorzy którzy przyjeżdżali tam na kontrole przyjeżdzali w rzeczywistości na kawę, sam pamiętam jak pracownik skarżył się na zakład w jakich warunkach ludzie tam pracują to zlekceważył to. Na początku ich działalności na tym terenie nie rejestrowali ludzi, ludzie robili na czarno i bez żadnego ubezpieczenia. Pensję potrafili uciąć bez powodu a później powiedzieć ludziom by napisali PODANIE O POŻYCZKĘ to może wtedy dostaną całość. Ten zakład tak funkcjonuje i będzie funkcjonował dopuki ktoś nie dobierze im się do tyłka, przykładów i historii mógłbym jeszcze napisać więcej. Szkoda słów na ten zakład
  • kontrola (2012-01-27 10:39, #IP cab1373700) [ODPOWIEDZ]
    To nie gmina powinna kontrolować, tylko Państwowa Inspekcja Pracy - kontrole w ciągu dnia jak i nocy, soboty, niedziele.
    • (2012-01-27 17:09, #IP 92fa90e7ae) [ODPOWIEDZ]
      PIP był tam nie raz i nie dwa. O wizycie wiadomo już było co najmniej tydzień przez kontrolą, do której zakład bardzo mocno się przygotowywał. Dochodziło do tak śmiesznych sytuacji jak zamykanie lakierni na czas wizyty, w trakcie której Prezes opowiadał kontrolerom że lakiernie nie pracuje jeszcze, a są prowadzone tylko próby techniczne... a ci wierzyli, mimo że hala była zawalona polakierowanym i spakowanym do wysyłki towarem :-) Oczywiście gdyby podczas wizyty lakiernia pracowała, kontrolerzy mogliby mieć zastrzeżenia, choćby do temperatury (latem 2010 na stanowisku zdejmowania elementów z linii temperatura przekroczyła kilkukrotnie 50 stopni...tak, pięćdziesiąt), poziomu zapylenia, czy choćby widlaków spalinowych jeżdżacych pod dachem. Co ciekawe pani od BHP wiedziała dokłądnie jaikie są warunki, ale podczas rozmowy powiedziała krótko - a co ja mogę? zgłaszam nieprawidłowości, ale jak zacznę naciskać to stracę pracę.
      • (2012-01-31 21:36, #IP fe111a6c3c) [ODPOWIEDZ]
        Dają w łapy to i wiedzą o kontrolach wczesniej.
      • ... (2012-01-31 21:35, #IP fe111a6c3c)
        komentarz usunięty z powodu niezgodności z regulaminem
  • Strajk to nie plotka (2012-01-27 09:36, #IP 3c00710da4) [ODPOWIEDZ]
    Strajk to nie żadna plotka tylko fakt. Pracowałem jeszcze w tym czasie w Polargosie, więc informacja nie jest z trzeciej ręki. Pracownicy nie podjęli pracy po tym jak niedługo przed terminem wypłaty w grudniu, przedstawiono im nowe stawki płacowe obowiązujące od... 1 listopada (bandyckie tak przy okazji). Pracy nie podjął dział produkcji metalowej. Następnego dnia każdy kto przyjechał do pracy został odprawiony z kwitkiem do domu - zakład nie pracował, na teren zakładu miało wstęp kilkanaście osób, z wyłączeniem także kierowników zmian (koordynatorów wedle nowego nazewnictwa). Efektem całego zamieszania było odsunięcie od pracy zmiany która zastrajkowała (co ciekawe w podobny sposób została ukarana zmiana na lakierni, która normalnie pracowała) a także zwolnienie liderów i kierwoników zmian.
    • (2012-01-27 09:53, #IP 29f4696a8f) [ODPOWIEDZ]
      no to teraz jest pole do popisu. jak widać wiele osób ma swoją opinie na temat tego zakładu. czekamy na ciąg dalszy
  • kadrowa mówi co szef karze (2012-01-26 22:46, #IP 7d0b28e6a3) [ODPOWIEDZ]
    Kadrowa mówi co karze szef, bo inaczej będzie musiała szukać sobie innej pracy. Więc głupotą była rozmowa z kadrową, za to możecie pobawić się w interwencję i zrobić nalot a w tedy będzie się działo. Oj będzie.
    • TAAAK (2012-01-27 09:46, #IP 29f4696a8f) [ODPOWIEDZ]
      no nareszcie! może to nie duzo ale zawsze. a ktos na forum narzekal ze trudnymi sprawami sie nie zajmujecie a tu prosze:) co prawda lizneliscie temat bardzo pobieżnie ale nic straconego jak widać po komentarzach innych czytelników.
  • troche prawdy (2012-01-26 22:39, #IP ad8eca9df8) [ODPOWIEDZ]
    Z perspektywy byłego pracownika lakierni. Notoryczny brak rękawiczek (ochrona rąk) Notoryczny brak wody pitnej przy temperaturze na wyjściu z pieca około 40 stopni celciusza. Notoryczne dźwiganie bram przesuwnych z placu manewrowego na lakiernię, bez użycia wózka. Brak stołówki w miejscu Lakierni, żeby zjeść, trzeba spacerować 150 metrów z rozgrzanego hangaru lakierni w mrozie (jak w tamtym roku) -25 stopni. (stołówka może i jest, ale jest zakaz korzystania z niej) Warunki sanitarne - zapraszam osobiście do obejrzenia, umywalki jak wanny do picia dla zwierząt gospodarskich. Wypłaty - według umowy powinny być na 10 każdego miesiąca, terminowość wypłat jest jednym z podstawowych praw pracownika, w Polargos zasadą jest spóźnianie się z wypłatami, generalni co do zasady prawa, każdy dzień spóźnienia powinien być obarczony odsetkami karnymi. To tak na szybko, co mi się przypomniało. Pozdrawiam. AAA jeszcze jedno - w tamtym roku też była grupa strajkowa, pomijając kilku (chyba 3) łamistrajków, lakiernia stała całą zmianę, bo ludzie w geście strajku nie stawili się do pracy.
  • Jeżeli jest tak źle... (2012-01-26 22:12, #IP cb101bcbba) [ODPOWIEDZ]
    Jeżeli pracownicy uważają, że nie są odpowiednio wynagradzani lub nadgodziny nie są płacone, to dlaczego nikt nie pójdzie z tym do prawnika lub nawet nie zgłosi tego gdzieś w jakimś urzędzie w gminie? ludzie dziś nie wystarczy powiedzieć, że mało nam płacą, nie płacą wystarczająco i trzeba to udowodnić... Zapewne są to jakieś śmieciowe umowy, które mogą być nieprzeczytane przez pracowników, bo to dosyć częsty przypadek. Swoją drogą ktoś z gminy np mógłby się zainteresować i przeprowadzić kontrole ?. Sprawą inna jest traktowanie pracowników, jak niewolników. Mam na myśli generalnie sytuację w całym kraju, bo często brak szacunku lub tzw piórka wiadomo gdzie na wyższych stanowiskach i pogarda dla drugiego człowieka...przykre, ale bardzo prawdziwe. Pozdrawiam i trzymam kciuki za pracowników.
  • NIEPRAWDA (2012-01-26 21:51, #IP 9b2d4e4baf) [ODPOWIEDZ]
    Piszę się nieprawda, razem. To jedno słowo. Wiem, że to szokujące, ale cóż...
  • pracownik (2012-01-26 21:38, #IP c203040d79) [ODPOWIEDZ]
    Polagros to dziadostwo a kadrowa boi się mówić prawdę. Obóz pracy i tyle. Nie polecam.
  • kadrowa? (2012-01-26 20:34, #IP 63553fed92) [ODPOWIEDZ]
    kim jest kadrowa za biurkowa, aby oceniać pracę na produkcji? Dupsko przy kawie grzeje i wypowiada się na temat pracowników fizycznych. Niech myknie na miesiąc na halę produkcyjną, niech ponosi ciężkie fragmenty bram czy furtek, niech dostanie wypłatę na jaką zapracuje i sprawdzimy czy nie będzie marzyć o powrocie do swojego nie kokosowego wynagrodzenia.
    • święta prawda (2012-01-26 23:49, #IP ad37600797) [ODPOWIEDZ]
      ja proponuje redakcji wpaść nie zapowiedzianie i samemu obejrzeć w jakich warunkach pracują ludzie i przeprowadzić wywiad z pracownikami a nie z kadrową która nie powie złego słowa o firmie ale zwykły pracownik na pewno miał by co powiedzieć
  • STOP ACTA!!! (2012-01-26 19:07, #IP cb101bcbba) [ODPOWIEDZ]
    Ja znam trochę rarytasów na ten temat, ale nie ufam już swobodnemu wypowiadaniu się w internecie... Proponuję porozmawiać z pracownikami, bez ujawniania ich tożsamości.
  • Praca w Oziemkówce (2012-01-26 17:48, #IP d66cc8acdb) [ODPOWIEDZ]
    Z tego co słyszałem to praca nie jest za lekka ale wiadomo w dzisiejszych czasach o pracę nie lekko więc i pracodawcy też to wykorzystóją chcesz to pracuj a jak nie to na twoje miejsce czekają następni więc o czym tu mówić
  • Srebrniki (2012-01-26 17:45, #IP ccb3ffef1a) [ODPOWIEDZ]
    Redakcja chyba liczy na kokosy z reklamy bo pisze bzdury wywiady przeprowadza sie z pracownikami produkcji a nie z kadra która tylko mysli jak zarobic pare judaszowych srebryników kosztem ludzi pracy.
  • Bardzo Dobrze (2012-01-26 16:00, #IP 0e27836297) [ODPOWIEDZ]
    Że,zajęliście się tak ważnym i nośnym w dzisiejszych czasach tematem wyzysku pracowników,niektórym pomyliły się czasy z pańszczyzną i najchętniej dodali by jeszcze karbowego z batem ,tak niestety jest jeżeli na rynku pracy panuje stagnacja a przemysł został rozwalony lub ładniej, poddany procesowi deindustrializacji tak wtedy właśnie wyglądają zdrowe stosunki społeczne w kapitaliźmie rodem z ameryki łacińskiej.Pozdrawiam!!!!konio
  • pracownik (2012-01-26 15:39, #IP 70a40e6142) [ODPOWIEDZ]
    ciesze się że wreszcie ktoś zainteresował się tym co dzieje się w tym pseudu przedsiębiorstwie. nieludzkie warunki i przedmiotowe traktowanie ludzi jest tam na poziomie dziennym. mam nadzieję że ludzie postawią się i cała ta firma upadnie, zreszta tak będzie
    • (2012-01-27 20:42, #IP 8ec53891a9) [ODPOWIEDZ]
      skoro jesteś pracownikiem tej firmy to godzisz się na takie warunki, dlaczego ma byc lepiej skoro z tym już tyle lat nic nie robicie? Narzekanie nic nie da...
  • (2012-01-26 15:12, #IP dba41c73e7) [ODPOWIEDZ]
    Na szczęście w naszym powiecie można jeszcze nieźle zarobić. Pani Monika Świetlińska pisząc takie artykuły zarabia o wiele za dużo niż na to zasługuje.
    • (2012-01-26 22:22, #IP f5ce9c03d7) [ODPOWIEDZ]
      Racja! Pani Monika nie popisała się tą notatką, bo tylko tak można nazwać te kilka zdań bez ładu i składu.
  • oszustwo za oszustwem (2012-01-26 13:17, #IP 63553fed92) [ODPOWIEDZ]
    Przemiał w firmie większy niż w młynie. Pracownicy pracują w takich warunkach, że tylko reumatyzm im doskwiera. A płacą poniżej najniższej krajowej. i mogą udawać , że strajku nie ma, ale kto zna osoby tam pracujące wie jak jest