Garwolin Sport

18 medali dla UKS Delfin na zakończenie mityngu pływackiego

Dodano:
garwolin - 18 medali dla UKS Delfin na zakończenie mityngu pływackiego

W niedzielę 24 kwietnia 2016 w Sokołowie Podlaskim odbyła się ostatnia Runda IV Mityngu Pływackiego. Zawodnicy Delfina Garwolin w całym cyklu zawodów zdobyli 18 medali.

W najmłodszej kategorii wiekowej Zawodnicy z Garwolina zdobyli 6 medali, Julia Karczmarczyk 3 ( złoty za 25m grzbietem, srebrny za 50m dowolnym i brązowy za 25m klasykiem ), Jagoda Jonak 2 ( srebrny za 25m klasykiem i brązowy za 25m motylkiem ) oraz Mateusz Kęsik 1 ( złoty za 25m klasykiem ). Zawodnicy urodzeni w latach 2003-2005 ( II kat. wiekowa ) łącznie zdobyli 10 medali, w tym po dwa: Katarzyna Gałązka ( złoty za 50m klasykiem oraz srebro za 100m zmiennym ) i Agata Szaniawska ( dwa brązowe za 100m dowolnym i 100m zmiennym ) oraz po jednym: Alicja Więckowska ( złoto za 100m dowolnym ), Emilia Frąckiewicz ( srebro za 50m grzbietem ), Nikodem Fic ( srebro za 50m motylkiem ). Brązowe medale zdobyli jeszcze: Wiktoria Frąckiewicz ( 50m motylkiem ), Kuba Sitnik ( 50m grzbietem ) i Piotr Błędowski ( 50m klasykiem ). Wśród najstarszych zawodników Delfina medale zdobył tylko Adam Kenig ( dwa srebrne za 100m klasykiem i 100m zmiennym ).

Tradycją już się stało, że żeńska sztafeta 4 x 50m dowolnym w składzie: A. Szaniawska, A. Przybysz, E. Frąckiewicz i A. Więckowska wygrała z bardzo dużą przewagą nad resztą stawki. Po zakończeniu zawodów, przyszedł czas na podsumowanie całej imprezy, w której finalnie UKS Delfin Garwolin zajął 3 miejsce.

- Na taki wynik zdecydowanie ma wpływ, że zawodników najmłodszej kategorii w tym sezonie mieliśmy tylko trzech, więc liczymy, że nowy nabór do Klubu jakiego dokonaliśmy w marcu w nowym sezonie będzie punktował, przyniesie nam niezbędnych punktów w łącznej klasyfikacji. Dużo tez traciliśmy w III kategorii, gdzie medale systematycznie zdobywał tylko Kenig, i choć mamy mocny rocznik 2002 to ciężko im rywalizować z 19- latkami. W następnym sezonie nasi bardzo mocni 13 -latkowie będą już przerzuceni do III kategorii wiekowej i na pewno pomogą swoimi startami w zdobywaniu punktów, co na pewno poprawi naszą pozycję za rok – mówi trener UKS Delfin Wojciech Mianowski.

źródło: materiały prasowe

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.